21 ölü, 117 yaralının hesabı sorulmamış

Açıklama: Davutpaşa'daki bir maytap atölyesinde 1.5 yıl önce meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralananların yakınları, aradan geçen uzun zamana rağmen ceza davası açılmamasını protesto etti.
Kategori: İstanbul
Eklenme Tarihi: 11-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 06-Haziran-2020, 19:06
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=104 adresinden bakabilirsiniz


(İHA) - Davutpaşa'daki bir maytap atölyesinde 1.5 yıl önce meydana gelen patlamada hayatını kaybeden ve yaralananların yakınları, aradan geçen uzun zamana rağmen ceza davası açılmamasını protesto etti. Her cumartesi günü gerçekleştirdikleri eylemlerini yineleyen acılı aileler, yetkilileri göreve çağırdı.
Yaklaşık 35 kişi, tepkilerini dile getirmek üzere Taksim Tramvay durağında toplandı. Acılı aileler, 21 kişinin ölümü, 117 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayın üzerinden 1.5 yıl geçmesine rağmen ceza davası açılmamasını büyük bir "ihmalkarlık" olarak nitelendirdi. Grup adına açıklama yapan İdris Çabuk, "Gerekli her yere başvurduk. Dosyalar bıraktık. Ancak buna rağmen bir sonuç alınamadı. Hala bir ceza davası açılmadı" dedi. Olayda ablasını kaybeden Serpil Bakkal ise bazı olayların ardından hemen
dava açıldığını ve sonuca ulaşıldığını belirterek, Davutpaşa'daki olayın ardından ceza davası açılmamasına tepki gösterdi.
Grup, basın açıklamasının ardından sessizce dağıldı.