Çankaya Köşkü'nde şehit anneleri tiyatrosu

Açıklama: Yemekte Türkçe bilmeyen kürt kökenli şehit annesinin yerinin Cumhurbaşkanı Gül ve eşinin yer aldığı ana masada ayarlanması akıllarda soru işareti oluşturdu. Ortaya çıkan tablo ve verilmek istenen mesaj, Diyarbakır'da 2-3 kadının şehit anneleri adına konuşturulması ile oldukça benzerlik gösterdi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 27-Ağustos-2009
Geçerli Tarih: 07-Haziran-2020, 05:48
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=440 adresinden bakabilirsiniz


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ramazan ayının ilk iftar davetini Çankaya Köşkü’nde şehit aileleri ve gazilere verdi.

2008 ve 2009 yıllarında şehit olanların yakınları ile gazilerin davet edildiği iftar yemeğine 62 ilden, toplam 231 davetli katıldı.

Yemekte Türkçe bilmeyen kürt kökenli şehit annesinin yerinin Cumhurbaşkanı Gül ve eşinin yer aldığı ana masada ayarlanması akıllarda soru işareti oluşturdu.
 
Ortaya çıkan tablo ve verilmek istenen mesaj, Diyarbakır'da 2-3 kadının şehit anneleri adına konuşturulması ile oldukça benzerlik gösterdi.
 
 
Cumhurbaşkanı Gül ve eşinin yer aldığı ana masada bulunan Gaziantep’ten gelen şehit annesi Sultan Gidiş’in Türkçe bilmemesi ve aynı masada bulunan Kürtçe bilen diğer bir şehit yakını vasıtası ile ifadelerini anlatması gecenin dikkat çekici ayrıntılarından biriydi. Jandarma er olarak vatani görevini yaparken yola döşenen mayının patlaması sonucu Şırnak’ta şehit olan oğlunun acısını yüreğinde yaşayan şehit annesi ile Cumhurbaşkanı Gül yakından ilgilendi ve taleplerinin yerine getirilmesi için talimat verdi.