fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Tayyip Erdoğan video ile şantaj yapan çeteleri destekliyor

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 11-Ağustos-2010, 19:40   : 2421
Halil Filiz
Yazar: Halil Filiz
Tayyip Erdoğan video ile şantaj yapan çeteleri destekliyor

Tayyip Erdoğan, kaset ile şantaj yapan çetelerin görüntülerini meşru imiş gibi değerlendirdi ve siyasi malzeme olarak kullandı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

DÜZELTME:

Görüntülemekte olduğunuz sayfadaki haber, haberde ismi geçen şahsın avukatının müracaatı üzerine düzeltilmiştir.

 

Düzeltilen haberde Habervaktim sitesi’nin bir şahsın özel hayatına ait videoları yayınlaması tenkit ediliyordu.

 

İlgili şahsın avukatı; “Söze konu asılsız haber ile ilgili suç duyurusunda bulunulmuş ve failleri araştırılmaktadır.” şeklinde açıklamada bulunmuşlardır.

 

Dileriz müvekkilleri bu işi sıkı takip ederler ve müvekkillerinin özel hayatına ait videoyu yayınlayanların ortaya çıkarılmasını başarırlar.

 

Fikriyet.com sitesi; haberde ismi geçen şahsın özel hayatına ait videoları yayınlayanların tespit edilip edilmediğinin ve gerekli hukuki işlemlerin yapılıp yapılmadığının takipçisi olacaktır.

--------
 
Deniz Baykal’a komplo videosunu yayınlayan habervaktim,  9 Ağustos tarihinde ......gizlice çekilmiş yeni bir videoyu yayına soktu.

 

Ne garip bir tesadüftür ki 1-2 gün sonra Tayyip Erdoğan, ........... miting düzenliyor ve konuşmasında şunları söylüyor:

 

“Eğer siyasete soyunan, içine giren, hele hele bu temsil makamlarında olanlar ahlaki yönden bozulmuşsa, eğer bu ahlaki yönden bozulanlar da hala siyaset yapıyorsa, bu milletin değerleriyle bunlar çatışıyorsa benim milletim ahlak yoksunu olan bu türlerini herhalde barındırmayacaktır.

Hele hele hanım kardeşlerimin bu türlerine en büyük dersi sandıkta vermesi gerekir diye inanıyorum. Bu nedir? Bu kendi eşine en önemli saygısızlıktır, hakarettir. Maalesef bunları anlamak mümkün değil.”

 

İnanılacak gibi değil.

Ortada bir komploya, şantaja kurban giden ....var.

Bir de şantaj yapan çeteler var.

Sen kalkacaksın ve bu çetelerin yaptığı şantajı destekleyeceksin, ve birde bu olayı siyasi rant için kullanacaksın… Ahlak dersi vermeye kalkıp, hanımlardan oy isteyeceksin..!

 

........şantaj kasedinin yayınlanmasının, programı haftalar öncesinden belli olan ........ mitingine rast getirilmesi de enteresan..!

 

Tayyip Erdoğan, aynı davranışı Deniz Baykal’a ait videoyu habervaktim piyasaya sürdüğünde de yapmıştı.

 

Şantajcı çetelere destek verdiği gibi mağdur durumdaki Deniz Baykal’a da ahlak dersi vermeye kalkmıştı… Bu yüzden de çok tepki almıştı.

 

“Bu olayın gerçek dışı uydurma olmasını öncelikle biz temenni ettik. İnşallah bunlar doğru değildir, dedik. Sayın genel başkanın böyle bir yalanlamada bulunmaması, bunun altını çiziyorum, böyle bir yalanlamada bulunmaması, bulunamaması üzüntümüzü daha da artırmıştır.”

 

“Eeee zaten Sayın Genel Başkanın parlamentoya gelip gittiği yok. Biz orada anayasayla uğraşırken Sayın Genel Başkan başka yerlerdeydi.”

 

 

Şimdi şu cümleleri lütfen bir daha okuyun:

 

“Eğer siyasete soyunan, içine giren, hele hele bu temsil makamlarında olanlar ahlaki yönden bozulmuşsa, eğer bu ahlaki yönden bozulanlar da hala siyaset yapıyorsa, bu milletin değerleriyle bunlar çatışıyorsa benim milletim ahlak yoksunu olan bu türlerini herhalde barındırmayacaktır.

