fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Balyoz'un sahte olduğuna dair şok edici CD ayrıntısı

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 18-Temmuz-2010, 22:19   : 1948
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Balyoz'un sahte olduğuna dair şok edici CD ayrıntısı

Balyoz darbe planı dedikleri şeyin sahte olduğuna dair şok edici bir ayrıntı daha ortaya çıktı. 1.Ordu seminerini yazan memurlar, seminere ait hiç görmedikleri ve yazmadıkları CD'lerle karşılaştılar.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Balyoz darbe planı dedikleri şeyin sahte olduğuna dair şok edici bir ayrıntı daha ortaya çıktı. 1.Ordu seminerini yazan  memurlar, seminere ait hiç görmedikleri ve yazmadıkları CD’lerle karşılaştılar.

 

Bu sahte CD’lerin içeriği ise yandaş medyanın aylardır propaganda ile halkı galeyana getirmek ve orduya düşman etmek için çalıştığı cami bombalama, uçak düşürme, Balyoz, Sakal, Çarşaf, Oraj, Suga gibi uydurma darbe planları.

 

Bu sahte CD’leri hazırlayanların, sahte “irtica ile mücadele eylem planı” hazırlayarak milleti ordusuna düşman etmek isteyen odaklar olduğu biliniyor.

 

Acil olarak yapılması gereken şey, bu şer odaklarının üzerine gidip, Türkiye’ye ve milletin ordusuna daha fazla zarar vermesini önlemek.

 

Çetin Doğan’ın kızının ve damadının; babalarını, ordumuzu ve Türkiye’yi, yandaş medyanın şerrinden korumak için yayın yaptıkları sitede yer alan aşağıdaki ayrıntılar, Balyoz’un sahte olduğuna dair şok edici ayrıntıları anlatıyor:

 

“Taraf gazetesinin sınır tanımayan ahlaksızlığı

 

Dünkü Star gazetesine benzer olarak Taraf gazetesi bugün “Balyoz CD’lerini Çetin Paşa için hazırladık” başlığı ile bir haber yapmış.

 

Haberi okuyun: sorgulanan sivil memureler kendilerine 19 tane CD gösterilince ne diyor?

 

“CD’lerden 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 18, 19 no.lu CD’leri net olarak hatırlıyorum”

 

Memureler hangi CD’leri hatırlamıyor? 7,11,16, ve 17.

 

Balyoz planı ve ekleri hangi CD’lerde? 11 ve 17.

 

Memurelerin hatırladığı CD’ler içinde ne Balyoz, ne Sakal, ne Çarşaf, ne Oraj, ne de Suga… Hiç bir darbe planı yok. (Bu konuda daha fazla detay icin bir evelki yazımıza tıklayın.)

 

Ve bunu bildiği halde, Taraf gazetesi nasıl başlık atıyor? Memureler “Balyoz CD’lerini Çetin Paşa için hazırladık” demiş!

 

Ahlaksızlığın bile bir sınırı vardır, ancak Taraf gazetesi herhangi bir sınır tanımıyor.

 

Bugün benzer bir haber—tahmin edileceği üzere—yalan haber konusunda sınır tanımayan bir başka gazetede de (Zaman) var.”

 

Odatv’nin konu ile ilgili haberi:

 

“Dün Star Gazetesi bugün Taraf ve Zaman Gazeteleri 1. Ordu’da çalışan sivil memurların Balyoz Planı’nı kabul ettiğini anlatan bir haber yaptı. İki gazete de sivil memurların kendilerine gösterilen CD’leri hatırlamalarından yola çıkarak planın 1. Ordu’da hazırlanmış olduğunun kesinleştiğini iddia etti.

Ancak iki gazete de açık bir çarpıtmaya başvurdu.

Bu durum haberin içeriği dikkatli incelendiğinde görülebiliyor.

Kendilerine 1. Ordu’nun hazırladığı 19 adet CD’si gösterilen memurlar hangi CD’leri hatırlıyorlar?

Memurlar şöyle söylüyor: “CD’lerden 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 18, 19 no.lu CD’leri net olarak hatırlıyorum”

Bu CD’lerde neler var?

Rutin ordu çalışmaları ve bu CD’lerin içinde suç unsuru olan herhangi bir çalışma yok.

Peki memurlar hangi CD’leri hatırlamıyor?

7,11,16, ve 17.

Balyoz, Sakal, Çarşaf, Oraj, Suga gibi Taraf’ın yayınladığı uçak düşürmeden cami bombalamaya kadar eylemler içeren darbe içerikli planların tamamı bu CD’lerin hangilerinde?

11 ve 17. CD’lerde.

Yani memurlar Balyoz, Sakal, Çarşaf, Oraj, Suga gibi darbe planlarını içeren CD’leri hazırlamadıklarını söylüyorlar.

Bu durum sanıklar lehine bir durum doğuruyor.

Ancak Taraf bu olayı nasıl verdi?

“Balyoz CD’lerini Çetin Paşa için hazırladık” başlığıyla…

Star Gazetesi dün nasıl verdi?

“Balyoz Planını ben yazdım” başlığıyla….

Zaman konuyu nasıl haberleştirdi?

“Sivil Memurlar: Balyoz Bize yazdırıldı”

Yani üç gazetede açıkça olayı çarpıyor, dezenformasyon yapıyor, psikolojik bir savaş yürütüyor.

Peki şimdi bir soru daha soralım.

Üç gazetenin de haberini yaptığı ifadeler nereden alındı?

Balyoz Davası iddianamesinden.

Balyoz Davası İddianamesi mahkemece kabul edildi mi?

Hayır.

Sanıklara ya da avukatlarına verildi mi?

Hayır.

Peki bu iddianameyi Star, Zaman ve Taraf’a kimler sızdırdı?

Sızdıranların amacı ne?

Bu iddianameyi sızdıranlar ve yalan söyleyerek orduya karşı psikolojik savaş yürütenler aynı organizasyonun parçası mı?

Soruların cevapları belli değil mi?”

 


Çetin Doğan’ın kızının ve damadının babalarını, ordumuzu ve Türkiye’yi yandaş medyanın şerrinden korumak için yayın yaptıkları sitede yer alan konu ile ilgili diğer yazı:

 

“Sızdırılan iddianame, dezenformasyon, ve Balyoz’un sahte olduğuna dair (gayrı ihtiyari verilen!) kanıtlar

 

“Balyoz” iddianamesi henüz mahkemece kabul edilmiş ve şüphelilere ve avukatlarına dağıtılmış değil. Buna rağmen günlerce tefrika edilmiş şekilde değişik bölümlerini gazetelerde okuyoruz. Alışılageldiği üzere, istenilen “bilgiler” saptırılmak ve şüpheliler aleyhine kamuoyu oluşturmak amacıyla sızdırılıyor, gazeteler de bu “bilgiler” üzerinden karalama yayınları yapıyorlar.

 

Bu süreçte yayımlanan eksik ve yanıltıcı bilgilere çarpıcı bir örnek vermek istiyoruz. Çarpıcı diyoruz çünkü şüpheliler aleyhine görünürde çok kuvvetli bir tanık ifadesi biraz daha yakından bakınca Balyoz belgelerinin sahteliğine ek kanıt teşkil ediyor.

 

Bugünkü Star gazetesinde “Balyoz Planını ben yazdım” başlıklı bir haber var. Haber iddianameden alıntılar yaparak zamanında 1. Ordu’da göreve yapan iki bayan sivil memurun, Balyoz CD’lerini kendilerinin hazırladığını kabul ettiklerini yazıyor.

 

 

Bu noktaya kadar iddianamede suçlanan şahıslardan hiç bir tanesi Balyoz darbe belgelerini bırakın hazırlamayı, bunlardan haberdar olduklarını dahi kabul etmiş değil. Ancak bu habere inanırsanız Balyoz belgelerinin doğruluğu üzerine çok önemli bir kanıtın iddianamede yer aldığını düşüneceksiniz. Nihayet bu belgeleri Taraf gazetesine teslim eden “onurlu subay” dışında başka tanıkların ortaya çıktığını sanacaksınız.

 

Halbuki gerçekler hiç böyle değil. Sivil memurların verdikleri ifadeler—Star gazetesinden okuduğumuz kadarıyla dahi—Balyoz belgelerini doğrulamadığı gibi, bu belgelerin sahte olduklarına dair ek kanıtlar getiriyor. Ama bunu Star’daki haberden anlamak mümkün değil.

 

İzah edelim.

 

Star’ın aktardığına göre, 1. Ordu’da görev yapan sivil memurlar kendilerine gösterilen CD’lerden bir kısmını hatırlamışlar ve bunları kendilerinin yazdırdıklarını söylemişler. Ancak daha evel yazdığımız gibi, sözde Balyoz darbe belgeleri bu CD’lerden sadece ikisinde görünüyor. Diğer CD’ler dosya isimlerinden anlaşıldığı üzere darbe planlarıyla ilgili olmayan, rutin 1. Ordu belgeleri içeriyor. Belge sahtekarları, bu gerçek CD’lerle üretilmiş darbe planları içeren CD’leri paketleyerek tümünü Taraf gazetesine teslim etmişler. Taraf da bunları savcılara aktarmış.

 

Savcıların elinde toplam 19 CD var. Balyoz Planları ve Ekleri, bunlardan ikisinde toplanmış: 11 ve 17 no.lu CD’ler. Yani 11 ve 17 dışındaki CD’lerin gerçek olup olmaması Balyoz iddiaları açısından değer taşımıyor. Bir de içeriğini bilmememize rağmen, 16 no.lu CD (tüm diğer CD’lerden farklı olarak) bu iki CD ile aynı “burning software” versiyonuyla oluşturuldukları için orijinalliği şüpheli görünüyor.

 

Star gazetesinde adı geçen sivil memurlardan biri haber yazısından çıkarabildiğimiz kadarıyla CD’lerden sadece üç tanesini hatırlamış. Bunlardan biri 15 no.lu CD, diğer ikisinin ise numaraları verilmemiş.

 

Diğer sivil memurun ifadesi daha detaylı. Bakın şimdi Star gazetesindeki habere göre iddianamede adı geçen bu ikinci sivil memur ne diyor:

 

“19 adet CD’den 1, 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 15, 18, 19 nolu CD’leri net olarak hatırlıyorum”

 

Bu memur hangi CD’leri hatırlamadığını ifade ediyor: 7, 11, 16 ve 17 no.lu CD’leri. Yani Balyoz darbe belgelerini ihtiva eden iki CD’yi (ve de “şüpheli üçüncüyü) hatırlamıyor! Olayın doğrusu şu ki bu memurun iddianamede yer alan ifadesi, bu “Balyoz” belgelerinin gerçekliğinden çok sahte olduğuna işaret ediyor.

 

Size bu sivil memurun ifadesinin (tabii Star gazetesinin sandığının ters yönünde) ne kadar çarpıcı olduğunu bir olasılık hesabı yardımıyla sunalım. Farzedin ki 11 ve 17 dahil olmak üzere CD’lerin hepsi gerçek. Gene farzedin ki bu sivil memur 19 CD’den herhangi 4 tanesini hatırlamayacaktı. Bu faraziye üzerinden gidersek, memurun hatırlamadığı 4 CD arasında sözde Balyoz darbe planları içeren 11 ve 17 no.lu iki CD’nin (hem de beraber) bulunmuş olmasının olasılığı sadece %3,5! Bu hesaba 16 no.lu CD’yi de eklersek, bu olasılık %0,4’e iniyor!

 

Bu kaba fakat aydınlatıcı hesap, sivil memurun ifadesinin aslında 11 ve 17 no.lu CD’lerin (ve belki de 16 no.lu CD’nin) diğerlerinden farklı olarak sahte olduklarına işaret ettiğini gösteriyor.

 

Tabii bunu Star gazetesi okuyucusunun (ve muhtemelen iddianame ortaya çıkınca onu okuyacak olanların) bilmesine imkan yok. Zira bizim burada anlattıklarımız herkesin elinin altında olmayan ya da kolayca erişemeyeceği ek bilgiler gerektiriyor (savcıların elinde bulunan 19 tane CD’nin dökümü gibi).

