fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Gizli olmayan Tanık'ın müthiş itirafları

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 09-Mart-2010, 23:25   : 1307
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Gizli olmayan Tanık'ın müthiş itirafları

Son günlerde "gizli tanık" ve "itirafçı" rezaletlerinde tekrar bir artış yaşanmaya başladı. İlhan Cihaner ile ilgili iddiaların neredeyse tamamı gizli tanık ifadelerine dayanıyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Son günlerde “gizli tanık” ve “itirafçı” rezaletlerinde tekrar bir artış yaşanmaya başladı.

Daha önceleri de PKK’lı teröristler gizli tanık ve itirafçı olarak kullanılıp, üst düzey askerler gözaltına alınıp tutuklanmıştı.

Şimdi de Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner ile ilgili iddiaların neredeyse tamamı gizli tanık ifadelerine dayanıyor.

 

İlhan Cihaner ile ilgili gizli tanıkların organizesinde ise oldukça karmaşık işler dönmekte.

Bu gizli tanıklar da daha öncekiler gibi itiraflarını baskı altında verdiklerini ve ifadelerinin doğru olmadığını anlatmaya çalışıyorlar.

Ancak nedense itiraftan vazgeçme işine bazı CHP Milletvekillerini ve Star Haber’den Uğur Dündar’ı da katma gayretleri görülüyor.

Acaba açığa çıkan yalan ve iftiralarını, baskı altında değiştirdik diye kapatmaya mı çalışıyorlar?

 

“Gizli tanıklar” Irak bugünkü içler acısı hale düşmeden önce orada da kullanılmış ve gizli tanıkların ifadeleri ile Irak param parça edilmişti. Şimdi bu “gizli tanık” projesi Türkiye’de uygulanıyor..!

 

Bu tanık ve itirafçı işlemleri o kadar enteresan ki geçenlerde bir kaza ile bu işin sadece tanıkları koruma kısmıyla ilgili kocaman bir müdürünün bile olduğunu kamoyu öğrenmiş oldu.  Bülent Arınç’ın arabasına Ankara’da “Tanık Koruma Müdürü” çarpıyor. Kaza hafif atlatılıyor. Sonrasında bu müdür nedir, ne iş yapar diye kimse sorgulamadığı gibi, Bülent Arınç’a suikast girişimi şeklinde yeni bir yaygara da koparılmıyor.

 

PKK’lı teröristleri gizli tanık ve itirafçı olarak kullanarak, bu ülkenin vatansever evlatlarını suçlayanlardan, bir teröristin lafı ile yargılama yapanlardan, terörist elebaşlarından Murat Karayılan’ın itiraflarını da ciddiye almalarını bekliyoruz…!

 

Üstelik bu itirafçı gizli değil..! Her şeye canlı olarak Tanık..!

 

İşte gizli olmayan Tanık’ın itiraflarının bir kısmı:

 

“Yeni bir organizasyon. Derin devlet mahiyetinde yeni bir organizasyon geliştirilmek isteniyor. Bu organizasyon etkili bir biçimde devrede. Bunun ne kadar bu operasyonlarda etkili olup olmadığını net olarak söyleyecek durumda değilim. Ama devlette giderek diyelim, egemen olmaya çalışan yada öyle bir süreci hızla ilerleten, derin devlet yada başka bir güç de denilebilir veya bir güç durumu söz konusu. Bunun için de Türkiye’yi dizayndan geçirerek, yeni bir noktaya götürme projesi çerçevesinde yürütülüyor. Bu işin bir boyutu….. Bir proje var. Bu proje içerisinde her bir güç kendisine daha az dokunulmasını ve daha fazla etkili olmayı hedeflemektedir. Mesela AKP tüm kurumlar üzerinde etkili olmak istemektedir. Türkiye’de güçler var. Bu güçler ekseninde pozisyon alan kurumların birbiriyle çekişmesi ve çatışması gerçeği de var.”

 

“AKP partisi uluslararası sermaye gücünün onayını almış bir partidir. Uluslararası sermaye demek, önemli oranda Yahudi sermayesi de demek oluyor. Yani Yahudi sermayesi uluslararası sermeye içinde etkili bir kesimdir. Dolayısıyla esas olarak İsrail’in yönlendirilmesinde etkili olan güç, AKP’nin arkasındadır. Neden? Çünkü AKP’ye bir rol biçilmiş. AKP teslim alınmış İslam çizgisini temsil etmektedir. Özellikle 28 Şubat’ın yıldönümü geldi. Bu vesileyle 28 Şubat müdahalesine biz karşıyız. Bunun aşılmış olduğu söyleniyor. Biz buna seviniriz. Fakat 28 Şubat müdahalesi nasıl aşılmıştır? 28 Şubat müdahalesi Erbakan öncülüğündeki İslam çizgisine karşı yapılmış bir müdahaleydi. Ve bugün Erbakan öncülüğündeki İslam çizgisi Türkiye’de çok geriletilmiştir. Bülent Arınç ile Cemil Çiçek’in ’28 Şubat süreci bitti, kimse Türkiye’yi geriye çekemez’ yönünde açıklamaları oldu. Bu tespitin doğru olmadığını söylemek istiyorum. 28 Şubat süreci önemli oranda zaten sonuç alıcı oldu. Nasıl? İşte AKP’yi doğurttu. AKP bu anlamda esas Milli Görüşçü çizgiden uzaklaştığını açıkça söylemiyor mu? O zaman 28 Şubat süreci nasıl bitmiş oluyor? AKP’nin gerçekliği teslim alınmış İslam çizgisinde politika yapma gerçekliğidir.

 

Bundan dolayı uluslararası Yahudi sermayesi AKP’yi destekliyor. Çünkü AKP’nin burada almış olduğu görev Ortadoğu’da radikal İslam’ı, ılımlı İslam çizgisine çekme görevidir. Şimdi görevi bu olan güç elbette ki İsrail’e karşı demeç vermek zorundadır. Aksi halde Davos çıkışını yapmazsa Hizbullah üzerinde etkili olamaz, Hamas üzerinde etkili olamaz”

 

“Türkiye ile İsrail arasında danışıklı dövüş mü var?’ diyeceksiniz. Hayır ben öyle söylemiyorum. İsrail devleti ile Türkiye arasında danışıklı dövüş yok. Fakat AKP hükümeti ile Yahudi sermayesi arasında anlaşma vardır. Yani ilişkiler İsrail ile kopmaz, stratejik düzeyde anlaşmalar devam eder ama uygulamalarda birbirine karşı sertlikler yaparlar. Her iki taraf da biliyor ki, bu iş sonuna kadar gitmez ve bir kopmaya yol açmaz. Üstte bunun güvencesi var. Dolayısıyla AKP rahattır. Yoksa Türkiye Cumhuriyeti’nin bir başbakanı İsrail’e karşı bu şekilde tavır alamazdı. Şimdi Erdoğan’ın böyle bir tavır geliştirmesinin nedeni, icazetli olmasıdır. AKP hükümetinin İsrail’e karşı çıkışlarını böyle bir politik gerçeğe dayandığını düşünüyorum. Zaten son basına yansıdığı gibi heronlarla ilgili anlaşmanın uygulanmış olması da bu gerçeği açıkça ortaya koyuyor.”

 

KAYNAKLAR ve DAHA FAZLASI:

Gizli Tanıkların ve organizasyonu yapanların enteresan gayretleri:

http://www.odatv.com/n.php?n=kim-bu-sokusturmaci-gazeteciler--0903101200

 

Tanıkların iftiralarından vazgeçme oyunu:

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=291885&Categoryid=1

 

Bülen Arınç’a çarpan Tanık Koruma Müdürü:

http://www.medyakafe.com/bulent-arinc-ya-asker-olsaymis-23601h.htm

 

Murat Karayılan’ın itirafları:

http://www.odatv.com/n.php?n=elimizde-bilgiler-var-0303101200

 

 

 

 

 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |