fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit sert konuştu

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 10-Şubat-2010, 18:41   : 3730
Cansu Deniz
Yazar: Cansu Deniz
Deniz Kuvvetleri Komutanı Eşref Uğur Yiğit sert konuştu

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Eşref Uğur Yiğit, intihar eden Albay Berk Erden'in cenazesinde konuştu: "Onur intiharları oluyor, susmak mümkün değil. Bahse konu iddialarla ilgili o resimler, o çıkan internet resimleri 5 sene evvel Ankara'da çekilmiş. Eşiniz, kız kardeşiniz, ablanız ya da akrabanız bir binanın önünde olamaz mı? Bu binada sizin tanıdığınız bulunamaz mı?"

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Bu; yargılamasını yapıp, infazını gerçekleştirdikleri ve ölümüne sebep oldukları albayların yenisi.

İntihar eden Albay Berk Erden…!

Bundan önceki ise Ali Tatar..

Ve yaşatarak öldürdükleri diğerleri…

Asker veya sivil..!

 

Böyle bir vahşiliği anlatmak için hiçbir kelimeyi kullanmak istemiyoruz.

Böyle bir vahşiliği anlatmak için hiçbir kelime yeterli olamaz.

 

Odatv bu resimleri internete sürenler ve videoyu yayınlayanlarla ilgi bazı ipuçları verdi:

 

“Video yayımının ferdi husumetten kaynaklanmadığı anlaşılıyor.

 

O fotoğrafları çeken, vefat eden albayın eşini takip eden kim ise esas amacını saklamıyor.

 

…..

 

Vefat eden Albay’ın çete üyesi olduğunu kim biliyor?

O oluşumun adı neden çete?

Çetenin silahlarının saklandığı yeri kim biliyor?

İstihbarat takibi yapanlar mı, yoksa Albay’ın eşi Ö. Erden mi?

 

Bayan Erden’in (isim vererek) kocasının Ergenekon ilişkilerine vakıf olduğunu takip eden kişi ya da kişiler nereden biliyor?

 

Yoksa…

 

O fotoğrafları çekenler, videoyu yayınlayanlar, Albay’ı ve ailesini takip edenler Ergenekon soruşturması mı yapıyorlardı?

 

Acaba Albay’ın Ergenekon davasında yargılanması gerektiğine mi inanıyorlardı?

 

Biz artık yanıt vermiyoruz. Olay ortada, kanıtlar ortada….”

 

(http://www.odatv.com/n.php?n=denizci-albayi-baykal-mi-oldurdu--0902101200)

 

Evet…

 

Odatv’nin açıkladığı gibi bu liseli öğrencilerin hazırladığı bir kıskançlık videosu, resimleri değil. Bu bir dedikodu olayı değil..!

 

------------------

 

Vatan Gazetesi de intiharla ilgili bazı çarpıcı sorular sordu:

 

* Albay’ın eşini adım adım kim izledi?

 

* Özel fotoğrafları kim çekti ve ne amaçla internette yayınladı?

 

* Albay’ın Ergenekon’la ne ilgisi var?

 

* Takip savcılık talimatıyla mı yapıldı?

 

……..

 

İnternette yayınlanan görüntülerde Albay Erden’in eşi ile yasak aşk yaşadığı iddia edilen Albay A. Ö. VATAN’a konuştu. Ankara’da görevli olan Albay yasak aşk iddialarına sert tepki gösterdi, “Biz Berk ile sınıf arkadaşıydık. Böyle bir şey olabilir mi? Deli saçması iddialar bunlar. Kesinlikle doğruluk payı yok. Allah belalarını versin bunları kim ortaya atıyorsa. Kanıtsız asılsız iddialar. Bu iddialar çıktıktan sonra bu konuyla ilgili hiç konuşmadık. Zaten o da inanmıyordu. İnansaydı gelip benimle konuşurdu. Bunlar üzerinde durulacak şeyler değil. Karalamak adına atılmış iddialar” dedi.”

 

İnternette yayınlanan ve videoda gözüken resimlerin 5 yıl öncesine ait olduğu belirtildi.

 

Videoyu hazırlayanların resimlerin yanına yazdığı aşağıdaki söz ise sık sık karşılaştığımız gömülü silahlar ve harita suçlamaları ile oldukça benzer.

 

“Kocam öğrenirse Ergenekon ilişkilerini ortaya çıkarmakla tehdit ederim. Hatta sakladığı silahların yerini İzmit’teki çete arkadaşlarını bile söylerim.”

 

 

 
 
 

 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 

Deniz Kuvvetleri Komutan Oramiral Eşref Uğur Yiğit, konu ile ilgili bugün çok sert açıklamalarda bulundu:

 

Onur intiharları oluyor, susmak mümkün değil. Bahse konu iddialarla ilgili o resimler, o çıkan internet resimleri 5 sene evvel Ankara’da çekilmiş. Eşiniz, kız kardeşiniz, ablanız ya da akrabanız bir binanın önünde olamaz mı? Bu binada sizin tanıdığınız bulunamaz mı? Bu bina illa birisinin ikametgahı mı? Değil. Bu arkadaşımızı tanıyoruz çok mümtaz vasıfları olan bir arkadaşımız bu durumu ortadan kaldıramıyor, 3-4 haftadır internette yayınlanıyor.

 

Ama bunu ele alıp da bu arkadaşımızla ilgili ahlak dışı bir yorum sonucuna varmak, bilmiyorum vicdan ölçüsü açısından nasıl değerlendirilir.

 

Bizim öğrendiğimize göre tam da bununla ilgili avukata girişimde bulunacakken, günlerin gecelerin getirdiği bir üzüntü ile intihar ediyor.

 

Askeri savcılık bununla ilgili araştırmalara başlamıştır, soruşturmalar da devam etmektedir. Daha önce başka bir bayanla ilişkisi var şeklinde kendisi ile ilgili söylendi, o tutmadı bu sefer başka bir şey. Demek ki, yakında bu arkadaşımızla ilgili değerlendirmeyi ihbar mektuplarında başka bir olayla bağlama ihtimali de var diye düşünüyorum.”

 

Oramiral Eşref Uğur Yiğit, “Amirallere Suikast” iddiaları öne sürülerek tutuklanan ve suçlanan subaylar içinde şu sözleri kullandı:

 

“Ben üst düzey bir komutanım. Üst düzey komutanlara, devlet görevlilerine her zaman bir suikast ihbarı olabilir. Bana, birileri, belirli gruplar bir operasyon da yapabilirler. Fakat beni en fazla üzen, esas bana suikast olacak olan şey, böyle bir operasyonun masum subaylarımın üzerine yıkılmasıdır. İsmi geçen iki albay, benim kendi görüşümü söylüyorum, bunu söylemek durumundayım, bana bir hücum olursa, bana bir mermi sıkılırsa bana göğsünü siper edecek arkadaşlardır." ( NTV http://www.ntvmsnbc.com/id/25055876/ )

 

Tüm bunları bir araya getirdiğinizde bu işleri organize eden odağı umarım görebilmişsinizdir. Bu odağın, dinle, ahlakla, insanlıkla alakası olamayacağını, ve vicdansızlıklarının ne boyutlara ulaştığını da umarım anlayabilmişsinizdir.

 

Şimdiye kadar intihar eden veya suikasta kurban gidenleri alt alta sıralamak da bu odakların yaptığı son vahşeti örtmeye yetmeyecektir..!

 

(Haberi okumak için resme tıklayın) 

ertuğrul özkök yazı
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |