Aron Feller adı ile Graham Fuller Kurtlar Vadisi'nde

Açıklama: Kurtlar Vadisi'ndeki Aron Feller, bir dönem CIA'nın Türkiye İstasyon Şefliği görevini yürüten ve daha sonra da Ortadoğu'dan sorumlu olan Graham Fuller'i canlandırıyor.
Kategori: Köşe Yazıları
Eklenme Tarihi: 04-Aralık-2009
Geçerli Tarih: 01-Mart-2024, 08:03
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/yazar.asp?yaziID=523 adresinden bakabilirsiniz


Dizideki Aron Feller, bir dönem CIA’ın Türkiye İstasyon Şefliği görevini yürüten ve daha sonra da Ortadoğu’dan sorumlu olan Graham Fuller’i canlandırıyor.

 

Aron Feller Ortadoğu Barış Araştırmaları Merkezi Stratejisti ve CIA (ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı) üst düzey yöneticisi. Kurtlar Vadisi Pusu dizisine 63. bölümde dahil olmuştur. Bir nevi ABD'nin derin adamıdır. İsrail ile çok sıkı ve doğrudan ilişkileri vardır.

 

Suikast düzenlenen ve hastanede tedavi gören Türkiye başbakanının haberi bile olmadan kolayca odasına girmiş ve işbirliği yapması için tehdit etmiştir. Başbakanın şaşırarak Senin burada ne işin var? Senin bir daha Türkiye'ye gelmemeni ABD başkanına söylemiştim; yine söylerim demesine karşılık Aron Feller “Başkanı dahi aşan konular var” diyerek gücünü bir anlamda göstermiştir. (Derin devlet –Gladio sadece Türkiye’de değil. ABD’de var. Yani ABD’ yi ABD yönetmiyor.! )

 

Cevat Akarsu'dan intikam almak isteyen Muro'yu yakalatmış ve Muro'nun üstüne yerleştirilen bombayı uzaktan kumanda ile patlatarak hem Muro karakterinini ölmesine hem de kafedeki onlarca Türk askerinin şehit olmasına neden olmuştur. Ayrıca Cevat Akarsu da Aron Feller'in adamıydı. Davut Tataroğlu da Aron Feller'e doğrudan bağlıdır.

 

Dünyada oldukça karmaşık gibi görünen bu yapılanmalar aslında devletlerin her kurumunun olduğu gibi, istihbarat teşkilatlarının da bir odak tarafından ele geçirilip kullanılmasıdır.

 

Filmde bu odak İsrail olarak gösteriliyor.

 

Kısaca;

-Eskiden savaşlar olur, devletler ele geçirilirdi.

-Sonra devletlerin başlarına kendi adamları konularak ele geçirilir oldu.

-Şimdi ise “danışmanlar” ve “istihbarat elemanları” yerleştirilerek devletler yönetiliyor..!

 

KAYNAK: http://www.panafilmforum.com/viewtopic.php?f=31&t=58439&start=75