Egenekon'u gerçekten sulandıranlar kim?

Açıklama: Ergenekon soruşturmasını ordu düşmanlığına çevirenler ve hükümet düşmanlarını susturma için kullananlar, aslında Ergenekon soruşturmasını gerçekten sulandıranlar ve soruşturmaya zarar verenlerdir.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 25-Kasım-2009
Geçerli Tarih: 08-Temmuz-2020, 03:08
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=511 adresinden bakabilirsiniz


Ergenekon soruşturmasını kendilerinin yürüttüğünü düşünenler, soruşturmayı ordu düşmanlığına dönüştürenler, hükümet muhaliflerini susturmak için kullananlar, aslında asırlardır yapılması geren bir temizliğin gerçek sulandırıcılarıdır.

 

HaberTürk yazarı Yiğit Bulut'un aşağıdaki yazısı az ve öz olarak Ergenekon soruşturmasının nasıl sulandırılıp saptırılmaya çalışıldığını anlamamızı sağlıyor.

 

Yandaş medya ve bir kısım gruplar "ergenekon" lafını sakız yapmaktansa "ergenekon"'u kendi ruhlarında, kendi içlerinde arasalar "ergenekon"'u daha çabuk çözerler.

 

İşte HaberTürk'ten Yiğit Bulut'un yazısının bir kısmı:

 

"….Türkiye'de "yıllardır yerleşen ve Türk ordusu dahil birçok dinamiği kendi çıkarları uğruna kullanmayı deneyen yerleşiklerin" yaptıklarının tümüne "Ergenekon" denir.

 

Bu "medyadan-finans sektörüne, askeri birimlerden sağlık personeline" birçok yerde "karşımıza" çıkan "kullanılan-kullananlar" bileşkesinin adıdır. Sağlık Bakanlığı bünyesinde veya medyanın bir kesiminde grup halinde yerleşebileceği gibi TSK'da da kısmi olarak yerleşebilir. Bu "yerleşiklik hali" TSK'nın "kurum olarak" bu yapıyla özdeşleştirilmesini asla ama asla gerektirmez. Tam tersi TSK, bünyesindeki "bu yerleşik yapıyla" yıllardır mücadele etmektedir.

Sevgili dostlar, "yerleşik örgütlenme" diyebileceğimiz bu yapının nasıl "korkunç" bir dinamik olduğunu, aynı yoldan geçen İtalya, Yunanistan, hatta Amerika'dan örnekleyebiliriz. Bu konuda yapılmış en iyi araştırmalardan biri, gazeteci Philip Willan'a ait... İtalya'daki "örgütlenmeyi" araştırdı ve "Kuklacılar" isimli kitapta topladı. Kitapta özellikle "askeri kanatta olduğu" sanılan örgütlenmenin özünün "iş dünyasında" olduğu çok açık delillerle ortaya konuyor.

Karar vericiler, yani "İtalyan askeri ve polis gücünü kullananlar", asla "askeri üst makamlar" değil. Bir "iş dünyası organizasyonu" şeması altında "kullanan ve kullanılanlar" yerlerini alıyorlar...

Sevgili dostlar, bu yazıyı "örgütlenmeyi" TSK bünyesinde "algılayarak" konuyu sorgulayanlara "yol açmak" ve elimden geldiğince gerçeği göstermek için yazdım.

 

"Yerleşik örgütlenme" organizasyonları asla "askeri dinamikler" içinde değil. İtalya'da da değildi, Fransa'da da, Yunanistan'da da...

Hemşire, avukat, doktor, öğrenci, basın emekçisi ne kadar kullanılıp alet ediliyorsa, asker ve polis de aynı tuzaklara düşüyor. Sistem Türkiye'de de böyle çalışıyor, hatta Osmanlı'da da böyle çalıştı.

"Yerleşik düzeni" asker içinde arayanlara duyurulur!

 

yiğit bulut

 

Bu yazıdan sonra yandaş medyacılar şunları düşünebilmeli:

 

1-Demek ki Ergenekon sadece Türkiye'de görülen birşey değilmiş.

2-Ergenekon sadece Asker-Ordu içine sızıp onları kullanmıyormuş. Medya içinde de oluyormuş...!

3-Güç kimde ise ona sızan ve kendisi için kullanmaya çalışan bu "VİRÜS" yaş-kuru kağıt parçası kadar basit değilmiş..!

4-Ergenekon sizi de ele geçirip kendisi için kullanıyor mu, içinizi bir yoklayın..!