fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Fethullah Gülen cemaati Türkiye'yi Hristiyan yaptı

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 12-Mayıs-2010, 01:01   : 7805
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Fethullah Gülen cemaati Türkiye'yi Hristiyan yaptı

Festival alanına giren yabancılar, büyük olasılıkla Türkiye'yi kiliselerden ve papazlardan ibaret düşündüğü gibi, Türkler de her halde gördükleri manzara karşısında "bizim bildiğimiz Türkiye bu değildi yaa..!" diye şok olmuş olmalılar.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Amerika’da Los Angeles’da Anadolu kültür ve yemek festivali düzenleniyor.

Anatolian Cultures & Food Festival

Organizasyonu yapan Fethullah Gülen cemaatinin Pasifik Enstitüsü. (Atlantik değil..! Pacifica Institute)

Amaç güya Türkiye’yi tanıtmak.

 

Festival alanına giren yabancılar, büyük olasılıkla Türkiye’yi kiliselerden ve papazlardan ibaret düşündüğü gibi, Türkler de her halde gördükleri manzara karşısında “bizim bildiğimiz Türkiye bu değildi yaa..!” diye şok olmuş olmalılar.

Şaşırmaya gerek yok, çünkü festivali İstanbul Ermenileri Birliği ile beraber düzenliyorlar.

Festival için kullanılan kaynağın içinde Türkiye’deki Müslüman esnafın gönderdiği paralar da var mı bilmiyoruz.

 

Tek taraflı çalışan ve sadece Türklerde veya Müslümanlarda uygulanan DİYALOG, HOŞGÖRÜ ve BARIŞ kelimelerini, festival sayfalarındaki  Pasifik Enstitüsü ile ilgili kısma  büyük puntolarla koymayı da unutmamışlar.

 

Türkiye’deki Müslüman geçinen yandaş basın ve müslümanların işine karışmayan sermaye basını, bu yanıltıcı tabloyu festival..! havasında veriyorlar.

Bu işin sponsorlarında dikkat çeken nokta ise BAŞBAKANLIK..!

 

Reklamla basını susturan, Cem Yılmaz ile güldürerek uyutan, önüne geleni destekleyen, ama bir türlü Türkiye’nin dünyadaki en pahali internetini destekleyemeyen TTNET de sponsorlar arasında.

THY yok mu?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Olmaz olur mu?

 

Odatv, festival için geçen yıl harcanan para ile ilgili şu satırları yazmıştı:

“Cemaat’in geçen sene New York Central Park’ta düzenlediği festival için Kültür ve Dışişleri bakanlıklarından 1 milyon dolara yakın para almıştı. Bu sene California’da yapılan festival için hangi bakanlık bütçesinden ne kadar ödedi?”

 

Bu yıl ise 2 milyon dolar harcandığı cemaatin Samanyoluhaber isimli yayında geçiyor. Yayında bu bilginin veriliş şekli sanki tüm kaynak Van Belediyesi ve Mardin Belediyesi tarafından sağlanmış gibi yazılmış. Ayrıca bu belediyeler sponsorlarda da gözükmüyor.

“Festival için bir yıldan fazladır uğraş içinde olduklarına dikkat çeken Cem, 2 milyon dolar gibi bir maliyetle bu etkinliği yapabildiklerini kaydetti. Van, Mardin gibi birkaç belediyenin festivale yardım ettiklerini kaydeden Kemal Cem, dört gün süreyle açık olacak etkinliğe….”

 

Fethullah Gülen cemaatinin bir festivalle anlattığı Türkiye, Los Angeles Times’da işte aşağıdaki gibi haber oluyor:

“Anatolia is the politically neutral name for the region of modern Turkey. The event's founders were mindful to include all the non-Turkish and non-Muslim groups that have lived in the area as well, including Greeks, Armenians and less well-known Christian denominations such as the Assyrians.”

 

Hazineden, BAŞBAKANLIK’dan sağlanan milletin vergisi ile cemaat festival düzenliyor ve Türkiye’yi işte böyle anlatıyorlar…!

 

Festival programında semazenlerden çok yunan sirtaki dansı izlettirmek ve bunu Anadolu Kültürü diye itelemek nasıl izah edilebilir?

 

Festivali düzenleyen ekibin başındaki Kemal Cem, yaptıklarını da marifet gibi anlatmış:

 

"Bugün ve Pazar günü Ermeni sanatçı Udi Yervant ile ekibi konser verdi ve verecek. Yarın Yunanlılar festivaldeki Antalya bölümünde 'sirtaki' oynayacak. Hafta sonu bu alanı Amerikalıların dışında Ermeni dostlar ile Yahudi ve Süryaniler dolduracak. Biz Anadolu festivali ile yalnızca Türk insanını değil bu topraklarda yaşamış diğer milletlerin de bu tarihi zenginliğin bir parçası olduklarını göstermeyi arzuladık."

 

Yukarıdaki sözleri Türkiye’deki uzantıları Samanyoluhaber de marifetmiş gibi veriyor. Ve okurları da Ermeni ile, Yahudi ile, Hristiyan ile iç içe olan bu satırları hazmederek yiyorlar.

 

Festival alanına bir iki cami ve döner kebap koyup, diğer taraftan kiliseler ve ermeni papazlarla Türkiye’yi Ermenistan gibi veya Bizans gibi göstermek, Anatolian United States gibi göstermek, hiçbir akılla mantıkla açıklanamaz.  