 

İddinameyi sızdıranlar ve yayımlayanlar elbette ki bunun farkında. Amaç kamuoyunu şüpheliler aleyhine yönlendirmek. Bunu niye yapıyorlar? Elde şüpheliler aleyhine somut kanıtlar olmadığı için. Olsaydı bu dezenformasyon kampanyası gerekmeyecekti.”

 

11 ve 17 no’lu CD’lerin sahteliğine dair bilirkişi raporu ile ilgili haber:

 

“Bilirkişi Albay Yavuz Fildiş tarafından hazırlanan ve soruşturmayı yürüten özel yetkili Cumhuriyet savcılarına gönderilen 6 sayfalık raporda Çarşaf, Suga, Oraj ve Sakal planlarının gerçek olmadığı yönünde kuvvetli deliller bulunduğu belirtildi.

 

 

11 ve 17 no'lu CD'lerin diğer tüm CD'lerden farklı olarak gece yarısına doğru birer gün ara ile hemen hemen aynı saatlerde oluşturulmasının şüphe çekici olduğunu belirten Yüzbaşı Fildiş, bu CD'lerin oluşturulmasında bilgisayarın sistem tarihi ile oynanmış ve sahtecilik yapmış olma ihtimali yüksek olduğu görüşüne yer verdi.

 

Maddeler halinde raporunu sıralayan askeri bilirkişi Yüzbaşı Yavuz Fildiş, raporunun sonuç bölümünde ise, "yapılan inceleme neticesinde, TÜBİTAK raporunda 11 ve 17 nolu CD'lerin içinde yer aldığı iddia edilen Balyoz, Suga, Oraj, Çarşaf ve Sakal planlarının gerçek olmadığı yönünde, gerek teknik ve gerekse askeri yazım usül ve yöntemleri açısından kuvvetli deliller bulunduğu kanaatine varılmıştır" denildi.”

 

 

KAYNAK:

http://www.cnnturk.com/2010/turkiye/05/06/balyozun.delilleri.sahte.mi/575211.0/index.html

 

http://cdogangercekler.wordpress.com/2010/07/17/sizdirilan-iddianame-dezenformasyon-ve-balyozun-sahte-olduguna-dair-istenmeden-verilen-kanitlar/

 

http://cdogangercekler.wordpress.com/2010/07/18/taraf-gazetesinin-sinir-tanimayan-ahlaksizligi/

 

http://www.odatv.com/n.php?n=yandas-medyanin-yalanciligini-gostermekten-biktikyandas-medyanin-yalanciligini-gostermekten-biktik-1807101200

balyoz soruşturması
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

Samet [ 19-Temmuz-2010, 11:36 ]
odatvnin yukardaki haberine bir bir yorumcusu çok güzel yazmış, sizinle de paylaşmak istedim:

"Misafir - Barcn
Amaç orduda yanlış yapanlardan hesap sormakmı yoksa orduyu yıpratmakmı.Amaç yanlış yapandan hesap sormaksa taraf,star,zaman ve benzeri gazetelerde yolsuzluklar konusunda nedan tek satır yazılmıyor.Deniz feneri gibi derneklerin yaptığı yolsuzlukların söz konusu gazeteler için bir anlamı yokmu.Orduyu yıpratmak kimin işine yarar, kimin adına bu işler yapılıyor çok merak ediyorum.Taraf,star,zaman gibi gazetelerde yazanlar,haber yapanlar bir gün çocuklarına,torunlarına ne uğruna yazı yazdıklarını dürüstce,mertce söyleyebileceklermi.Belkide çocukları babalarının kimin adına yazdıklarını yıllar sonra açıklanacak belgelerden öğrenecekler.Hiçbirşey sonsuza kadar gizli kalmayacağına göre her şey sürekli değiştiğine göre bu düzende birgün değişecek ve ozaman da başka belgeler yazılacak ve okunacak.

2010-07-18 23:32:29"

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |