Turgut Özal Tıp Merkezi'nde hasta yakınları için otel düşünülüyor

Açıklama: Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yapılması planlanan hasta yakınlarının kalabileceği refakatçi oteli projesinin hayata geçirilmesi için girişimler devam ediyor.
Kategori: Malatya
Eklenme Tarihi: 18-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 11-Ağustos-2020, 09:17
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=218 adresinden bakabilirsiniz


(İHA) - Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi'nde yapılması planlanan hasta yakınlarının kalabileceği refakatçi oteli projesinin hayata geçirilmesi için girişimler devam ediyor.
İnönü Üniversitesi Rektörlüğü'nden yapılan yazılı açıklamaya göre proje altyapısının tamamlandığı refakatçi otelinin hayata geçirilmesi için parasal kaynağı oluşturma çabasına giren üniversite yönetimi, Malatyalı İşadamları Derneği (MİAD) yönetim kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi. Üniversitenin Senato Salonu'nda gerçekleşen toplantıya MİAD Başkanı Yunus Akdaş ve derneğe üye işadamları katıldı. Rektör Prof. Dr. Cemil Çelik, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İlhan İçen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr.
Ramazan Özdemir, Turgut Özal Tıp Merkezi Başhekimi Kaya Saraç ve hastane yöneticilerinin de hazır bulunduğu toplantıda yapılması planlanan refakatçi otelinin amacı ve hizmet alanı değerlendirildi.
Söz konusu projenin hayata geçirilmesi için ilgili protokolün MİAD ile üniversite arasında çok yakın bir tarihte imzalanacağı belirtildi.