Sibel Üresin'den ailenizi, kocanızı, karınızı uzak tutun

Açıklama: Sibel Üresin, bir kadının, erkeğin cinsel duygularını tatmin etmek için 4.eş olabileceğini düşünüyor. Kendisi de bir "kadın" olan Sibel Üresin'in bu düşüncesi kadın örgütleri ve kadın yazarlar tarafından büyük tepki çekiyor.
Kategori: Güncel
Eklenme Tarihi: 26-Mayıs-2011
Geçerli Tarih: 19-Ekim-2021, 06:14
Site: www.fikriyet.com
URL: Bu konuya http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=700 adresinden bakabilirsiniz


Sibel Üresin, bir kadının, erkeğin cinsel duygularını tatmin etmek için 4.eş olabileceğini düşünüyor. Kendisi de bir “kadın” olan Sibel Üresin’in bu düşüncesi kadın örgütleri ve kadın yazarlar tarafında büyük tepki çekiyor.

 

TV8’de Bilge Yurdagülen, bir erkeğin cinsel duygularını tatmin etmek için 4.eş olunabileceğini düşünen Sibel Üresin’e soruyor:

“Zira biliyorum ki siz de evlisiniz ve sizin başınıza gelse böyle bir şey ne hissedersiniz çok merak ediyorum.”

Sibel Üresin bu soru karşısında zor durumda kalıyor.

 

Bir kadında, arkadaşlık, cinsellik, annelik ve ev kadınlığı özelliklerinin dördünün de olması gerektiğini düşünen Sibel Üresin, bu dört özellikten biri olmadığında yapılması gerekeni şöyle anlatıyor:

“Yani 4 rol bir kadın…… Bu da  4 ayrı eş demektir aslında…..

Eğer bu 4 özelliği taşımıyorsanız ya eşiniz tarafından aldatılmaya ya da eşinizin başka bir beraberliğine katlanmaya hazır olmalısınız…”

Sibel Üresin bu yazısını aşağıdaki cümle ile bitirmiş:

“İşte bu yüzden diyorum ki tek eşlilik mi o da ne?”

 

30 yaşındaki kadınlar için yazdığı yazısının bir kısmını bu sayfaya çekinerek koyuyoruz. Lütfen 30 yaşındaki kadın okurlarımız ciddiye almasınlar:

“İçindeki gücü keşfetmesiyle hayatında inanılmaz değişimler başlar.

Evliyse ve bu değişime eşi de sağlıklı bir biçimde uyum sağladıysa mutlulukları katlanarak devam eder.

Evliyse ve eşi bu durumu görmezden ya da kabul etmezlikten gelirse eşini de değiştirmeyi göze alacak kadar cesur kararlar alır.”

 

Yuva yıkıcı, kadınları yoldan çıkarıcı bu sözlerin İstanbul’da belediyelerin düzenlediği seminerlerde kadınlara zehir gibi aktarılması vahim bir durum.

Acaba yıkılan yuvalardan geriye kalan kimsesiz çocukların ahını o belediyeler ve Sibel Üresin kaldırabilecek mi?

 

Sibel Üresin, adı bile kadınları yoldan çıkarıcı türden “İçinizdeki kadını uyandırın!” isimli bir de kitap yazmış.

 

 
sibel üresin belediye aile danışmanı.jpg
 

Sibel Üresin’in haya sınırlarını zorlayan düşüncelerinden bazıları:

 

“Zengin, kariyerli, parası olan ve cinsel gücü fazla olan erkek çokeşliliği seçebiliyor. Hiçbir kadın fakir bir adamın ikinci karısı olmaz. Erkek, daha cilveli, daha çok gülen, cinsel anlamda kendisini mutlu eden kadına koşuyor. Erkek olsam, çokeşli olurdum.”

 

“Ben evliyim. Eşimin şu an ikinci eşi yok. Ama ikinci eş alabilir, bu izni ben evlenirken kendisine verdim. Almak isterse alabilir.”

 

Sibel Üresin, kendisine ait internet sitesinde aşağıdaki bilgileri vermiş.

(Sitenin adını vatandaş okuyupta zarar görmesin diye vermiyoruz.)

 

“Sibel Üresin Kimdir:

1976 İstanbul doğumlu Sibel Üresin, Davranış Bilimleri dalında Yüksek Lisans yapmış,  Yaşam Koçluğu ve Aile Danışmanlığı eğitimlerini tamamlayarak uluslararası sertifika sahibi olmuştur.

 

Fatih Belediyesi,

Ümraniye Belediyesi,

Şile Belediyesi

Bahçelievler Belediyesi

Eyüp Belediyesi

Arnavutköy Belediyesi

Kocaeli Belediyesi

Bursa Emniyet Müdürlüğü

İSKİ

Sıcak Yuva Vakfı,

Mavi Haliç Derneği,

 

İSEGEV Vakfı gibi kurumlarda Kişisel Gelişim ve Aile İçi İletişim konulu eğitim ve seminerler vermiştir. Hilal TV'de 'Burda Hayat Var' isimli Kadın ve Aile Programı, Seyir FM 'de'Bir Derdim Var' adlı programını hazırlayıp sunmuştur. Habername.com sitesinde haftalık köşe yazan Sibel Üresin, Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimleri, Farkındalık ve Kişisel Gelişim Seminerleri vermekte, Aile ve Evlilik Danışmanlığı yapmaktadır.”