 

Fethullah Gülen cemaatinin hrsitiyanı, yahudiyi, müslümanı bir birine karıştırıp, yeni bir din ortaya çıkarır gibi faaliyetleri ile ilgili M.Şevket Eygi’nin bir yazısını aşağıdan okuyabilirsiniz:

 

M.Şevket Eygi’nin Fethullah Gülen cemaati’ne diyalog ve hoşgörü ile ilgili uyarıları Odatv’de yayınlanmıştı. Belki faydası olur ümidiyle bir de biz tekrar edelim:

 

“1. İslâm dini, Resulullah Muhammed Mustafa aleyhissalatü vesselâmın insanlığa tebliğ ettiği ve insanlığı ona çağırdığı ilahi hak dindir.

 

2. Kur'ân Allah kelâmıdır, kul sözü değildir. Peygamber ancak tebliğ etmiştir (bildirmiştir).

 

3. İslâm'dan başka hak din yoktur ve olmamıştır.

 

4. Üç ibrahimî din yoktur, bir tek ibrahimî din vardır, o da İslâm'dır.

 

5. Hz. Muhammed'in risaletini duyduktan, davetini işittikten sonra; ona iman etmeden necat (kurtuluş) olmaz ve Cennet'e girilmez.

 

6. Cennet kimsenin malı değildir, Allah'ın mülküdür.

 

7. Yüce Allah bizzat Kendisi ve dolaylı olarak Resûlü vasıtasıyla kimlerin cennete gireceğini, kimlerin giremeyeceğini bildirmiştir.

 

8. Allah şirk ehlini (müşrikleri) Kendisine eş ve ortak koşanları, Kendisinden başka ilâh edinenleri affetmez. Onların yeri ebedî olarak cehennemdir.

 

9. Sadece la ilahe illallah diyenler muvahhid olur ama Hz. Muhammed'in daveti kendisine ulaşmış ve o bu daveti red, inkâr ve tekzib etmişse o kişi mü'min ve müslim olmaz.

 

10. Kelime-i Şehadet (Kelime-i Tevhid) iki parçadan oluşan bir bütündür. Bu iki parça birbirinden ayrılmaz. Birinci parçasını ikrar edip de ikinci parçasını ikrar etmeyen, diliyle söylemeyen ve kalbiyle tasdik etmeyen mü'min olmaz.

 

11. Tevhid ile Teslis inançları asla bağdaşmaz ve uyuşmaz.Bir Müslüman "Teslis de haktır, teslis ehli de Cennetliktir" derse İslâm'dan çıkar, mürted olur.

 

12. Kur'ân, öncelikle Yahudiler ve Nasranîler olmak üzere BÜTÜN insanları Tevhid'e,İslâm'a, Muhammed aleyhissalatü vesselama iman etmeye davet etmektedir.

 

13. İbrahim aleyhisselamın, Musa aleyhisselamın, İsa aleyhisselamın ve diğer bütün Peygamberan-ı izam hazeratının (aleyhimüsselam) dinleri İslâm idi.

 

14. Gerçek Tevrat ve gerçek İncil'deki temel inanç Tevhiddir.

 

15. Allahın Resulünü inkâr, tekzib ve reddedenler Allaha isyan etmiş olurlar. Allah onlardan razı olmaz.

 

16. Yehud ve Nasara İslâmı, Kur'ânı, Resulullahı, Şeriat-i islâmiyeyi kabul ve tasdik etmez. Onların bu inkâr, red, tekzib ve husumetleri dolayısıyla Müslümanlar onlarla diyalog yapmaz.

 

17.Tek hak din olmak konusunda İslâm müşareket (ortaklık) kabul etmez.

 

18. İslâm'ın Allah katında tek hak ve makbul din olduğu zaruriyat-ı diniyeden olup bunu inkâr edenler daire-i İslâm'ın dışına çıkmış, küfre düşmüş olurlar.

 

19. İslâm diyaloğu kabul etmez. İslâm'da, en güzel ve uygun şekilde Hak dine dâvet ve Hak Dini tebliğ vardır. Müslümanlar bu dâvet ve tebliği ihmal ederlerse veya gereği gibi yerine getirmezlerse günahkâr olur, vebal altında kalır.”

 

 

KAYNAKLAR ve DAHA FAZLASI:

 

Türkiye’nin yanlış tanıtımını milletin vergisi ile destekleyen BAŞBAKANLIK ve diğer sponsorlar:

http://www.anatolianfestival.org/place-and-date/our-sponsors.html

 

Cemaatin Pasifik Enstitüsü’nün DİYALOG dolu tanıtım sayfası:

http://www.anatolianfestival.org/pacifica-institute.html

 

Cemaatin haberi marifet gibi verişi:

http://www.samanyoluhaber.com/haber-144481.html

 

M.Şevket Eygi’inin Fethullah Gülen cemaatine bir türlü anlatamadığı uyarıları:

http://www.odatv.com/n.php?n=eygi-cemaati-nasil-itti-1404101200

 

Festivalin para kaynağı ile ilgili Odatv haberi:

http://www.odatv.com/n.php?n=cemaat-bunun-icin-ne-kadar-para-aldi-1005101200

 

 

Anadolu festivali programındaki Yunan sirtaki dansı:

http://www.anatolianfestival.org/place-and-date/2010-highlights/program-schedule.html

 

Pasifik Enstitüsü, Pacifica Institute

http://www.pacificainstitute.org/

 

İstanbul Ermenileri, Organization of Istanbul Armenians (OIA):

http://www.oia.net/

 

 

 

anadolu festivali
 
anadolu festivali
 
anadolu festivali
 
anadolu festivali
 
anadolu festivali
 
anadolu festivali
 
fethullah gülenin çiftliği
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

rumeysa [ 31-Mayıs-2011, 15:12 ]
bak şu işe yaa bende seviniyordum ne güzel ülkemizi tanıtıyorlar falan..dönen dolaplara bak

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |