Çiçek:"Sahteliği ortaya çıkacak diye göndermediniz"

Açıklama: Zekeriyya Öz'e ifede veren Albay Dursun Çiçek "Siz bu belgeyi askeri savcılığa ve referans labratuvarına göndermediniz. Çünkü o durumda belgenin sahteliği ortaya çıkacaktı. Bu nedenle göndermediniz. " dedi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 13-Kasım-2009
Geçerli Tarih: 07-Haziran-2020, 04:45
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=499 adresinden bakabilirsiniz


Milliyet Gazetesi’nin haberine göre Albay Dursun Çiçek, ifadesi sırasında çok önemli bir açıklama yaptı.


Askeri yargının 4 defa istediği belgeyi savcıların göndermemesinin sebebinin “sahte olduğunun ortaya çıkması” olduğunu söyledi.


İşte Albay Dursun Çiçek’in o belgenin niye gönderilmek istenmediği ile ilgili şok sözleri:


"Bu belgeyi ben hazırlamadım ve bu imzayı ben atmadım. Siz bu belgeyi askeri savcılığa ve referans labratuvarına göndermediniz. Çünkü o durumda belgenin sahteliği ortaya çıkacaktı. Bu nedenle göndermediniz. Ben imzalamadım. Dolayısıyla benim izim orada bulunamaz. Burada benim el, parmak izimi alabilirsiniz. Kimyasal izler bulaştırabilirsiniz, o belgeye. Size güvenmiyorum. O nedenle eldivenle geldim"


Albay Dursun Çiçek, eldiven takarak belgeye dokunmuş ve parmak izi bırakmamaya gayret göstermiş.

 
zekeriya öz albay dursun çiçek.jpg
 
Genelkurmay'ın 4 defa istediği belgeyi göndermemelerinin sebebi ile ilgili Albay Çiçek'in bu açıklamaları oldukça önemli.
 
Genelkurmay Adli Müşaviri Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu, Deniz Piyade Kurmay Albay Dursun Çiçek’in hazırladığı öne sürülen İrticayla Mücadele Eylem Planı ile ilgili ıslak imzalı belgeyi, dördüncü kez detaylı bir yazıyla istemelerine karşın kendilerine ulaştırılmadığını söylüyor.

Tuğgeneral Çubuklu, Adli Tıp raporunun askeri savcılığa ulaştığını ve belgede imza dışında inceleme yapılmadığını söylüyor. Tuğgeneral Hıfzı Çubuklu, “Raporda parmak izi ve diğer şeyler yok ama bu da gizli soruşturma kapsamında olduğu için size pek fazla birşey söyleyemem. Ancak bilebildiğimiz kadar sadece imza üzerinde inceleme var. Belgede sadece imza üzerinde inceleme var. Parmak izi, yada hangi yerden çıktığı, nerede yazılı olduğuyla ilgili bir tetkik yok” (Hürriyet)

Ve son olarak Albay Dursun Çiçek 2.defa ifadeye çağrılmadan önce, Başbakan’ın TRT-1 Televizyonunda bir canlı yayın sırasına söylediği sözleri size aktaralım.

"Islak imza önem arz ediyor. Kilidi o açacak. Adli tıp raporunun gereği yapılmalı. Askeri yargının ıslak imzaya ilişkin olarak Adli Tıp'ın raporunu dikkate alması gerekir.  Bakın geçen hafta 8 subay davet edildi. Sonra iki subay daha dinlendi. Demek ki süreç devam ediyor. Bu hafta içerisinde kim bilir kimler davet edilecek?"

Bütün bu açıklamalar bir  araya getirilip düşünüldüğünde yandaş medyanın neden bu belgeyi Albay Dursun Çiçek’in üzerine kapatmaya çalıştığı herkesi kuşkulandırıyor.

Adli Tıp’dan başka bir yerde incelenmesinden korkulması ister istemez bazı kuşkuları ortaya çıkarıyor.

O belgeyi düzenleyen ortaya çıkarılırsa acaba açılacak olan “başka kilitler” den mi korkuluyor.

Telefon kayıtları ve bu tür belgeler üzerine kurulu serüven çözülecek diye mi korkuyorlar.