İngiliz çift Türk gelenklerine göre evlendi

Açıklama: Muğla'nın ilçesi Fethiye'de tatil yapan bir İngiliz çift Türk geleneklerine göre evlendi. Davul zurna ile yapılan düğünde, damadın çektiği ata binen gelin beldede tur attı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 18-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 28-Eylül-2021, 04:37
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=226 adresinden bakabilirsiniz


(İHA) - Muğla'nın ilçesi Fethiye'de tatil yapan bir İngiliz çift Türk geleneklerine göre evlendi. Davul zurna ile yapılan düğünde, damadın çektiği ata binen gelin beldede tur attı.
Üç yıldır tatil için Hisarönü'nde bulunan Yalçın Otel'e gelen İngiliz Susan ve Craigh Faulkner çifti düğünlerini burada yapmaya karar verdiler. Otel yönetiminden de yardımcı oluruz cevabı alan çift, hayran oldukları Türk geleneklerine göre düğün yaptı. Ülkesinde Muhasebeci olan 38 yaşındaki Susan ve Avukat olan 42 yaşındaki Craig, önce Ölüdeniz sahilinde kendi geleneklerine göre düğün seramonisi düzenledi. Buradaki seramoninin ardından Hisarönü'nde tatil yaptıkları Yalçın Otel'e gelen çift burada davul
zurna ile karşılandı. Otel girişinde gelin arabasından inen Susan, tüllerle süslenen beyaz bir ata bindirildi. Eşi Craig'in çektiği at ile Hisarönü sokaklarında dolaştırılan gelin ve damadın mutluluğunu çevrede buluna diğer turistlerde paylaşarak çifti alkışladılar. Hisarönü sokaklarında at üzerinde dolaşan gelin konvoyunun önü de zaman zaman kesildi. Ellerindeki iplerle konvoyun önünü kesen Türk gençler, damattan yol geçme bahşişi aldılar. Bahşişi aldıktan sonra yolu açan gençler renkli görüntüler
oluşturdular. Hisarönü sokaklarında düzenlenen konvoyun ardından tekrar kaldıkları otele dönen çift burada düzenlenen partide dostlarıyla eğlendi. Yaptıkları düğün hakkında gazetecilerin sorularını yanıtlayan damat Craig Faulkner "Türk geleneklerine göre farklı bir düğün yapmak istedik ve yaptık" dedi. Gelin Susan ise mutlu olduğun belirterek "Şimdiye kadar bir çocukluğumda ata bindim birde şimdi biniyorum" dedi.