fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Hüseyin Çelik'den II.Abdülhamit Han'a hakaret

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 01-Temmuz-2010, 23:48   : 4598
Davut Türkoğlu
Yazar: Davut Türkoğlu
Hüseyin Çelik'den II.Abdülhamit Han'a hakaret

AKP'nin benzetilmesi gereken bir şey varsa o da II. Abülhamit değil, II.Abdülmahit'i ve sonrasında Osmanlı İmparatorluğu'nu yıkan İttihat ve Terakki ile onun mensuplarıdır.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

AKP’nin Genel Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Hüseyin Çelik, yine ortalığı karıştırdı.

Daha önce Milli Eğitim Bakanlığı yaparak eğitim sisteminde ve öğrenciler üzerinde telafisi mümkün olmayan derin hasarlar bırakan Hüseyin Çelik, yeni görevinde de tehlike saçmaya devam ediyor.

 

SBS ile ilköğretim 4 ve 5 öğrencilerinin bile dersaneye gitmek zorunda kalmasının önün açan Hüseyin Çelik, daha sonra Milli Eğitim işinden uzaklaştırılmıştı. Milli Eğitim’in yeni Bakanı şimdi SBS’yi kaldırmak ve Hüseyin Çelik’in verdiği hasarları gidermek için uğraşıyor.

 

Hüseyin Çelik kelimeleri arka arkasına ve anlamsızca sıralayarak yaptığı demagojilerine bir yenisini daha ekledi ve AKP’yi Sultan II.Abdülhamit’e benzeterek, Sultan II. Abdülhamit Han’a hakaret gibi bir benzetme yaptı.

 

AKP’nin benzetilmesi gereken bir şey varsa o da II. Abülhamit değil, II.Abdülmahit’i ve sonrasında Osmanlı İmparatorluğunu yıkan İttihat ve Terakki ile onun mensuplarıdır.

 

Ayrıca lafları arka arkasına hızlıca sıralayan Hüseyin Çelik, II. Abdülhamit’in hal edilmesi için çalışan ve sonrasında Osmanlı’nın yıkılmasında emeği geçen Said Nursi’yi de unutmasın.!

 

O zaman İttihat ve Terakki ile birlikte Said Nursi gibiler nasıl çalışmışsa, şimdi de AKP ile birlikte bazı dindar geçinen ahmaklar çalışmaktadır.

 

O zaman Osmanlı İmparatorluğu bölünerek yıkıldığı gibi, şimdi de Türkiye bölünme ve yok edilme tehlikesi ile boğuşmaktadır.

 

Bu Hüseyin Çelik’in ne ilk ne de son vukuatı.

 

Van’da CHP Genel Başkanı’na akrabaları tarafından yumurtalı saldırı düzenlendiğinde Hüseyin Çelik bunu yalanlamış ve hatta 1 TL’lik tazminat davası açacağını söylemişti. CHP ise buradaki AKP’li saldırganları video görüntüleri ile ispat etmişti.

 
 

 

İşte AKP’li Hüseyin Çelik’in akrabalarının CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal’a yumurtalı ve taşlı saldırısı ve konu ile ilgili o zamanki haber:

 

“CHP genel merkezinde düzenlenen toplantıda Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş ve CHP MYK üyesi Savcı Sayan saldırı ile ilgili fotoğraf ve videoları gösterek saldırıyı düzenleyenleri teşhir etti. Savcı Sayan’ın ayrıntılı olarak gösterdiği video görüntülerine göre, saldırıya katılanlar arasında AKP İl Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz, AKP Van merkez ilçe yönetim kurulu üyesi Cahit Kiraz, AKP Van İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcıları, Taha Çoban ve Selami Taşdemir bulunuyor. Aynı zamanda AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik’in dünürü olan, Van İl Başkan Yardımcısı Aslan Yılmaz, saldıran grupta ön saflarda yer alıyor.

 

Olayla ilgili açıklama yapan, Genel Başkan Yardımcısı Yılmaz Ateş, düzenlenen saldırının bir AKP projesi olduğu iddiasını yinelerken, saldırganları emniyet tarafından himaye edildiğini ileri sürdü. Ateş, “Bu bir skandaldır. Bu van olayı Adalet ve Kalkınma Partisi projesidir. Genel Merkezi vardır, ilin ana kademesi vardır, merkez ilçesi vardır, gençlik kolları vardır ve üzülerek söylüyorum, emniyetin de himayesi vardır. Devlet güçlerinin de himayesi vardır” dedi. AKP’nin totaliter bir zihniyetle yönetildiğini öne süren Yımaz Ateş, genel merkezin bilgisi dışında bir il başkanlığının böyle bir eylemi düzenleyemeyeceğini savunurken, AKP’nin suçüstü yakalandığını söyledi. Ateş şöyle konuştu:

 

 “Orada bütün bir organizasyonun içinde, eğer akp organizasyonu olmasa, bu kadar totaliter bir zihniyetle yönetilen AKP’de, hangi il başkan yardımcısı, hangi il, hangi merkez ilçe, hangi gençlik kolları bunu yapar? Yaparsa yanına kar mı kalır? Bakanını kulağından tutupta kapının önüne koymakla tehdit eden, milletvekilinin kellesini almakla tehdit eden sayın Recep Tayyip Erdoğan, bu il başkan yardımcısını, merkez ilçe yöneticisini, gençlik kolları yöneticisinin gözünün yaşına mı bakacak? Bunun gereğini yapar. Yapmadığına göre, bu bir AKP projesidir ve AKP’de suçüstü yakalanmıştır.”

 

Hüseyin Çelik’in istifa etmesi gerektiğini kaydeden Ateş, şunları söyledi. Yılmaz Ateş, “Eğer bu sayın Başbakan’ın oluruyla yapılan bir eylemse, Sayın Çelik himaye görecektir herhalde. Bakanları kapının önüne koymakla tehdit eden Erdoğan, Çelik hakkında da gerekeni yapmalıdır. Bunlar çok pişkin oldukları için, demokrasinin gereği olan, istifayı işletirler mi? Doğrusu o konuda çok iyimser değilim” diye konuştu.”

 

KAYNAK:

http://www.dha.com.tr/n.php?n=chp-saldirinin-izini-suruyor-2010-04-07

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=298502

31 mart vakası olayı
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |