fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

15 Temmuz 2016… İşgal Gibi Paralel Darbesi...

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 19-Temmuz-2016, 23:17   : 4724
fikriyet
Yazar: fikriyet
15 Temmuz 2016… İşgal Gibi Paralel Darbesi...

Türkiye'de paralel yapı düşman ükesi işgal eder gibi darbe yaptı

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

15 Temmuz 2016…

Düşman işgali gibi paralel darbesi…

Sanki bir başka ülke askeri gelmiş, savaş ilan etmiş…

ABD den yönetilen, din, vatan, millet gibi değerleri olmayan, kendini evrensel dünya vatandaşı olarak gören FETÖ üyeleri, Türk Milletine saldırdı…

TBMM, Emniyet, MİT, Özel Harekat Merkezi bombalandı. Halka helikopterden ateş açıldı. Tanklar araçların ve halkın üzerinden geçti. Genelkurmay başkanı, kuvvet komutanları, kaçırıldı. MİT ve Emniyet’e saldırı yapıldı, Cumhurbaşkanı’na suikast ve kaçırma girişimi düzenlendi...

Bunlar bir darbeden çok, düşman bir ülkenin saldırısında olabilecek olaylar…

Sokaktaki insanların, kadınların ve çocukların üzerine, devletin silahı ile mermi yağdıran bu vahşi yaratıklar, FETÖ tarafından nasıl yetiştirildi? Dini istismar ederek halktan fitre, zekat, kurban toplayıp, daha sonra fitre, zekat, kurban topladığı müslüman halka mermi yağdıran bu yaratıklar nasıl bu hale geldi? Aslında esas konuşulması gereken neler olduğu değil, neden ve nasıl olduğu. Maalesef bunu düşünen ve sorgulayan aydınlarımız çok az.


İşgal gibi darbe yapan FETÖ üyeleri için ÖKK Binbaşı Metin Gürcan şu yorumu yapıyor:

“Ama görebildiğimiz kadarı ile bu darbe girişimine katılan subayların büyük çoğunluğu bırakın futbol taraftarlığını, yaptıkları askerlik yeminini ve milletine/toprağına olan sadakatini bile unutabilecek bir ‘Frenkeştayn kimliği’ni yıllarca içlerinde saklayabilmişler.”

“Bu kişiler milletini/toprağını ve tüm sevdiklerini ‘SATMAK’ pahasına bu Frenkeştayn kimliğine 15 Temmuz akşamı bürünebildiler. Bu bence psikoloji (bireysel analiz) ve sosyal psikoloji alanı (küçük grup dinamikleri ile topluluk düzeyi) bir patoloji.”

“Ankara’nın bu girişimi önleyememesinden, kimsenin cuntanın böyle bir ‘çılgınlığa’ imza atacağına inanmadığı, bu darbe girişiminin Ankara’da konuşulan ‘gerçekleşmesi en muhtemel felaket senaryolarının’ bile ötesinde olduğu görülüyor. Ankara kuvvetle muhtemel ağustos şûrasında sadece Türkiye’de birkaç yerde bireysel (belki de silahlı) direniş bekledi. Komuta kademesi böylesine bir toplu ve bir dereceye kadar koordineli kalkışmayı beklemiyordu.”

( http://www.hurriyet.com.tr/darbeciler-kimdi-stratejileri-yanildiklari-noktalar-neydi-40152734 )


FETÖ üyelerinin böyle bir kalkışmaya girişebileceği daha önceleri de yazılmıştı. Devlet yetkilileri de bu konuda gerekli önlemleri aldıklarını söylüyorlar. Ancak bu kadar vahşice bir işgal ile karşı karşıya kalacaklarını düşünememiş olabilirler.

Odatv Haber sitesi, FETÖ üyelerinin bir darbe girişiminde bulunabileceğine dair daha önceleri haber ve yazılar yayınlamıştı. 08 Şubat 2016 da Mustafa Ünsel’in yazısı bu konuda çok açık bilgiler içeriyor. (http://odatv.com/cemaatci-cunta-darbeye-mi-hazirlaniyor-0802161200.html )

Odatv Haber sitesinin bu konudaki diğer haberleri de FETÖ üyelerinin böyle bir kalkışmaya girebileceğini anlatıyor. ( http://odatv.com/odatv-darbeyi-isim-isim-yazdi-1607161200.html )


FETÖ üyelerinin düşman işgalini andıran darbe girişimi, bir çok güvenlik uzmanının belirttiği gibi profesyonelce hazırlanmış bir plan. Plan; paralel yapının daha önce askere kumpas için hazırladıkları düşünülen düzmece darbe planları ile de benzerlik gösteriyor.

Plan; hükümeti devirip, devleti ele geçirmeyi amaçladığı gibi, Türk Ordusunun prestijini, onurunu, şerefini zedelemeyi de içine almış. FETÖ üyeleri, daha önce de yabancı işbirlikçileri için çalışmış ve Türk Ordusu’nun itibarını Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk gibi davalarla da yok etmeye çalışmıştı. Ancak daha önceki kumpaslarda olduğu gibi, bu olaydan da Türk Ordusu yeniden güçlenerek çıkacaktır.


E. Tuğamiral Türker Ertürk:

“Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bir şekilde yenmeden, BOP’un Türkiye’ye yönelik bacağını gerçekleştiremezsiniz. İşte bu nedenle; TSK’ya karşı ilk darbe Ergenekon ve Balyoz tipi kumpas operasyonlarıyla, ikincisi de geçtiğimiz Cuma yapılmıştır!” ( http://odatv.com/o-darbecileri-cok-yakindan-taniyorum-1907161200.html )


Soner Yalçın:

“TSK'yı; -Ergenekon-Balyoz'dan sonra- bir kez daha ağır yıpratacak görüntüleri Anadolu Ajansı eliyle yayınlatıyor.”( http://odatv.com/birileri-meselenin-ozunu-halktan-gizliyor-1907161200.html )


Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ’un açıklamaları:

“Bundan önce cemaat Türk Silahlı Kuvvetlerine darbe girişimde bulunmuştu. Bugün ise Türk milletine karşı girişimde bulunmuştur.

Kendi Meclisini bombalayan, kendi halkına ateş açanlar Türk askeri olamaz. Bunlar birilerinden ve bir yerlerden emir alan teröristlerdir.

Hiçbir zaman Türk ordusu, Türk askeri bu tip hareketlerde bulunmadı.  Bu kişiler cinnet getiren kişiler. Artık cinnet noktasındalar. İnsanın düşüncesi,  havsalası almıyor. Kendi ordunuzun silahlarıyla Meclisi bombalıyorsunuz, halka  ateş açıyorsunuz. Bu cinnettir, bu terördür. Bunu başka şekilde izah etmemiz  mümkün değil.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin içerisindeki zararlı odaklar bugün temizlenmektedir. Bu olaydan sonra ordumuz daha güçlü olarak çıkacaktır.” ( https://twitter.com/ilkerbasbugcom )


Paralel yapının ve FETÖ üyelerinin ne kadar tehlikeli olduğunu Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan şimdiye kadar ülke ülke, il il, ilçe ilçe gezerek herkese anlatmaya çalışmış, olayın tehlikeli boyutunu hala idrak edemeyenler ve inanmayanlar çıkmıştı. İşgal gibi darbeden sonra yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan buna da değindi:

“Şimdi ben buradan Amerika'ya sesleniyorum, Amerika'ya sesleniyorum, Sayın Başkan'a sesleniyorum, diyorum ki; Sayın Başkan sizin kendinize bunu söyledim, 'Pensilvanya'daki 400 dönüm arazinin içinde yer alan bu zatı ya deport edin ya da bize verin' demiştim ve bunların darbe girişimi içerisinde olduğunu size söylemiştim ama dinletemedim.”


FETÖ üyeleri sadece Türkiye’de değil, birçok ülkede devletin kurumlarına yerleştirdikleri elemanları ile “Ananas Cumhuriyetleri” oluşturup, ABD içindeki bazı çıkar gruplarının kontrolüne veriyorlar.

Bu olaylar sadece Türkiye için değil, diğer ülkeler için de “paralel devlet” yapılanmasının anlaşılmasını sağlamış oldu.

Ülkemizdeki paralel yapı, “paralel” kelimesinin anlamı ve FETÖ üyelerinin ne kadar tehlikeli olduğu şimdi daha iyi anlaşıldı. Müslüman Türk Milleti’ni geleceği için, milletin ve devletin bekası için bu yapı temizlenmeli ve yeniden ortaya çıkmaması için gerekli tedbirler alınmalıdır.

 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

Hafız [ 20-Temmuz-2016, 22:04 ]
"Anladığım kadarıyla, asıl hedefleri baştan beri hep darbe yapmakmış. “Bir darbe için, ülkeyi ele geçirmek için yetişmişler” ve bu hedefle motive olmuşlar bu zamana kadar. Şartlar ne olursa olsun bir gün mutlaka darbe yapacaklardı."

Herkes bu yazıyı okumalı. Fetöcüler darbeyi biz yapmadık diye inkar ediyorlar ama darbeden önce mesajları paylaşmışlar.

http://odatv.com/cemaatin-uslu-isimleri-darbe-gecesi-hangi-mesajlari-verdi-2007161200.html

...

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |