Kürt ayrımcılığı yok, olsa ben buralara gelemezdim

Açıklama: Devlet Bakanı AKP'li Cevdet Yılmaz Kürt ayrımcılığı var diye halkı devletine karşı düşman yapmak isteyenlere güzel bir cevap verdi.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 26-Kasım-2009
Geçerli Tarih: 06-Haziran-2020, 19:16
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=512 adresinden bakabilirsiniz


Devlet Bakanı AKP'li Cevdet Yılmaz Kürt ayrımcılığı var diye halkı devletine karşı düşman yapmak isteyenlere güzel bir cevap verdi. Kendisi de Zaza kökenli olan Yılmaz, ayrımcılık yok dedi.
 
İşte o röportaj'ın bir kısmı:
"Ortaokul ve liseyi Bingöl’de bitirdim. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım. Hepimiz bu ülkenin vatandaşıyız. Özellikle gençlere şunu söylemek lazım:
Şu anda Türkiye Cumhuriyeti’nin bir bakanıyım. Türkiye’de gerçekten ayrımcılık olsa buralara gelemezdim. Bu ülkede kim emek harcarsa, kim ter dökerse, kim gerçekten çaba sarf ederse her yere gelebilir. Böyle de bir ülkemiz var. Bu ülkenin eşit, aynı hakka hukuka sahip insanlarıyız. Herkesin farklı etnik kökeni olabilir. Ben hiç ayrımcılığa uğramadım ve hissetmedim."
(Röportajın tamamı için tıklayın: http://www.turktime.com/haber/BAKAN-YILMAZ-DAN-KURT-GENCLERINE-MESAJ-AYRIMCILIK-OLSA-BEN-BU-NOKTAYA-GELEMEZDIM/73294  )
 
 
Meclis'te 70'in üzerinde Kürt kökenli milletvekili ve 7-8 tane Bakan olması da hiç kimsenin böyle bir ayrımcılık düşünmediğini zaten apaçık gösteriyor.
 
Ayrımcılık olduğunu iddia edenler Kürt kökenli vatandaşlarımızı devletine karşı düşman etmek isteyen yabanı dış güçler ve içerdeki hain uzantılarıdır.
 
Bu konu ile ilgili şu yazıyı da okuyabilirsiniz: http://www.fikriyet.com/anasayfa/yazar.asp?yaziID=444