Halkın sağlığını düşünen belediyeler de var

Açıklama: Sağlık alanında önemli hizmetler üreten Muratpaşa Belediyesi, insanların sağlıklı gıda tüketebilmeleri için de denetimlerini artırdı.
Kategori: Antalya
Eklenme Tarihi: 27-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 28-Eylül-2021, 03:48
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=316 adresinden bakabilirsiniz


(İHA) - Sağlık alanında önemli hizmetler üreten Muratpaşa Belediyesi, insanların sağlıklı gıda tüketebilmeleri için de denetimlerini artırdı. Muratpaşa Belediyesi sorumluluk alanında bulunan gıda üretimi, toplu tüketim ve satış yerlerinde gıda satımı yapılan işyerleri sürekli denetleniyor. Ekipler, seyyar gıda satışı yapan kişilerin engellenmesinin yanı sıra ruhsatsız, gıda tüzüğüne aykırı faaliyette bulunan ve üretim izni bulunmayan işletmeleri denetleyerek cezai işlem uyguluyor. Muratpaşa
Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, gıda ile ilgili yönetmeliklere göre toplu gıda üretilen ve satışı yapılan işyerlerinin gerekli teknik-hijyenik koşulları taşıyıp taşımadığını denetliyor. Ekipler, denetimlerde karşılanan olumsuzlukların düzeltilmesi amacıyla önce uyarı veriyor. Gerekli düzenlemeleri yapmayan işyerlerine de para cezası uyguluyor. Muratpaşa Belediyesi ekipleri, şüpheli görülen gıdaların da Tarım ve Köyişleri Bakanlığı kanalıyla analizinin yapılmasını sağlıyor.