fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Tayyip Erdoğan'ın çiftliği ve havuzlu villaları

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 12-Ağustos-2010, 20:47   : 9802
Halil Filiz
Yazar: Halil Filiz
Tayyip Erdoğan'ın çiftliği ve havuzlu villaları

Her şey Melih Gökçek'in "buldum..!" diye sevinerek oğlunun televizyonunda ortaya attığı bir iddia ile başladı. Güya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu';nun havuzlu villası varmış.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Her şey Melih Gökçek’in “buldum..!” diye sevinerek oğlunun televizyonunda ortaya attığı bir iddia ile başladı. Güya CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun havuzlu villası varmış.

Sonra gazeteciler villanın resimlerini yayınladı.

 

Daha sonra ise olayın aslı ortaya çıktı:

“Kılıçdaroğlu’na ait Pelitköy’deki gayrimenkulün, Melih Gökçek’in iddia ettiği gibi ‘havuzlu villa’ değil, iki katlı ve toplam 110 metrekare alana sahip, kooperatif ortaklığıyla yaptırılan bir yazlık olduğu ortaya çıktı. Değeri 150-170 bin TL arasında gösterilen yazlığın özel bir havuzunun bulunmadığı, 6 metre eninde 18 metre uzunluğundaki havuzun 19 yazlığın ortak kullanımında olduğu belirlendi. Kılıçdaroğlu’nun üç yıl önce üye olduğu kooperatife 40 bin lira peşinatla girdiği, 61 bin lira banka kredisi kullandığı, bunun karşılığında da yazlığın bankaya ipotekli olduğu öğrenildi.”

 

Bu havuzlu villa meraklıları, genç siviller ve bilboardlara korsan afiş asanlar gibi bir provokatörlük yapıp, CHP mitinginde “bize de halk tipi havuzlu villa yaptırsana” diye pankart asmışlar. Aslında o afişçilerin hepsi aynı kökenden..!

 

Biz de onlara bir türlü göremedikleri çiftliklerdeki havuzlu göletli villaları gösterelim istedik.

 

Kılıçdaroğlu’nun olmayan havuzlu villası haberi üzerine Milliyet 12 Ağustos 2010 tarihinde Tayyip Erdoğan’nın 5 adet havuzlu villalarının resmini yayınladı.

 

 

tayyip erdoğanın villası
 

Aşağıdaki ev bu vatan uğruna canını veren bir şehidin ailesinin evi. Anadolu’daki yoksul halkın hayatını davam ettirmeye çalıştığı tipik evlerden biri. Şırnak kırsalında, geçen 29 Mayıs'ta, PKK'lı teröristler tarafından açılan ateş sonucu şehit olan Piyade Er Muhammet Özbek'in Denizli'nin Çameli İlçesi'ne bağlı Kirazlıyayla Köyü'ndeki ailesinin evi.

 

 
sehit-evi
 

Ve aşağıdaki de ölüleri kaldırıp “evet” oyu kullandırmak isteyen Fethullah Gülen’in ABD’de yaşadığı göletli villalardan oluşan çiftliği:

(Not: Eğer ölülerimizin oy kullanma gibi bir durumları olsa idi, muhtemelen öbür dünyada gerçekleri öğrendikleri için HAYIR oyu verirlerdi.)

 

 
 
Facebook'ta Paylaş
 

Tayyip Erdoğan’ın çiftliğindeki havuzlu villalarla ilgili Necati Doğru’nun 23.06.2009 tarihinde yazdığı bir yazısı:

 

“Başbakan’ın villaya taşınması bir destandır!

Başbakan’ın ailesinin her ferdine İstanbul’un Kısıklı’sında ayrı ayrı 5 tripleks (üçer katlı) villa birden alarak “villalı hayata” atlaması “yenilmişliğin yenmişliğe dönüşmesi ve gelişmesi”dir.

 

Destanlık başarıdır.

 

Destanı yazılmalıdır.

 

Marşı da bestelenmelidir.

 

Nasıl ki Cumhuriyet’i ilk kuranların, yokluktan yoksulluktan kurtulmanın haykırışı olarak şair Behçet Kemal Çağlar ile Faruk Nafiz Çamlıbel’e sözlerini yazdırdıkları; “Çıktık açık alınla on yılda her savaştan (...) Demir ağlarla ördük ana yurdu dört baştan” diyen “10. Yıl Marşı” yazıldı, şimdi bunun yanına bir “80. Yıl Marşı”nı koymanın zamanıdır.

 

Yeni şairler bulunmalı.

 

Yeni marş yazılmalıdır.

 

Sözleri şöyle olabilir:

 

“Çıplaktık!

 

Hamama girdik nalınla!

 

Mağduriyeti yendik.

 

20 yılda...

 

Villalarla ördük hayatı paha biçilmez malımla.”

 

 

 

***

 

 

Gerçekten de 20 yıl önce Başbakan, belediye başkanı olmadan önce, partisinin İstanbul İl Başkanı iken; tapusuz araziye ev yaptığı için kondusunu yıkmaya gelen dozerleri önce Atatürk posteri ve Türk bayrağı göstererek; olmadı taş atarak, zırhlar giymiş çelik kalkanlı polisi de geri püskürterek korumaya çalışan milyonlarca garipten-gurebadan biriydi. 15 yıl önce Kasımpaşa’da sahibinin adı Hasan Basri Yıldız (şimdi Denge Araştırma şirketinin Başkanı) olan 2 katlı kagir bir evde kiracı olarak oturuyordu.

 

Sonra Üsküdar’a taşındı.

 

Üsküdar’da Emniyet Mahallesi’nde partinin İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi ve gıda toptancılığından zengin Reşat Sözen’in binasında oturmaya başladı.

 

15 yıl rüzgar gibi geçti.

 

İstanbul Çamlıca sırtlarında Allah’ın bahşettiği yeşil rengin ne kadar çok tonu varsa hepsinin bulunduğu ve Kısıklı halkının “yeşilin göbeği” diye tarif ettiği eski bir köşkün arazisinde yapılan 10 villadan 5’ine Başbakan talip oldu.

 

Haber halktan gizlendi.

 

Fakat satın alındı villlalar.

 

 

***

 

 

20 yıl gibi kısa bir zamanda 2 katlı kâgir evden 3 katlı önünde yüzme havuzu, bahçe kapısında özel korumalı, sabah bülbül sesleriyle uyanılan villaya taşındı.

 

Başarı öyküsüdür.

 

Ne öyküsü be...

 

Destandır...

 

Türkiye’de garipliğin-gurebalığın “kader olmadığının”, insanın hem politikanın en yüksek mevkilerinden biri olan başbakanlığa yükselebileceğinin, hem de zenginlerin cenneti dünyada inşa etme becerisinin somut adımı sayılan villalı hayata geçebileceğinin somut göstergesidir.

 

Başbakan ispatladı:

 

Türkler başarabilir.

 

Yenilmişliği yenebilir.

 

Türkiye’de bir aile babası, 20 yılda kiracı olarak oturduğu kagir evden kendi malı 1.5 milyon dolarlık villaya geçebilir. Sadece kendisini değil, ailesini de villalı yaşama geçirebilir.

 

Bu, destan değilse nedir?

 

 

***

 

 

Başbakan nasıl başardı?

 

Ne yaptı, nasıl yaptı?

 

Kriz yılında villaya taşındı.

 

Anlatılmalı ve yazılmalıdır.

 

Gazetelere röportajı, üniversitelerin iktisat fakültelerine dersi, camilere vaazı konulmalıdır.

 

Yoksulluğun kökünü kazımak için “Başbakan’ın yenilmişlikten yenmişliğe dönüşüm modeli” her garibin, her gurebanın, her fakirin, her fukaranın bellemesi için “hızlandırılmış kurslar” düzenlenmelidir. Az gelişmişliğin sosyolojisi üzerinde çalışan Hindistanlı profesörler açıkça söylüyor ki, yoksulluğu bitirmek için kitlesel eğitim şarttır. Dolasıyla Türkiye’nin önüne altın bir fırsat çıktı.

 

Uyarıyorum!

 

Fırsat araya gitmesin!

 

“Başbakan nasıl villalandı” adlı kitlesel eğitim dersi müfredata girsin.”

 

 

KAYNAK:

http://www.milliyet.com.tr/yazlik-ipotekli-cikti/siyaset/haberdetay/12.08.2010/1275447/default.htm

http://www9.gazetevatan.com/haberdetay.asp?Categoryid=1&Newsid=244994

http://www.haber3.com/sehit-evini-boyle-onardilar--593518h.htm

 
fethullah gülenin çiftliği
 
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

Suzan [ 12-Ağustos-2010, 23:20 ]
bence hocaefendinin çiftliği daha güzel.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |