HSYK çalışmalarını tamamladı.

Açıklama: Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), çalışmalarını tamamladı. Adalet Bakanı Ergin, adli yargı unvanlı hakim ve cumhuriyet savcıları hakkındaki kararnamenin tamamlandığını ve yazımının tamamlanmasının ardından internette yayınlanacağını açıkladı.
Kategori: Ankara
Eklenme Tarihi: 27-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 06-Haziran-2020, 21:48
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=314 adresinden bakabilirsiniz


(İHA) - Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), çalışmalarını tamamladı. Adalet Bakanı Ergin, adli yargı unvanlı hakim ve cumhuriyet savcıları hakkındaki kararnamenin tamamlandığını ve yazımının tamamlanmasının ardından internette yayınlanacağını açıkladı.
HSYK toplantısı, yaklaşık 9 saat süren çalışmanın ardından sona erdi. 21. toplantının ardından bir açıklama yapan Adalet Bakanı Sadullah Ergin, görüşülen konular hakkında kurulun belli bir mutabakat sağladığını belirterek, "Şu anda kararlaştırılan hususların kararnamedeki kontrolleri yapılıyor. Kontrol ve yazımdan sonra bu gece inşallah kararnameyi internet aracılığıyla yayınlamış olacağız. Ama şu anda kontrol ve yazım işlemi devam ettiği için her şeyi şu anda söylemek istemiyorum. Kurul çalışmalarını
tamamlamıştır. Hakim ve savcılarımızın unvanlarıyla ilgili bölüm de bu akşam itibariyle yayınlaşmış olacak" diye konuştu.
Ergin, Ergenekon soruşturmasını yürüten savcılarla ilgili yer değişikliği yapılıp yapılmadığının sorulması üzerine "Bu soruları internette yayınladığında göreceğiz. Şu anda bir açıklama yapmayacağım" yanıtını verdi. Yapmak istediği açıklamanın bu kadar olduğunu ifade eden Ergin, "Biraz sabredelim, hepsini göreceksiniz" dedi.