fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Filistin'e yardım gemisine İsrail haydut gibi saldırdı

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 31-Mayıs-2010, 20:14   : 1426
Davut Türkoğlu
Yazar: Davut Türkoğlu
Filistin'e yardım gemisine İsrail haydut gibi saldırdı

Filistin'e yardım gemisine İsrail haydut gibi saldırdı.İsrail 1948 yılında, sadece 62 yıl önce Ortadoğu'da ortaya çıkmıştı. Hala ortaçağ ilkelliğinde ve vahşetinde yaşayan bir topluluk.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Filistin’e yardım gemisine İsrail haydut gibi saldırdı

İsrail 1948 yılında, sadece 62 yıl önce Ortadoğu’da ortaya çıkmıştı.

Hala ortaçağ ilkelliğinde ve vahşetinde yaşayan bir topluluk.

Türkiye de bu haydut gibi saldıranları devlet diye tanıyan ülkelerden biri.

 

İsrail’in bu kadar vahşeti becerebilmesinin nedeni, dünya ülkelerinden casusluk faaliyet ile ele geçirdiği bilim ve teknolojiyi kullanması. Ayrıca dünyanın her tarafına yayılmış global şirketleri ve bunların İsrail ordusuna yaptığı yardımlar diğer önemli ayak. Dünya genelinde satın alınmış medya ve bazı devlet adamları da bu vahşetin önemli destekçilerinden. 

 

İsrail varolduğu tarihten bu yana Filistin’de, Gazze’de bebekleri, çocukları ve kadınları vahşice katlediyor. Gazze için adeta soykırım uyguluyor.

Daha önce bebekleri ve bebek yapacak kadınları öldürerek gelecek nesli yok eden İsrail, şimdi de insanların hayatta kalması için gerekli gıda ve ilaç tedarikine izin vermiyor.

Böylece Gazze ve Filistin’in kökünü kurutmayı hedefliyor.

Ve tüm bunları gerçekleştirirken medya üzerinden psikolojik savaş ve sansür uyguluyor.

 

Son yaptığı saldırıda da  geminin dünya ile iletişimini kestiler, gemideki tüm medya organlarını susturdular ve hiçbir medya organının haber yapmasına izin vermediler.

Tam bir karartma uyguladılar. Dünya orada neler yaşandığından haberdar olamadı.

Dünyaya verdikleri tek görüntü ise, öldürdükleri ve yaraladıkları insanları ambulansa taşıma görüntüleri. Güya iyi bir izlenim oluşturmak istiyorlar ama bu tip paket görüntüleri artık kimse yemiyor.

 

İsrail bu vahşeti uluslararası sularda ve Gazze’ye giden sivil bir  gemide gerçekleştiriyor.

Kendini savunurken sarfettiği bağımsızlık ve güvenlik gerekçesi bu nedenle oldukça tuhaf.

 

İsrail’in zaman zaman Türkiye’deki PKK sorunu ile, Hamas’ı karşılaştırması ise bilerek yaptıkları bir oyun olarak nitelendiriliyor. Bu benzetmenin yanlış olduğunu bile bile yapmalarının nedeni, kendi kabahatlerini örtmek.

İsrail’in PKK terör örgütünü desteklediği, taşeron olarak kullandığı ve hatta eğittiği artık bilinen bir gerçek. Benzetilmesi gereken bir şey varsa İsrail’in yaptıkları PKK’nın faaliyetlerine benzetilebilir.

 

Haydutların gemiye yaptıkları saldırıda ölen kişi sayısı 10 ve 19 gibi telafuz ediliyor. Yaralıların ise 50 yi aştığı söyleniyor.

 

Aslında vahşetin bu kadarını da yapacakları pek beklenmiyordu. Bu kadar da insan dışı olmamışlardır diye düşünülüyordu. Ancak çocukları ve kadınları öldüren insanlık dışı ortaçağ vahşileri, yardım gemisindeki kişileri öldürmekten de çekinmediler.

 

Tüm dünya ülkeleri İsrail’in insanlık dışı vahşetini nefretle ve lanetle kınıyor.

İsrail’in uluslararası hukuka ve insanlığa aykırı vahşetlerine tepki her geçen gün giderek artıyor.

 

AB, ABD , NATO, BM ve tüm ülkeler İsrail’i kınayan sert bildiriler yayınlıyor. Bazı ülkeler büyükelçisini çekti. Ciddi ve oldukça sert tedbirlerin  uygulanması söz konusu.

 

Görünen o ki artık İsrail için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Bu kendileri için tarihi bir dönüm noktası.

 

Maalesef para ile satın aldıkları medya, ve dünya üzerinde devlet yönetimlerindeki satılmış elemanlar da İsrail’in bu kötü sonunu kurtarmaya yetmeyecek.

 

Terörist devlet İsrail, dünya üzerinde gittikçe yalnız başına kalıyor.

Ortaçağ vahşetinde ilkel, insanlıktan ve hukuktan uzak garip bir topluluk…

 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

pkk and israel [ 31-Mayıs-2010, 20:30 ]
twitter de israil askerleri psikolojik savaşa başlamış. hep bir ağızdan pkk-hamas benzetmesi yapıyorlar. pkk bizim içimizden çıkan bir örgüt.malesef içimizde yaşayan kendi vatandaşımız. hamas ise filistin devletinin kendini savunduğu milli bir örgüt. yani bizim kurtuluş savaşındaki örgütler gibi. arada benzeyen hiç bir şey yok. israil eğer kendi güvenliğini düşünüyorsa teröristlikten ve vahşetten vazgeçmeli. işgalciliği bırakmalı. söylediğiniz gibi PKK ya benzeyen bir şey varsa o da İsrailin kendisi.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |