RESMİ AÇILIŞ TÖRENİ
Tarih : 28 Ağustos 2009
Yer : Fuar Açıkhava Tiyatrosu / Kültürpark
Saat : 18.00
Program Tema Özel Gösterisi
Onur Konuğu Ülke Etiyopya Milli Marşı
Saygı Duruşu & T.C. İstiklal Marşı
Etiyopya Dans Gösterisi
Açılış Konuşmaları & Onur Konuğu Ülke Bayrak Teslim Töreni
Delegasyon Toplu Fotograf
Çekimi & Kurdele Merasimi
Fuar Ziyareti
78. Yıl FUAR KUPASI Bay - Bayan Hentbol Karşılaşmaları
Tarih : 25 - 27 Ağustos 2009
Yer : Celal Atik Spor Salonu / Kültürpark
Detaylı Bilgi İçin : 425 04 21 - 446 26 15 - İBŞB Spor Kulübü
Katılan Takımlar İzmir Büyükşehir Belediye Spor Klübü /Bayan
Milli Piyango /Bayan
Kastamonu Telekom /Bayan
Antalya Muratpaşa Belediyesi /Bayan
Üsküdar Belediyesi
İzmir Büyükşehir Belediye Spor Klübü /Bay
Milli Piyango /Bay
Sosyal Güvenlik Kurumu / Bay
Beşiktaş / Bay
ORKİDE 8.Dünya Mutfakları Festivali (Grand Plaza A.Ş. katkılarıyla…)
Tarih : 28 Ağustos - 6 Eylül 2009
Yer : 9 Eylül (Basmane) kapısı girişi / Kültürpark
Saat : 20.00 - 23.00
Program Hacivat-Karagöz ve Orta Oyunları
Fasıl Grubu: Faslı Şahane
Etiyopya Dans Grubu
Cabaret Show
Grup Mecaz
YONCA 2.Gençlik Konserleri
Tarih : 29 Ağustos - 1 Eylül 2009
Yer : Fuar Atatürk Açıkhava Tiyatrosu / Kültürpark
Saat : 21.00
Program 29 Ağustos Cumartesi Yaşar
30 Ağustos Pazar Yüksek Sadakat
31 Ağustos Pazartesi Öykü- Berk
1 Eylül Salı Yusuf Güney
* Konserler Ücretsizdir.
TRT Fuar Ekranı ve TRT Fuar Radyosu
Tarih : 28 Ağustos - 6 Eylül 2009
Yer : Tarih ve Sanat Müzesi Yanı (Uzun Havuz) & İzmir Sanat Yanı / Kültürpark
Saat : 16.00 - 23.00
*TV Programları ve TRT radyosu Canlı Yayın ile yer alacaktır…
Nostaljik Ramazan Eğlenceleri
Tarih : 29 Ağustos - 4 Eylül 2009
Yer : Göl Gazinosu / Kültürpark
Saat : 21.00 - 24.00
Program 29, 30, 31 Ağustos - 1,2 Eylül Programı
Sunucu & Nostaljik Ramazan Gösterileri: Yalçın Özden ve Tiyatrosu(Canlı Hacivat - Karagöz, Meddah ve Tahta Bacak)
Kanto :Nurhan Damcıoğlu
Fantezi :Latif Doğan ve Saz Ekibi
Solist :Neşe Karaböcek
3,4 Eylül Programı
Sunucu :Yalçın Özden
Solist : Ahmet Özhan "Tasavvuf ve Türk Musikisi" Özel
Konseri
* Ücretsiz
Davetiyelerinizi, İlgili Program gününden 1 gün önce 12.00 - 23.00 saatleri arasında göl gazinosu gişesinden temin edebilirsiniz.
9.Sinema Burada : " Bilgi, Bilişim, İletişim ve İnsan İEF’DE…" (T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Katkılarıyla…)
Tarih : 2 - 6 Eylül 2009
Yer : İzmir Sanat / Kültürpark
Onur Konukları : Fatma Girik // Göksel Arsoy // Melis Birkan
Festivale Katılacak Yönetmenler - Senaristler: İnan Temelkuran Murat Saraçoğlu, Raşit Çelikezer, Kudret Sabancı, Nursan Esenboğa, Necip Sarıcı, Rıza Kıraç, Handan İpekçi, Deniz Akçay
Program 2 Eylül 2009 Çarşamba
BÜYÜK SALON* 21:00 Deli Deli Olma**
KÜÇÜK SALON 16.00 Hisar kısa Film Seçkisi
KÜÇÜK SALON 18.00 Çanakkale Aslanları
KÜÇÜK SALON 20.00 Kırk Küçük Anne
3 Eylül 2009 Perşembe
BÜYÜK SALON* 17.00 Gökten Üç Elma Düştü **
BÜYÜK SALON* 19.00 Made In Europa
BÜYÜK SALON* 21.00 Kız Kardeşim Mommo
KÜÇÜK SALON 16.00 Göl Evi
KÜÇÜK SALON 18.00 Panel: İzmir’li Sinemacılar Konuşuyor ‘İzmir’li Olmak’
KÜÇÜK SALON 20.00 Azınlık Raporu
4 Eylül 2009 Cuma
BÜYÜK SALON* 17.00 Made in Europa**
BÜYÜK SALON* 19.00 Beyaz Melek (Gazanfer Özcan Anısına )
BÜYÜK SALON* 21.00 Gökten Üç Elma Düştü
KÜÇÜK SALON 16.00 Muhsin Bey
KÜÇÜK SALON 18.00 99 Frank
KÜÇÜK SALON 20.00 Mahvedici Melek
5 Eylül 2009 Cumartesi
BÜYÜK SALON* 17.00 Saklı yüzler **
BÜYÜK SALON* 19.00 Issız Adam
BÜYÜK SALON* 21.00 Deli Deli Olma
KÜÇÜK SALON 16.00 Gece Yolculuğu
KÜÇÜK SALON 18.00 Melekler ve Şeytanlar…
KÜÇÜK SALON 20.00 Tez
6 Eylül 2009 Pazar
BÜYÜK SALON* 17.00 Kız Kardeşim Mommo
BÜYÜK SALON* 19.00 Beyaz Melek
BÜYÜK SALON* 21.00 Issız Adam
KÜÇÜK SALON 16.00 Belgesel Dünyasından: Peki Ya Londra/Rıza Kıraç
KÜÇÜK SALON 18.00 Gençler İçin Film Atölyesi Ödül Töreni
KÜÇÜK SALON 20.00 Kika
Not: Festival yönetimi gerekirse programda değişiklik yapabilir.
*Büyük Salondaki tüm gösteriler davetiyelidir, Gösteri öncesi davetiyenizi İzmir Sanat Gişesinden almanız önemle rica olunur
** Galalı Gösterim
ORKİDE 10. Türkü Şenliği
Tarih : 2 - 6 Eylül 2009
Yer : Fuar Atatürk Açıkhava Tiyatrosu / Kültürpark
Saat : 21.30
Program 2 Eylül Çarşamba Kardeş Türküler
3 Eylül Perşembe Hüseyin Turan
4 Eylül Cuma Yeni Türkü
5 Eylül Cumartesi Mustafa Özarslan ve Grup Çığ
6 Eylül Pazar Orhan Hakalmaz
Konserler Ücretsizdir.
Tematik Sergi: "İletişimin Serüveni" (PTT’nin Katkılarıyla…)
Tarih : 28 Ağustos - 6 Eylül 2009
Yer : 2 No.lu Hol / Kültürpark
Saat : 16.00 - 23.00
Uluslararası Sanat Günleri (El Prado Sanat Galerisi ve TÜRKSOY Vakfı Desteğiyle )
Tarih : 28 Ağustos - 6 Eylül 2009
Yer : 3 No.lu Hol / Kültürpark
Saat :16:00-23:00
Katılan Ülkeler : Rusya, Ukrayna, Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Gürcistan, Azerbeycan, Saha Yakut, Moldova, Gagavuzyeri, KKTC, Türkiye, İsrail
Resim Sergisi: "4 Aktör 1 Ressam Rolünde"
Tarih : 28 Ağustos - 6 Eylül 2009
Yer : İzmir Sanat Fuaye / Kültürpark
Saat : 16.00 - 23.00
Sergi Sanatçıları : Mustafa Alabora, Müjdat Gezen, Yaman Tüzgeç, Savaş Dinçel
Tiyatro Oyunculuğu Workshop
Tarih : 31 Ağustos- 4 Eylül 2009
Yer : İsmet İnönü Sanat Merkezi / Kültürpark
Saat : 14.00- 19.00
Düzenleyen : Volkan Severcan // VS Prodüksiyon
Ünlülerle İmzalı Sohbetler
Tarih : 28 Ağustos - 6 Eylül 2009
Yer : İzmir Sanat Bahçesi / Kültürpark
Saat : 19.30
Program 29 Ağustos 2009 Cumartesi Müjdat Gezen, Mustafa Alabora // Saat: 18.00
1 Eylül 2009 Salı Sancar Maruflu, Yaşar Örük, Okan Yüksel/Dünya Barış Günü ve İzmir
3 Eylül 2009 Perşembe Nihat Sırdar
4 Eylül 2009 Cuma Rutkay Aziz
78. İEF İletişim - Bilişim Seminerleri
Tarih : 31 Ağustos - 4 Eylül 2009
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı
Salonları / İzmir Sanat Salonu
31 Ağustos 2009
Saat: 17:00
Yer : İzmir Sanat Salonu
Bilişim Panellerinin Açılışı
Açılış KONUŞMALARI
Açılış Semineri:
Saat:17.45 - 18.15
Konu: Bilişim Hukuku
Seminer Konuşmacısı: Av. Fikret İLKİZ
Saat: 18.15 - 18.30
ARA - Cafe Break
Panel
Saat:18.30
Konu: Türkiye’de İnternet Hukuku
Oturum Başkanı: Fikret Kavzak / Türkiye Bil. Der. İzm. Şb. Bşk.
Panel Konuşmacıları: Mehmet Ali Köksal / Türkiye Bil.Der.Hukuk Çalışma Grb.Bşk.
Doç.Dr.Mustafa Akgül / Bilkent Üniversitesi Öğretim Üyesi
Yusuf Andiç / Türkiye İnternet Evleri Vakfı Başkanı
Açılış Kokteyli
Saat:20.00
Yer: İzmir Sanat
01 Eylül 2009
Saat: 16:30 - 17.00
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Kurum: İzmir Ekonomi Üniversitesi
Konu: Bilgisayar Oyunları Endüstrisi
Konuşmacı: Yrd.Doç.Dr.Mahmut Ali Gökçe
01 Eylül 2009
Saat: 17.00 - 17.30
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Kurum: İzmir Ekonomi Üniversitesi
Konu: Bilgisayar Oyunları Sadece Oyun mudur?
Konuşmacı: Yrd.Doç.Dr.Cem Evrendilek
01 Eylül 2009
Saat: 17.30 - 18.00
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Kurum: İzmir Ekonomi Üniversitesi
Konu: Bilgisayar Oyunlarının Yarını ve Mobil Oyunlar
Konuşmacı: Yrd.Doç.Dr.Burkay Genç
18.00 - 18.15
Cafe Break
01 Eylül 2009
Saat: 18:15 - 19.30
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Firma: ElFA Bilgi ve İletişim Sistemleri
Konu: İnternet Güvenliği - (Tehditler ve Önlemler)
Konuşmacı: Melih Kırkgöz /Fortinet Türkiye Satış Mühendisi
01 Eylül 2009
Saat: 17:00- 18:00
Yer: 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (2)
Firma: Adapa Bilgi Sistemleri
Konu: IBM Dinamik Altyapı İle Sanallaştırma
Konuşmacı: Koray GÖLCÜ - IBM
02 Eylül 2009
Saat: 17.00 - 18.00
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Firma: TEKMAR
Konu: 3G
Konuşmacılar: Cemil Cangir
18.00 - 18.15
Cafe Break
02 Eylül 2009
Saat: 18.15 - 19.30
Yer: 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Firma: MN İletişim A.Ş
Konu: IP Haberleşmedeki Gelişmeler
Konuşmacılar:Tuğrul Konak
02 Eylül 2009
Saat: 17:00 - 18.00
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (2)
Firma: GİLTAŞ
Konu: RFID Sistemleri (Radyo Dalgalı Tanıma Sistemleri)
Konuşmacılar: Feyzullah OKTAY / GİLTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi
Ahmet AKIN / BİTS Yönetim Kurulu Üyesi
02 Eylül 2009
Saat: 18.15 - 19.30
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (2)
Firma: INVITEL INTERNATIONAL - MTCTR MEMOREX TELEKOMÜNİKASYON SİSTEMLERİ SAN.
Konu: Fiberoptik Nedir,Fiberoptik hatların katma değerleri ve Özelleştirmenin getirdikleri
Konuşmacı:NURAY Çavuşoğlu / İnvital İnternatıonal Turkey Genel Müdür Yardımcısı
03 Eylül 2009
Saat:17.00 - 18.00
Yer:1 Nolu hol Toplantı Salonu (1)
Firma: Microsoft
Konu: Bilgisayarınız şimdi daha kolay: "Windows 7"
Konuşmacılar: Emre Aydın, Teknoloji Çözümleri Uzmanı - Microsoft
03 Eylül 2009
Saat: 18.15 - 19.30
Yer: 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Firma: Microsoft
Konu: İşinizi Daha Hızlı Yapmanın Bir Yolu: Sunucu Sistemleri
Konuşmacılar: Selma Karaca / Sunucu Ürün Müdürü - Microsoft
18.00 -18.15
Cafe Break
03 Eylül 2009
Saat: 17.00 - 18.00
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (2)
Kurum: TC Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, TC Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Elektronik Haberleşme Programı
Konu: Baz İstasyonları Gerekliliği ve Sağlığa Etkisi
Konuşmacılar: Namık AŞILA / BTK Bölge Müdürü
Hasan OVAK / BTK Bölge Müdür Yrd.
Öğr. Gör. Özgür ÖZ / DEÜ İMYO Elektronik Haberleşme Koordinatörü
03 Eylül 2009
Saat: 18.15 - 19.30
Yer : 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (2)
Kurum: Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti Konak Şubesi
Konu: Radyo (Telsiz) Amatörlüğü
Konuşmacılar: Nuri BOYLU / TRAC Konak Şubesi Başkanı
İsa T. Saygın / TRAC Konak Şubesi Sekreteri
Haluk Kil / TRAC Konak Şubesi Üyesi
04 Eylül 2009
Saat: 17.00 - 18.00
Yer: 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Kurum : Ege Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, Bilgisayar Mühendisliği Bölümü"
Konu: Üniversite - Sanayi İşbirliği Deneyimleri
Konuşmacı: Yrd.Doç.Dr.Murat Osman Ünalır
18.00 - 18.15
Cafe Break
04 Eylül 2009
Saat: 18.15 - 19.30
Yer: 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (1)
Firma: NETSİS
Konu: Küresel Sinir Ağı Üzerinde İş Yapmak
Konuşmacılar: NETSİS Yazılım
04 Eylül 2009
Saat: 17.00 - 17.45
Yer: 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (2)
Firma:Cisco
Konu: Networing Akademi ile geleceğe hazırlanın
Konuşmacılar: Enis Karaarslan / Ege Üniversitesi Cisco Network Akademi Yöneticisi
04 Eylül 2009
Saat: 18.15 - 19.30
Yer: 1 Nolu Hol Toplantı Salonu (2)
Firma: Cisco
Konu: Ege Üniversitesi ve Cisco Networking Akademi
Konuşmacılar: Enis Karaarslan / Ege Üniversitesi Cisco Network Akademi Yöneticisi
Fuar Çocuk Kulübü
Tarih : 28 Ağustos - 6 Eylül 2009
Yer : Tarih ve Sanat
Müzesi Yanı (Çim Alan) / Kültürpark
Saat : 16.00 - 23.00
Etkinlik Sponsoru : Deniz Ticaret Odası
Program 18.00 : Radio Turmepa
18.30 : Deniz Temiz Derneği/TURMEPA ve Deniz Ticaret Odası’nın tanıtılması.
19.00 : Alipot’un tanıtılması
19.15 : Madde’lerin doğada kaybolma süreleri interaktif sunum.
19.30 : Yok olan deniz hayvanlarıyla ilgili interaktif sunum
19.45 : Sandalye oyunu, çevre bilgi yarışması.
20.00 : Deniz Temiz Derneği / Turmepa’nın belgesel ve çizgi film gösterimi.
20.15 : İnteraktif deniz temizliğiyle ilgili skeç hazırlanması ve interaktif sunumu.
20.40 : Danslar ve küçük karaoke yarışması.
21.00 : Çocuklarla 4x4 metrelik mavi bir kumaşla büyük temiz bir deniz yaratma çalışması.
21.15 : Çocuk animasyonu (kaşıkla top taşıma yarışması)
Yüz boyama (deniz canlıları kullanılacak) etkinliği.
21.30 : Çevresel kirlenmelerin ve yok olmanın konulu kısa çizgi film gösterimi
22.00 : Alipot çizgi filminin gösterilmesi (kesintisiz)
22.30 : "Akdeniz’in Büyüsü: Alipot" çocuk oyunun oynanması.
(Fuar Etkinlik Programı İzmir Fuarı Web sayfasından alınmıştır)