fikriyet.com sitesine bağlanan - kullanan kişiler ve kurumlar aşağıdaki şartları kabul etmiş olurlar.

1-fikriyet.com;  herkesin yazı, haber, resim ve video gönderebildiği bir internet sitesidir.

2-Yayınlanan içerikler ve içeriği gönderen kişiler hakkında, yazarlar, üyeler  ve ziyaretçiler yorum yapabilir.

3-Ziyaretçiler, yazarlar, üyeler;  kanunlara aykırı yazı, haber, resim, video ,yorum  ve içerik gönderemez.

4-Ziyaretçiler, yazarlar, üyeler;  herhangi bir kişi, kurum, din, ırk ve millete hakaret edici, küçük düşürücü içerik gönderemez

5-Ziyaretçiler, yazarlar, üyeler;  siteyi kullanan kişilere, bilgisayarlarına, elektronik eşyalarına  zarar verici, program, virüs, yazılım gönderemez, bu tip içerik barındıran sitelerin adresini de gönderemez.

6-Gönderilen yazıların, haberlerin, resimlerin, videoların  ve yorumların editörler tarafından incelenme ve denetlenme zorunluluğu yoktur. Ancak içerikler editörler tarafından  incelemekte ve denetlemektedir. Editörler denetlemiş olsa da olmasa da  yayımlanan yazı, haber, video, resim , yorumdan ve her türlü içerikten doğabilecek olumsuzluklardan, gönderen kişi sorumludur.

Sitemizde böyle bir içerikle karşılaştığınızda ihbar@fikriyet.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. İhbarınız yetkililerimiz tarafından incelendikten sonra ve gerekli görüldüğü takdirde söz konusu içerik siteden kaldırılacaktır. İhbarınız; yazarların, üyelerin, ziyaretçilerin özgürce paylaşımda bulunmaları ve düşüncelerini ifade edebilmeleri de dikkate alınarak, oldukça titiz bir şekilde değerlendirilecektir. İhbarınızın sonucu hakkında size bilgi verme imkanımız  bulunmamaktadır.

7-Kanuna aykırı içerik gönderen kişinin ip no bilgisi istendiğinde sadece yetkili makamlara yasal yollarla verilebilir. Bu nedenle kanunlara aykırı içerik göndermemenizi öneririz.

8-Ziyaretçiler, yazarlar, üyeler; telif hakkı kendine ait olmayan ve 3. kişilere ait olan içeriği gönderemez. Editörlerimizin bunu inceleme zorunluluğu yoktur. Ancak editörlerimiz gönderilen içerikleri incelemekte ve denetlemektedirler. Editörler denetlemiş olsa da olmasa da  yayımlanan içerikten gönderen kişi sorumludur.

9-fikriyet.com site içeriği ve kullanılan yazılımlar konusunda gerekli her türlü inceleme, düzenleme ve kontrolleri yapmaktadır. Bun rağmen siteyi kullanımdan veya siteden elde ettiğiniz bir içerikten dolayı karşılaşabileceğiniz olumsuzluklardan, uğrayabileceğiniz zararlardan fikriyet.com, site sahipleri ve çalışanları sorumlu tutulamaz.

10-Sitede kullandığınız  şifreniz gizlidir. Kullanıcı bilgileriniz hiç kimseye verilmez. Sizden başka kimse kullanıcı hesabınıza erişemez. Tavsiye için kullandığınız uygulamada program e-mail adresinizdeki kişi listesine tavsiye gönderir. E-mail adresiniz ve parolanız  program tarafından kaydedilmez.

11-Siteye gönderdiğiniz yazı, haber, resim, video ve her türlü içeriğin kullanım ve yayın hakkı fikriyet.com'a aittir. Gönderdiğiniz içeriği yayınlama veya yayından kaldırma zorunluluğumuz yoktur.  Gönderdiğiniz içeriği fikriyet.com dilediği zaman yayınlama ve yayından kaldırma hakkına sahiptir.

12-fikriyet.com'un abone olduğu haber ajanslarından aldığı ve yayınladığı her türlü içerik, kaynak göstermek şartı ile dahi olsa  alınamaz, kopyalanamaz ve yayımlanamaz. Bu konuda yasal uyarılar için haber ajanslarının sitesine bakınız.

13-fikriyet.com'un ve yazarlarının kendi yazıları-haberleri ise kaynak göstermek şartı ile kopyalanabilir, yayımlanabilir.

14-fikriyet.com bu şartları dilediği zaman güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.

 

ANA SAYFA