fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Kadir Kayan kimdir?

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 4 Tarih  Tarih : 29-Aralık-2009, 23:28   : 13228
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Kadir Kayan kimdir?

Hakim Kadir Kayan kim ? Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Kadir Kayan ile ilgili odatv bir kaç bilgi verdi.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay'daki aramalarla ilgili bu ismi duyduğunuzda aklınıza gelen ilk şey "acaba bu Hakim Kadir Kayan kimdir" olmuştur şüphesiz.
 
Elbette Devletin yatak odasına, kozmik büroya, devletin sırları olan yere giren kişiyi merak edeceksiniz.
Hukuk ve şeffaflık ayaklarına , koskoca devletin, sanki bir şirket gibi, hatta şirketlerde bile görülmeyecek şekilde herşeyinin ortaya dökülmesi elbette sizi de tedirgin edecektir.
 
Ve tüm dünya kamoyu önünde Türkiye'nin yatak odasının konuşulması da sizi tedirgin edecektir belki.
 
Ve merak edeceksiniz.
Kim bu Kadir Kayan?
Aynen Zekeriyya Öz kimdir diye merak ettiğiniz gibi.
Van Savcısı  Ferhat Sarıkaya'yı merak ettiğiniz gibi.
 
Aklınızdan geçenleri burada daha açık yazmadan odatv'nin konu ile ilgili haberi ile sizi başbaşa bırakıyoruz.
 
İşte odatv'nin Hakim Kadir Kayan ile ilgili haberi:

"NTV dün önemli bir haber verdi. Şu saat oldu kimse üzerinde durmadı.

Haber, Ankara Seferberlik Başkanlığı’nın kozmik odasında arama – inceleme yapan Ankara 11’inci Ağır Ceza Mahkemesi üyesi Kadir Kayan’la ilgili.

Kayan’a belge fotokopisi verilmiyor. Bu yüzden bulgularını el yazması ile notluyor. Notların da 170 sayfaya ulaştığı belirtiliyor.

Peki kim bu hakim? Hakimin görevli olduğu 11’inci Ağır Ceza ne tür kararlara imza attı. İşte o haber:

“Danıştay üyelerine ve Cumhuriyet gazetesine yönelik saldırılarla ilgili dava, Ergenekon davasıyla birleştirilmeden önce bu mahkemede görüldü.

Fethullah Gülen hakkında "Laiklik karşıtı faaliyet" iddiasıyla açılan davaya Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi baktı. (NTV unutmuş ama Hakim Kayan’ın oyu beraat yönünde olmuştu.)

Madımak davası burada sonuçlandırıldı.

Mahkeme son olarak, eski DTP'li Aysel Tuğluk, Selahattin Demirtaş ve Sabahat Tuncel'in zorla getirilmesi kararıyla gündeme geldi.”

Hakimler Türk milleti adına karar verir. Şüphesiz Hakim Kayan da bu kültürün insanıdır.

Ama insanın aklında başka başka bilgiler uçuşuyor.

Örneğin güz dönemi Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) toplantıları çok çekişmeli geçti. Hangi hakim nereye atanacak, kim yerini koruyacak konuları üzerine Hükümet ile HSYK hakimleri arasında haftalarca pazarlık yapıldı.

Gazeteci şüpheyle yaşadığı için soruyoruz. Acaba pazarlıklarda Hakim Kayan da konu olmuş muydu?

Bu soruyu gündeme getirdiğimiz için içimizin acıdığını da not etmeliyiz. Çünkü adalet yoksa insan için hiçbir şey yoktur."

 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 4 yorum yazılmıştır.

Handan [ 27-Ocak-2010, 22:25 ]
ne buldu bu Hakim Kadir Kayan oradaki aramalarında. Hiç birşey.. . Devletin sırları sır olmaktan çıktı sadece. Genelkurmay oradaki gizliliği artık yok olmuş olan tüm planları imha edeceğini söyledi. ne oldu şimdi? Yaygara koparanlar koca devlete ne kadar zarar verdiklerini anlayabildiler mi? Bülent Arınç, ne çıktı ordan, seni öldürecekleri planı mı çıktı? hee, söle bakim, ne çıktı ordan? 8 subay salıverildi,hiç bir günahları da yokmuş, ne oldu o seni öldürecek olan öcüler..?
ahmet [ 30-Aralık-2009, 18:15 ]
YARGITAY DA ONAYLAMIŞTI hatırlatırım

Yargıtay, Fethullah Gülen hakkında Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi`nce verilen beraat kararını onadı. Yargıtay 9. Ceza Dairesi heyeti, Gülen hakkındaki onama kararını oy birliğiyle verdi. Yargıtay kararında, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi`nin kararında bir isabetsizlik bulunmadığı, cumhuriyet savcısının temyiz taleplerinin yerinde görülmediği belirtildi.
bahadır [ 30-Aralık-2009, 00:22 ]
"alman vakıfları" , ABD, NATO, Gladio bunlar hep olayı örtbas etmek için kullanılan isimler.
bir duman, sis içinde gerçek failer gizleniyor.
Devletlerde ve tüm dünyada suikastleri, kirli işleri çevirenler aslında hep aynı kişiler. kullandıkları kişiler asker de olabilir, medya elemanı da olabilir, din adamı da olabilir, doktor da olabilir, hukukçu da olabilir, hatta devlet adamı da olabilir. bazıları kullanıldığını ve yaptığı işin nereye varacağını düşünemeyecek kadar karaktersiz insanlardır.
devlet sırları [ 29-Aralık-2009, 23:58 ]
"sivil itaatsizlik çağrıları ile kitlelerde kamu düzeni-devlet otoritesi aleyhine başkaldırı refleksinin oluşturulması; sivil denetim stratejisi ile devlet kurum ve kuruluşlarının denetlenmesi ve hedeflenen gizli bilgilere doğrudan ulaşılması;"

2002 yılında, yani 7 yıl önce birisi bugünkü olayları yazmış. O şimdi yaşamıyor. bunları haber verdiği için. adı necip hablemitoğlu.
meraklıları "köstebek" isimli eserinde "alman vakıfları" isimli yazısını okuyabilir.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |