Michael Jackson son yolculuğuna uğurlandı.

Açıklama: Popun efsane ismi Michael Jackson, dini bir ayin havasında geçen duygusal konuşmaların yapıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 08-Temmuz-2009
Geçerli Tarih: 07-Haziran-2020, 05:58
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=44 adresinden bakabilirsiniz


 
(İHA) 
Popun efsane ismi Michael Jackson, dini bir ayin havasında geçen duygusal konuşmaların yapıldığı cenaze töreniyle son yolculuğuna uğurlanıyor.
Staples Center'da, kilise korosunun okuduğu şarkılarla başlayan törende Papaz Lucious W. Smith'in konuşması ayakta alkışlandı. Daha sonra sahneye Mariah Carey çıkarak, Jackson'ın "I'll Be There" şarkısını Trey Lorenz ile birlikte okudu.
Yaklaşık 20 bin kişinin doldurduğu Staples Center'daki törende Jennifer Hudson'ın "Will You Be There" şarsını seslendirmesinin ardından Jackson'ın eski arkadaşları Diana Ross ve Nelson Mandela'nın mesajları okundu. Lionel Richie ve Stevie Wonder'ın da sahne aldığı törende, Jackson'ın bazı aile üyeleri ve çocukları, "Smile" isimli şarkısı okunurken gözyaşlarına hakim olamadı.
Jackson'ın yakın dostlarından olan Brooke Shields de konuşmasına gözyaşları içinde başladı. Jackson'la 13 yaşındayken tanıştığını söyleyen Shields, birlikte vakit geçirirken iki çocuk gibi eğlendiklerini ifade etti.
Sahnede konuşma yapan diğer ünlüler arasında ünlü prodüktör Berry Gordy, basketbol yıldızları Magic Johnson ve Kobe Byrant da yer aldı. Cenaze töreni Jackson'ın kardeşleri ve kızının gözyaşları içinde yaptığı veda konuşması ile sona erdi.