Kağıt parçası ile saldıranlar Hocaefendilerini dinlemiyor mu?

Açıklama: Bazı kimselerin hatalarından dolayı bir müessesenin tamamını suçlamak doğru olmaz. O ordu, İstanbul surları dibindeki ordu.. o ordu, Çanakkale'de düşmanla göğüs göğüse savaşan ordu..
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 27-Ekim-2009
Geçerli Tarih: 16-Ocak-2021, 05:12
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/yazar.asp?yaziID=486 adresinden bakabilirsiniz


Fethullah Gülen'e yakınlığı ile bilinen medya organlarının, bir "kağıt parçası" nı kullanarak, bu milletin ordusuna karşı zarar verici bir şekilde saldırmaları, "acaba bunlar Hocaefendilerini dinlemiyor mu" sorusunu akla getirdi.

Haziran aylarında bir açıklama yapan Hocaefendileri, eğer bir kişi hata yapmışsa yapılan hatanın topyekün müesseseye yüklenemeyeceğini anlatmaya çalışmıştı. (Ayrıca henüz ortada ispatlanmış bir şey de yok)

Ancak bu açıklamalardan sonra pek değişen bir şey görülmedi.

Ya Hocaefendileri yalan söylüyor ve samimi değil, veya bunlar Hocaefendilerini dinlemiyor, başka yollara sapmışlar, yoldan çıkmışlar.

Kendilerine vazife çıkardıkları "ordu içindeki kötü niyetli kişileri temizleme" adına koskoca bir orduya neredeyse PKK terör örgütü kadar zarar verdiklerini göremeyecek kadar dumanlar içinde kalmış bir güruh, eğer hocaefendilerinin de kontrolünden çıkmışsa bunun çok tehlikeli sonuçları olabilir.
 
Aşağıya eklediğimiz Hocaefendilerinin ikazını, her sabah ellerine kalemi almadan önce üç defa okumaları, kendileri için ve bu milletin ordusunun selameti için bir işe yarayabilir. Hatta "devletin bekası" için de diyebiliriz.

"Bazı kimselerin hatalarından dolayı bir müessesenin tamamını suçlamak doğru olmaz. O ordu, İstanbul surları dibindeki ordu.. o ordu, Çanakkale’de düşmanla göğüs göğüse savaşan ordu.. o ordu, Misak-ı milli sınırlarını belirleyen ordu.. o ordu, milli mücadele veren ordudur.. ve o ordu, gelecek adına da çok şeyler vaad etmektedir. Kim bilir, belki de düşünceleri kirli bir kısım kimseler yaptıkları çirkinlikleri o müessese üzerinden yaparak, ordumuzu karalamaya ve halkın nazarından düşürmeye çalışmaktadırlar."

(Meraklıları bu açıklamayı Hocaefendileri ile igili sitelerde bulabilirler)