fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Bülent Arınç'a suikast tiyatrosu

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 22-Aralık-2009, 16:26   : 2963
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Bülent Arınç'a suikast tiyatrosu

Bülent Arınç'a suikast iddiası, daha önceki suikast iddiaları gibi çelişkili noktalar içeriyor. En çok konuşulan ise kimsenin Bülent Arınç'ı öldürme gibi bir düşüncesinin olmayacağı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Birkaç gündür Bülent Arınç’a suikast iddiası konuşuluyor.

Kimileri bunu orduyu yıpratma kampanyasına dönüştürürken, diğer taraftan PKK üzerine atmaya çalışanlar da oldu.

Konuyu İsrail Sanayi, Ticaret ve Çalışma Bakanı Binyamin Ben-Eliezer ile 23 Kasım da havaalanında Başbakan’ı uğurlarken tesadüfen olduğu iddia edilen görüşme ile ilişkilendirenler de oldu.

Gerçekten böyle bir suikast hazırlığı var mı, Bülent Arınç kimi rahatsız etti bilinmez.

 

Ancak ortaya çıkan iddialar öncekilerle oldukça benzer.

Son zamanlarda bu tip suikast iddialarına çok rastlar olduk.

Nedense hepsinde bir “plan, kroki”, çıkıyor ve planlar esrarengiz bir şekilde, ya mermi içinde oluyor veya şimdiki gibi “yutuluyor”.

Daha başka bir yığın şüphe içeren bu konu umarız üzeri kapatılmaz, kağıt parçası ve ihbar mektupları gibi unutulup gitmez ve aydınlığa kavuşur.

 

YANDAŞ medya ve TSK’yı yıpratma görevine katılan DIŞARDAN GÜDÜMLÜ MEDYA da hemen vazifelerini yerine getiriyor ve ne olduğu henüz belli olmayan konu ile TSK’ya karşı yeni bir yıpratma tiyatrosu daha oynanmış oluyor.

Amaç yerine gelmiş oluyor.

Çok güzel hareketler bunlar…!

 

Konu ile ilgili odatv’nin yaptığı araştırma ve elde ettiği bilgiler doğrultusunda yaptığı haberi aşağıdan okuyabilirsiniz:

bülent arınç suikast

 

 

 

“Takip edenler bilir; başta Star Gazetesi olmak üzere medyada Bülent Arınç'a suikast iddiası gündemdeydi. Ancak medyanın aynı olayı verirken birbirinden farklı dil kullanması dikkat çekti. Olayı ilk duyuran Star Gazetesi konuyu ordu ile ilişkilendirdi. Suikast şüphesi ile yakalanan iki kişiden birinin albay, diğerinin binbaşı olduğunu söyleyen Star Gazetesi şüphelilerin kullandığı aracın da Genelkurmay adına kayıtlı olduğunu iddia etti. Yandaş medyanın tamamı da Star Gazetesi'ni kaynak göstererek olayı bu şekilde duyurdu.

 

Odatv konuyu araştırdı. Ulaştığımız kaynaklar meselenin iç yüzünü ayrıntısı ile anlattı.

 

Olayı duyuran medyanın anlattığının aksine:

 

1. Suikast ihbarında bulunan kişi sıradan bir vatandaş değil. Bülent Arınç'ın korumalığını yapan kişi. Evin etrafında dolaşan kişilerden şüphelenerek bu ihbarda bulundu.

2. Operasyonu emniyet içinde özel bir birim ve MİT beraber yürüttü. Operasyondan Emniyet Genel Müdürü'nün dahi haberi olmadı.

3. Şüpheli kişiler kısa sürede yakalandı. Gerçekten de iki kişi Arınç'ın evinin etrafında dolaşıyordu.

4. Ancak yakalanan kişilerin Genelkurmay Başkanlığı ile hiçbir resmi bağı yoktu. Birisi emekli asker, biri ise sivil vatandaştı.

5. Yakalanan kişilerde suikaste ilişkin hiçbir delil bulunamadı.

6. Şüphelilerin sorgusunu MİT yaptı.

7. Suikast iddiası doğrulanamayınca iki kişi serbest bırakıldı.

8. Olay Bakanlar Kurulu'nda da konuşuldu. Arınç başından geçen olayı bakanlara anlatırken, diğer bakanlar Arınç'a geçmiş olsun dileğinde bulundular.

 

Olayın içyüzü bu şekilde cereyan etti. Suikast iddiası askerle ilişkilendirilerek yandaş medya tarafından abartıldı. Olaydan en çok zararı bu süreçte büyük stres yaşayan Bülent Arınç gördü.”

 

 

 

Odatv okurlarının konu ile ilgili yorumları da oldukça dikkat çekiciydi:

 

Samarra

Yandaş medya kazdığı kuyuya düşer ve Bay Arınç'ın mağduriyet hevesi kursağında kalır.

2009-12-22 01:51:25

 

Yaman

Saman gazetesi hala sinekten yağ çıkarmaya devam ediyor ve sedece kendi okurunun inanabileceği ucuz yalanlar atıyor. Neymiş sözde suikastçilerde bilgi notu bulunmuş da yakmaya çalışırlarken notu kurtarmışlar da vs...Zaten bu yakalanan insanların hepsi tesadüfen öylesine moron ki sürekli ceplerinden ve çekmecelerinden notlar, krokiler ve planlar fışkırıyor! Polis-Savcı-Hakim üçlüsünün cemaatçi olduğu bir ülkede, dünyanın en masum insanını bile seri katil suçlamasıyla tutuklayabilirler ve medya desteğiyle yargılama başlamadan infaz ederler.

2009-12-22 07:40:37

 

bülent opt.

EL CAHİLİN CESUR,EL HAYİNİN KORKAKTIR. (Hadistir)

2009-12-22 10:33:40

 

Misafir - sonnefer

Başka bir haber sitesindeki okuyucu yorumunu o kişinin affına sığınarak yazıyorum: "Bu ülkede suikastler Amerika'nın bilgisi dahilinde Vatanseverlere yapılır. İçin rahat olsun Sn. Arınç"

2009-12-22 13:26:12

 

Misafir - serserize

Bir polis timi var FPÖ'den oluşuyor(Fettullah Polis Örgütü)Bu tim durmadam suikast imal ediyor ,ve suikastçı yakalıyor.Yalnız yakalanlar hep Asker oluyor.İlginç Suikast düzenlenecek kişi intihar eden suikastçı'nın cenazesine katılıyor.Bu tim Ergenekon uydurma davası içinde Tayyip Bey'e de suikast düzenleyeceklerdi imasında bulunmuş,düzmece krokileri piyasaya sürmüş,Ulusal TV yalanlamıştı.Bu tim bu kadar suç işlemesine rağmen halen ortaya çıkarılmadı. Eğer bu polis timi ortaya çıkarılırsa Türkiyedeki tüm faili meçhuller aydınlanır.

2009-12-22 14:10:03

 
 
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |