fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Türkiye ilan edilmemiş bir işgal yaşıyor

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 04-Ağustos-2010, 16:57   : 5305
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Türkiye ilan edilmemiş bir işgal yaşıyor

Bunlar düpedüz bir ülkeyi silahsız olarak işgal etmekten ve yönetmekten başka bir şey değildir.İşgalciler sadece silahlı güçlerini getirmemişler..!

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Adı Henri J. Barkey.

Bu ismi çok sık duymuşsunuzdur.

İsrail için bir Kürt Devleti kuruverme amacıyla çalışıyor.

Yıllardır akan şehit kanlarında yaptığı projelerle bu adamın da eli var.

AKP’nin yürüttüğü açılımın mimarlarından biri de bu.

CIA ile derin bağlantıları olduğu hep yazılıp çizildi.

 

Habertürk’ün bugünkü haberinde gayet normal birşey gibi veriliyor ancak bu adam Türkiye’de Diyarbakır’da elini kolunu sallayarak ne geziyor?

 

Türkiye şehitlerine ağlarken, bu adamın ABD’den kalkıp gelipte bebek katili PKK yı savunan açıklamalar yapması insanı çileden çıkarıyor. Şu laflarına bakın:

 

“…Hor görülen, terörist diye bakılan, tam vatandaş sayılmayan bir topluluk. Sonra bir başbakan kalktı, “Ben sizin acınızı paylaşıyorum” dedi. Bu simgesel olarak çok önemli bir beyandı. Başbakanın söylediği gibi annelerin gözyaşları arasında fark yok. Çocuğu dağa çıkan annenin de, çocuğunu askere yollayan annenin de acısı, hisleri, gözyaşları aynı. Muhatap alındılar. Dolayısıyla yeni bir heyecan doğdu. Ben o sıralarda artık bu işten geri dönüş olmadığını düşünüyordum.”

 

Gazeteci soruyor ve Henri Barkey cevaplıyor:

 

Uzun yıllardır ilk defa bölgeye gittiniz, Diyarbakır’daydınız. Çok depresif döndüğünüzü söylediniz, neden?

 

“Diyarbakır’da herkes bir Türk - Kürt kavgasından endişe ediyor. Hatay ve İnegöl olaylarının bir kışkırtma olduğunu düşünüyorlar. Ben provokasyon mu yoksa doğal bir şey mi, bunu bilmiyorum. Ama her halükârda tehlikeli bir durum. Ayrıca çatışma bugün provokasyonla olur, yarın provokasyona ihtiyaç da olmayabilir.”

 

Yaptığı açılım projesinin sonuçlarını görmeye gelmiş demek ki..!

 

Bu adam aynı zamanda içerdeki hainlerin siyasi koluna Washington’da şube açan biri.

İşte o haber:

 

“Washington’da CIA ajanı Henry Barkey’in de katılımıyla terör örgütü için temsilcilik açıldı. Burada konuşan BDP’liler PKK’nın muhatap alınması gerektiğini ve otonomi istediklerini bir kez daha tekrarladılar

Türkiye’ye Irak’ın kuzeyindeki kukla yönetimin reisi Mesud Barzani dayatmasında bulunan ABD, bu kez de terör örgütünün siyasi kanadı olarak görülen BDP’ye Washington’da temsilcilik açtı. Bu temsilciliğinin resmi açılışı, Washington’daki Holiday Inn otelinde, BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, BDP Mardin Milletvekili Emine Ayna, kapatılan DTP’nin Genel Başkanı Ahmet Türk ve PKK açılımın mimarlarından CIA ajanı Prof. Henry Barkey’in katılımıyla yapıldı.”

 

 
henri j. barkey pkk
 

Henri J. Barkey kimdir?

 

Uzun yıllardır Washington’da gazetecilik yapan ve şu an Cumhuriyet gazetesi Washington muhabiri olan Yilmaz Polat şu şekilde veriyor:

 

“İstanbul`da doğup büyüyen Barkey, Lehigh Üniversitesi`nde ders veriyor. Türkiye`de CIA istasyon şefliği yapan ve "ılımlı İslam modelini" savunan Graham Fuller`in yakın çalışma arkadaşı olan Barkey, Fuller`le birlikte PKK lideri Abdullah Öcalan`la İtalya`dayken görüşmek için Roma`ya gitmişti. Barkey, PKK`nın ABD`deki temsilcisi Kani Gulam`a ABD`de kalması için referans mektubu da yazmıştı. Bir süre ABD Dışişleri Bakanlığı’nda çalışan Barkey, CIA ve Pentagon için Türkiye raporları yazarken eşi Elen Barkey de CIA`de görev yaptı. Barkey, AKP`ye yakınlığı ve "ılımlı İslam"a desteğiyle tanınıyor.”

 

Wall Street Journal’de Morton Abramowitz ile ortak makale yazan Türkiye uzmanı Prof. Henri Barkey, ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi Morton Abramowitz’in isteği üzerine Haziran 1997’de AKP iktidarın bugünkü açılım söylemi ile bire bir örtüşen(!) bir Kürt sorunu raporu hazırlamıştı. CIA Orta Doğu Şefi Graham Fuller’i de yanına alan Henry Barkey, raporda PKK’ya af getirilmesini ve siyasete girmesinin gerektiğini belirtiyor. Barkey imzalı raporda, bir de ABD’nin PKK sorunu için o dönemde cesur bir lider arayışnda olunduğu belirtiliyor. İşte rapordaki o cümleler: “Sivil politik liderler çok zayıflar ve Kürt sorununa girmeyi arzulamıyorlar. Türkiye’de bu sorunu askeri olmayan yöntemlerle çözme cesaretini gösterecek lider yoktur.” Barkey son yaptığı açıklamada ise Anayasa Mahkemesi ve TSK’yı hedef aldı. Barkey şunları söyledi: 

 

 “İlk önce anayasada, vatandaşlık tanımını daha kapsayıcı hale getirecek biçimde bazı revizyonlar yapılması mevcut anayasa sadece Türkleri işaret ediyor. Sorun yapılması istenen

değişikliklerin Türk devletinin kurucusu (Mustafa Kemal Atatürk) tarafından belirlenmiş tanımına aykırı düşmesi. Büyük tehlike, bu değişikliklerin birçoğunun Anayasa Mahkemesi’nden dönebilecek olması. Anayasa Mahkemesi gerçekten bağımsız bir kurum değil. AKP’nin yaptıkları aleyhinde davranmaya eğilimli olan ideolojik bir kurum. Ordunun nihayet PKK’yla veya Kürtlerle 25 yıldır süren bu savaşı kazanamayacağını idrak eder noktaya geldiğini söylemeliyim.”

 

Şimdi size bir haber daha:

 

“ABD Büyükelçiliği görevlisi AK Parti'yi ziyaret etti 

 

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği görevlisi Rodney M. Hunter, AK Parti Osmaniye il teşkilatını ziyaret etti.

 

Adana'ya geçici görev için gelen Hunter'in çevre illerde insan hakları konusunda çalışmalar yaptığı bildirildi.

 

AK Parti İl Başkanı Ömer Yağmur, Merkez İlçe Başkanı Yusuf Çenet, Kadın Kolları Başkanı Zekiye Yılmazer'in hazır bulunduğu ziyarette karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu.

 

Şanlıurfa ve Gaziantep'ten sonra Osmaniye'ye geldiğini ve burada da bir takım incelemelerde bulunacağını kaydeden Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Ankara Büyükelçiliği görevlisi Rodney M.Hunter misafirperverliklerinden dolayı Ak Parti il yöneticilerine teşekkür etti.”

 

Bu haber Cihan Haber Ajansı tarafından böyle veriliyor ve Zaman isimli gazetede de aynen böyle yayınlanıyor.

Ne kadar normal değil mi.

 

ABD’li bir görevli kalkıyor, Şanlıurfa, Gaziantep, Osmaniye, Adana dolaşıyor ve insan hakları konularında çalışmalar yapıyor…! Biz de yedik..!

 

Bu turistik bir gezi değil ki..!

 

Bu düpedüz bir ülkeyi silahsız olarak işgal etmekten ve yönetmekten başka bir şey değildir.

 

İşgalciler sadece silahlı güçlerini getirmemişler..!

 

Bu olaylara son günlerde bir yenisi daha eklendi.

 

İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak, Türkiye’nin MİT’e atadığı müsteşar hakkında değerlendirmelerde bulunabiliyor..!

Sen mi atayacaktın yoksa?

Sana mı soracaktı Türkiye, kendi kurumuna kimi atayacağını?

 

İşgalcilerin her yaptıklarına sessiz kalan iktidarın buna da sessiz kalacağını zannetmiştik ancak Dışişleri Bakanlığı nasıl olduysa bu küstahlığı anlayabilmiş ki cılız bir sesle tepkisini dile getirdi.

 

Türkiye her geçen gün Atatürk’ün bir kehanet gibi yazdığı “Gençliğe Hitabe” deki satırları daha fazla görmeye başlıyor.

 

 

KAYNAKLAR:

http://www.haberturk.com/gundem/haber/538692-bunun-adi-cok-yonlu-politika

http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=6751

http://www.millethaber.com/61494-Iste_CIA_Ajanlari_BDPliler!_haberi.html

http://www.internetajans.com/default.asp?NID=95203

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1007316&title=abd-buyukelciligi-gorevlisi-ak-partiyi-ziyaret-etti

 
doğudaki abd ajanları
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

özgür_06 [ 01-Nisan-2011, 23:05 ]
Mumcu, 7 Ocak 1993 tarihinde Mossad ve Barzani isimli bir yazı yazdı. Bu yazısında Barzani, CIA ve Mossad arasındaki bağlantılara değindi ve yazısını şöyle bitirdi:

Kürtler sömürgeciliğe karşı bağımsızlık savaşı yapıyorlarsa ne işi var CIA ve MOSSAD"ın Kürtler arasında? Yoksa CIA ve MOSSAD, antiemperyalist savaş veriyorlar da dünya bu savaşın farkında değil mi?

8 Ocak 1993 tarihli Cumhuriyet Gazetesindeki Ültimatom başlıklı yazısında ise yakında yayınlayacağı kitabında istihbarat örgütleri ile bölücü Kürt milliyetçileri arasındaki bağlantıları açıklayacağını yazmıştı. Kardeşi Ceyhan Mumcu, cinayetten önce Uğur Mumcu'nun İsrail elçisiyle görüşme yaptığını basına gönderdiği açıklamada yazmıştı.Gazetecilik hayatı başarılarla dolu olan Mumcu 24 Ocak 1993 tarihinde uğradığı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Ölmeden önce ayrıca polis-mafya-siyaset ağının derin boyutlarını araştırmaktaydı.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |