fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Kağıt parçası ıslatıldı...!

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 3 Tarih  Tarih : 24-Ekim-2009, 22:23   : 1453
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Kağıt parçası ıslatıldı...!

Albay Dursun Çiçek tarafından hazırlandığı iddia edilen bir "kağıt parçası" üzerinden TSK'yı yıpratma faaliyetleri yeniden başladı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Haziran aylarında ortaya çıkan bir fotokopi "kağıt parçası" üzerinden TSK'ya karşı bazı medya organları savaş başlatmıştı.
Buldukları bir fotokopi kağıdı üzerinden haber yapan ve günlerce kamoyunu meşgul eden bu medya grupları, bu milletin ordusuna karşı yaptıkları saldırı için bir "kağıt parçası" nı kullanmışlardı.
 
O günlerde yaptıkları haberlerin ve saldırıların aynısını, sanki olay yeni olmuş gibi yeniden vermeleri, halk arasında "kurumuş pisliği ıslatmak" olarak tabir ediliyor.
 
O zaman "kağıt parçası" olan hala bir "kağıt parçası" ve ispatlanmış birşey yok..!
 
Bu milletin ordusuna karşı düşmanca saldıran medya grubu, yeni iftirasında, güya söz konusu "kağıt parçası" nın ıslak imzalısının bir subay tarafından ihbar mektubu ile soruşturmayı yürüten savcılığa ulaştırıldığını söylüyor.
Bu yıpratma haberlerini yapan medyanın haberi verirken kullandığı ifadeler ise medya etiği ve kalitesi açısından utanç verici. Haber her zamanki gibi çelişkili ve tuhaf ifadelerle dolu.
 
Akla gelen ilk soru, ıslak imzalı olduğu iddia edilen kağıdı, o subay şimdiye kadar niye saklamış..?
 
İşte o haberle ilgili bazı satırlar:
 
"Savcılığa ulaşan orijinal belgeyle birlikte bir ihbar mektubunun da ulaştırıldığı kaydediliyor. İhbar mektubunda Dursun Çiçek'in görev yaptığı biriminde belgeyle ilgili tüm evrakların ve bilgisayar kayıtlarının imha edildiği, sadece 'İrticayla Mücadele Eylem Planı' başlıklı bu belgeyi kurtarabildiği öne sürülüyor. Bu durumda, Çiçek'in hazırladığı belgenin emir komuta zincirinde mi yoksa bir grup muvazzaf tarafından mı hazırlandığı sorusu gündeme geliyor. Emir-komuta zincirinde sıralı amirlerinin de sorgulanması, gerekirse tutuklanması ihtimaller dahilinde. Savcılığın soruşturmada, belgenin orijinal olduğunun raporla tespit etmesi halinde Ergenekon'la bağlantıların da gündeme geleceği kaydediliyor"
 
İşte yukarıdaki gaib dolu satırların kahramanı biraz daha ileri gidip, emir-komuta zinciri ile Genelkurmay'da komutan bırakmaya niyeti yok..! Acaba hepsini indirip, oraya getimeyi düşündüğü biri mi var? Yoksa bu milletin ordusu için başka bir amacı mı var? O da gaib..!
 
Ayrıca soruşturma aşamasında olan bir konuya ait ihbar mektubunun ve ıslak imzalı kağıt verdiği iddia edilen subayın ifadelerinin söz konusu medya organlarında olması ise artık alışılmış bir durum...!
 
Bu grubun acaba  5 ay sonra nasıl bir ıslatma yaparak, bu milletin ordusuna karşı yıpratma faaliyetleri yürüteceği merakla bekleniyor..!
 
Genelkurmay'ın konu ile ilgili bugünkü kısa açıklaması ise şöyle:
 

      1.    Bugün, bazı gazetelerde yer alan bir ihbar mektubu ve mektubun odağındaki gelişmelerin öncelikle medyada yer almasının sağlanması, hukuk devleti adına kaygı verici ve çok düşündürücüdür.

      2.    Benzerlerine sıklıkla rastlanan ihbar mektubu haberinin medyada veriliş biçimindeki ölçü ve duyarlılık derecesinin yayın organlarına göre gösterdiği farklılık da hayli dikkat çekicidir.

      3.    Hukuk devletinde her şeyin yasalara uygun olarak yürütülmesine hiçbir kimsenin ve hiçbir kurumun itirazı olamaz.

      Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 3 yorum yazılmıştır.

gasteci subay...! [ 26-Ekim-2009, 20:38 ]
subayın itiraf mektubu ile albay dursun çiçek'in hazırladığı iddia edilen yazı birbirine çok benziyor...

SANKİ AYNI KALEMDEN ÇIKMA GİBİ..!

Hatta subayın itirafları, albayın sözde yazısının ikinci versiyonu gibi olmuş.
O var olduğu düşünülen itirafçı subaydan, subaydan çok iyi bir gazeteci olur..
hatta işi bıraksın, film senaristliğine başlasın.
Ayrıca bir subayın itiraflarından çok, bazı grupların gazetelerindeki makaleler gibi olmuş...!
Veya bazı grupların kendi aralarındaki ev sohbetleri gibi...
Bir zamanlar ordu içinde kötü niyetli kişilerin olması, bazı planların yapılmış olması, hala bu planların yapıldığı anlamına gelmez.
Her kağıda, günlüğe, andaça inanma gibi bir zorunluluğumuz yok...
tolga [ 26-Ekim-2009, 17:21 ]
cocuklar inanmaz mi? ya kimse inkar etmiyor ki henuz, durun bi yazdiklari iddia edilenler bi inkar etsin resmi agizla, sonra baslarsiniz psikolojik savasa =)
çocuk değiliz biz [ 25-Ekim-2009, 22:35 ]
o subay şimdiye kadar neredeymiş.
bunlar palavra.
çocuklar bile inanmaz bu masala.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |