Obama, ekonomideki gidişatın olumlu yönde olduğunu söyledi

Açıklama: ABD Başkanı Barack H. Obama, Beyaz Saray'da düzenlenen basın bilgilendirme toplantısında ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Obama, ekonomideki gidişatın olumlu yönde olduğunu vurguladı.
Kategori: ABD
Eklenme Tarihi: 24-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 07-Mart-2021, 08:00
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=288 adresinden bakabilirsiniz


(İHA) - ABD Başkanı Barack H. Obama, Beyaz Saray'da düzenlenen basın bilgilendirme toplantısında ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Obama, ekonomideki gidişatın olumlu yönde olduğunu vurguladı.
ABD Başkanı Barack H. Obama, yaşanan krizin ardından ekonomideki yaraların sarılmaya başladığını ve gidişatın olumlu yönde seyrettiğini bildirdi. Beyaz Saray'da basın mensuplarına açıklamada bulunan Obama, "Ekonomimizi büyük bir uçurumun eşiğinden geri döndürebildik. Son yılların en kötü resesyonuna rağmen ekonomideki gidişat olumlu bir yönde seyrediyor. Ancak bunun piyasalara yansıması biraz daha zaman alacak" diyerek, planının tam olarak işlevselliğini kazanması için zamana ihtiyacı olduğu konusunda
halkı uyardı.
Öte yandan her ne kadar ABD ekonomisinde gelişme kaydedildiği belirtilse de Obama hükümeti döneminde işsizlik oranındaki artışın önü halen alınamadı. Son çeyrek yüzyıl içerisinde ABD'deki işsizlik oranı en yüksek seviyeye ulaşarak, yüzde 9.5'e yükseldi.