 

Hele hele hanım kardeşlerimin bu türlerine en büyük dersi sandıkta vermesi gerekir diye inanıyorum. Bu nedir? Bu kendi eşine en önemli saygısızlıktır, hakarettir. Maalesef bunları anlamak mümkün değil.”

 

Türkiye’nin başındaki bir Başbakan, bir kişinin gizlice görüntülerinin çekilmesini ve bunun tüm insanlar tarafından izlenmesini normal bir şeymiş gibi savunabiliyor. Hatta daha da ileri gidip o görüntülerle ilgili yorum yapıp, ahlak dersi veriyor ve görüntüleri siyasi malzeme olarak kullanabiliyor…!

 

Türkiye böyle insanları nasıl yetiştiriyor.?

Sistemdeki hata nereden kaynaklanıyor?

Okuldaki eğitimden mi.?

Ailedeki eğitimden mi?

Bu nasıl bir ahlak anlayışı?

Bu hiçbir dinde, hiçbir kanunda kuralda yok.

Bunlar hangi dinin, hangi ahlak anlayışının mensubu?

Ortada zulme uğramış, gizliliği ihlal edilmiş mağdur kişiler var.

 

Bizim bildiğimiz İslam dini bu değil. Peki bunların dini ne ?

 

Ancak şu bir gerçek ki vatandaş bu zulme, bu ahlak anlayışına, bu gizlik ihlallerine pes etmiş durumda. Kendi yatak odası görüntülerinin de bir gün tüm dünyada izleneceğinden endişe eder vaziyette. İşte bu nedenle de Deniz Baykal olayından sonra CHP’nin oyları fırladı ve hala yükselmeye devam ediyor.

Kurdukları tuzak ters tepti.

Sonuçları seçim anketlerinde ve referandum anketlerinde net gözüküyor.

 

İslam Dini’nde, başkalarının gizli yönlerini araştırmayı ve insanlar arasında yaymayı yasaklayan bazı Hadis-i Şerifleri internetten bulduk. Hadis-i şeriflerde bu yapılanlar zulüm, yapanlarda zalim olarak tarif ediliyor.

 

Şimdi İslam dini, başkalarının gizli yönlerini araştırmayı ve yaymayı yasakladığına göre, bunlar nasıl Müslüman? Veya Müslüman mı? Yoksa din tüccarlığı mı yapıyorlar?

 

 
 
Facebook'ta Paylaş
 

İşte İslam dinine göre insanların gizli yönlerini araştırmayı ve yaymayı yasaklayan hadis-i şeriflerden bazıları:

 

(Kötülük etmeyin, ayıp araştırmayın! Kim bir müslümanın aybını araştırırsa, Allahü teâlâ da onun aybını ortaya çıkarır ve böyle bir kimse, en gizli bir yerde sığınsa bile, onu rezil eder.) [Tirmizi]

 

(Müslümanların aybını araştıran, onlara kötülük etmiş ve onları kötülüğe itmiş olur.) [Ebu Davud]

 

(Kim arkadaşını, tevbe ettiği bir günahtan dolayı ayıplarsa, o kimse, aynı günaha müptela olmadan ölmez.) [Tirmizi]

 

Peygamber efendimiz buyurdu ki:

(Mirac gecesi birtakım insanlar gördüm ki, çok feci ve elim bir şekilde kendi kendilerine azap ediyorlardı. Cebrail aleyhisselama sordum ki, ya Cebrail, bunların günahı nedir? Niçin böyle kendi kendilerine azap ederler? Cebrail aleyhisselam dedi ki, bunlar başkalarının ayıplarını meydana çıkaranlardır.)

 

KAYNAK:(Tayyip Erdoğan’ın konuşması)

http://haber.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Newsid=322403
 

Kaset komplosu ters tepip CHP’ye yarayınca Tayyip Erdoğan bu defa komployu CHP’yi bölmek için kullanmaya başlıyor:

http://www.odatv.com/n.php?n=erdogan-bu-sozlerini-hatirliyor-mu-2105101200

 
habervaktim video kaset
 
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |