Doğan Yayın Holding Axel Springer ile %30 İsrail'li oluyor

Açıklama: Hürriyet, Milliyet, Kanal D, CNN Türk gibi yayınların sahibi Doğan Yayın Holding, AKP baskısı sonucu hisselerinin %30' a yakınını İsrail Devleti'nin yaşaması için çalıştığı söylenen Axel Springere' satıyor.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 20-Kasım-2009
Geçerli Tarih: 07-Mart-2021, 10:06
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=505 adresinden bakabilirsiniz


Hürriyet, Milliyet, Posta, Kanal D, CNN Türk gibi yayınların sahibi Doğan Yayın Holding, AKP baskısı sonucu hisselerinin %30' a yakınını İsrail Devleti'nin yaşaması için çalıştığı söylenen Axel Springer'e satıyor.
 
Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Doğan Yayın Holding, hisselerinin %29'unu Axel Springer isimli Alman Medya kuruluşuna satmak için anlaştığını duyurmuştu. Axel Springer'in İsrail Devleti için çalışan bir medya grubu olduğu söyleniyor.
 
HaberTürk'te yayınlanan bir yazıda Axel Springer'in kuruluş ilkelerinden ikincisinin "İsrail Devleti'nin yaşamsal haklarının desteklenmesi" olduğu yazılmıştı.
 
axel springer doğan yayın holding.jpg
 
Axel Springer'in Doğan Yayın Holding hisselerindeki var olan eski payı sebebiyle, Doğan Grubu'nda İsrail yanlısı haberler dikkat çekiyordu. Hatta Anadolu Kartalı Tatbikatı iptal edildiğinde İsrail yanlısı- Türkiye karşıtı bir rol de üstlenmişti. 
%30'dan sonra bu tür haberlerin biraz daha artması bekleniyor.
 
Doğan Yayın Holding'den yapılan açıklamada Yönetim Kurulunda 5 Doğan Holding üyesine karşı 3 Axel Springer'in üyesi olacak.
  
HaberTürk'ün ilgili haberi: 
(http://www.haberturk.com/haber.asp?id=180417&cat=140&dt=2009/10/19)