Gazlıköy'e Türkiye'nin en büyük tatil köyü yapılacak

Açıklama: Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl beldesinde bulunan 'şifalı' su, romatizma, böbrek taşı, cilt hastalıkları ve eklem ağrılarına şifa oluyor.
Kategori: Afyonkarahisar
Eklenme Tarihi: 23-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 28-Eylül-2021, 04:46
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=279 adresinden bakabilirsiniz


(İHA) - Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesine bağlı Gazlıgöl beldesinde bulunan 'şifalı' su, romatizma, böbrek taşı, cilt hastalıkları ve eklem ağrılarına şifa oluyor.
Belde girişindeki şadırvandan akan su, şifa arayan hastalar tarafından bidonlara doldurulup evlerine götürülüyor. Bu arada beldeye yatırım yapmak isteyen yatırımcılarla görüşmeler devam ediyor. Bir yatırımcının, Gazlıköy'e Türkiye'nin en büyük tatil köyünü yapacağı belirtiliyor.
ARSA ALIMI BİTTİ
Gazlıgöl kaplıcalarının cilt, romatizma, krem ağrıları, kadın hastalıkları gibi pek çok rahatsızlığa iyi geldiğini belirten Gazlıgöl Belediye Başkanı Selahattin Keskin, yaz aylarında beldeye 20 bine yakın ziyaretçinin geldiğini söyledi. Beldeye yatırımcı beklediklerini belirten Keskin, "Gazlıgöl'e yatırım yapmak isteyen üç yatırımcı ile görüştük. Bunlardan biri beldeye tatil köyü yapacak. Burası Türkiye'nin en büyük tatil köyü olacak. Şu an arsa alımı bitti" diye konuştu. Gazlıgöl'ün şifalı su açısından
Türkiye'nin önemli merkezlerinden biri olduğunu ifade eden Keskin, nüfusu iki bin 500 olan beldenin yaz aylarında nüfusunun 20 bine yaklaştığını bildirdi.
BİN YATAĞA SAHİP
Beldeye yapılacak yatırımın ekonomiyi de canlandıracağını ifade eden Keskin, şunları söyledi: "Gazlıgöl Belediyesi olarak yatırımcının isteğini yerine getirmek için çalışıyoruz. Buraya yapılabilecek tatil köyü, villalar veya hamamlar ekonomiyi canlandıracak. Beldemiz gençlerine iş imkanı sağlayacaktır. Türkiye'nin sayılı kaplıcaları arasında yer alan Gazlıgöl kabuğunu kırmaya hazır. Beldemiz oteller olsun, apart, pansiyon veya özel evler bakımından bin yatağa sahiptir."
Gazlıgöl'e ilk defa geldiğini ve beğendiğini söyleyen Füsun Taş, Belçika'da ikamet ettiğini şifalı sulardan faydalanmak istediğini söyledi. Afyonkarahisar'da bir düğüne davetli olarak geldiğini ve gitmeden Gazlıgöl kaplıcalarına girerek şifalı sulardan faydalanmak istediğini anlatan Taş, "Burası çok güzel" dedi.
Gazlıgöl'e yakınları ile birlikte ilk defa geldiğini söyleyen Akşehirli Rıza Küçükkaya ise Belçika'da yaşadığını belirterek, "Yaz tatilini Gazlıgöl'de geçiyoruz" diye konuştu.
BİRÇOK HASTALIĞA ŞİFA OLUYOR
Afyonkarahisar Belediyesi YÜNTAŞ tarafından işletilen Gazlıgöl Kaplıcaları İşletme Müdürü Mustafa Dener de Gazlıgöl'ü seçen yerli ve yabancı turistlerin Türk hamamlarına ayrı bir önem gösterdiğini ifade etti. "Geçen Haziran ayında 600 kişi kaplıcalarımızda misafir oldu" diyen
Dener, kaplıcalara Kütahya, Eskişehir, Konya ve Adana'dan vatandaşların geldiğini söyledi.
Mustafa Dener, Afyonkarahisar'ın ve tesisin adını duyurmaya çalıştıklarını belirterek buradaki şifalı suyun böbrek, safra taşı, sindirim sistemi, romatizma, cilt hastalıklarına iyi geldiğini sözlerine ekledi.