fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

KPSS 2011 Öğretmen atamalarına 10 bin kontenjan kalmış

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 2 Tarih  Tarih : 06-Haziran-2011, 01:13   : 2205
fikriyet
Yazar: fikriyet
KPSS 2011 Öğretmen atamalarına 10 bin kontenjan kalmış

Temmuz 2011 tarihinde yapılacak KPSS öğretmenlik sınavına girmeyi ve atanmayı ümit eden yaklaşık 350 bin öğretmen adayına Tayyip Erdoğan şok yaşattı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Temmuz 2011 tarihinde yapılacak KPSS öğretmenlik sınavına girmeyi ve atanmayı ümit eden yaklaşık 350 bin öğretmen adayına Tayyip Erdoğan şok yaşattı. Yeni sınavla sadece 10 bin kişi alınacakmış.

 

Mili Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, yaklaşık bir yıl önce, öğretmenlik atamalarının kadrolu olarak yapılacağını ve yılda bir defa Ağustos ayında yapılacağını açıklamıştı. Ağustos 2011 tarihinde yapılacak bu atamalar için de 55 bin rakamı açıklanmıştı.

 

Bu resmi açıklamayı ve sözü dikkate alan binlerce KPSS adayı, dershanelere kayıt olarak, büyük bir ümit ve hevesle sınava hazırlanmaya, Ağustos 2011’i beklemeye başlamıştı.

Yaklaşık 350 bini bulan bu KPSS öğretmen adayları şimdi şok yaşıyor.

 

Adaylar, 10 bin kişi alınacaksa, 350 bin kişinin sınava girmesine gerek yok, hatta sınav iptal edilsin, yapılmasın diye tepki gösteriyorlar.

 

Kopya çekilen KPSS 2010 sınavı ile yaklaşık 75 bin atama yapan MEB, adeta yangından mal kaçırırcasına, okulları kapanırken öğretmen ataması yaptı. Üstelik yaptığı atamaların kontenjanını, 2011 KPSS sınavına girecek adaylara ayrılan kontenjandan alarak gerçekleştirdi. Yani 2011 yılının öğretmenlerini, 2010 yılında ve kopya çekilmiş bir sınavın sonuçları ile atadı.

 

Hiçbir akla, mantığa, kurala, hukuka dayanmayan ve bir anlam verilemeyen bu atama garipliğinin, ilerleyen zamanlarda bir açıklığa kavuşması bekleniyor.

Çünkü kopya çekilmiş bir sınavla, dönem ortasında, bir sonraki yıl için, üstelik tarihi rekorla 75 bin öğretmen alındığı anlaşılabilir bir olay değil. Ciddi bir gariplik var.

 

2011 yılında KPSS sınavına girecek öğretmen adayları bu duruma oldukça tepkili. Hükümetin ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın kuralsız, kanunsuz, adaletsiz tavırlarından ve kendilerini dikkate almamalarından yakınan binlerce öğretmen adayı, Facabook üzerinden örgütlenerek seslerini duyurmaya başladılar.

Öğretmen adayları, bu vurdumduymazlıktan, astığım astık, kestiğim kestik, dilediğimi yaparım anlayışından bıkmış vaziyette. Kendilerini görmezden, duymazdan gelen yetkililere karşı etkili bir şekilde harekete geçiyorlar.

 

Tayyip Erdoğan’ın 2011 Ağustos ayında sadece 10 bin öğretmen alınacağını açıkladığı videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu konu ile ilgili yazı ve video memurlar.net sitesinde yayınlanmıştır.

 

KAYNAK: http://www.memurlar.net/haber/197471/

 

 
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 2 yorum yazılmıştır.

anadolu öğretmenleri [ 07-Haziran-2011, 20:44 ]
Şimdi okuyacaklarınız karşısında şok olacaksınız, belki mideniz bulanacak. Hayal bile edemeyeciğiniz kötü gerçeklerle karşılacacaksınız.

1-Hani bir zamanlar kopya çekilmiş bir KPSS sınavı vardı ya, full çekenler olmuştu. İşte onlar birer birer atanıyorlar. Öğretmen oldular. Az sonra hangi okula atandıklarını bile göreceksiniz. Şu an yapılan 30 bin atamanın kopyacıların işine yarayacağı belliydi. Kopyacılar müthiş baskı ve propaganda ile bu 30 bin atamayı yaptırdılar.

2- Google da kopya çeken öğretmenleri arayın.TC kimlik nolları ile ortadalar.. Sonra www.atama.meb.gov.tr adresine o TC kimlik noyu yazın. full çeken o kopyacıların nereye öğretmen olduğunu görün. Hangi yüzle orada öğretmenlik yapacak, öğrenciler "Hocam siz kopyacı mısnız" dediğinde ne yapacak? Diğer öğretmenlerin yüzüne nasıl bakacak? Kendine yakıştırıyor mu bu kutsal mesleği?

3- KPSS de kopya çeken bu kopyacıları koruyanlara ve öğretmen olarak atayanlara, KPSS de kopya yok diyen, YÖK Başkanına, ÖSYM Başkanına, Ali Demir'e ve Hükümete, özellikle çok konuşan Bülent Arınç'a, VE sokaktaki vatandaşın TC kimlik no ile tespit ettiğini bir türlü göremeyen bulamayan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na, bizim adalete olan güven duygumuzu pekiştirdiği için özellikle, bunların hepsini en içten duygularımla ALLAHA HAVALE EDİYOUM.

Allah müstehakkınızı versin, emi..!
Sesimizi duymayanlar..!
Allah duyuyor.
Ne günahı vardı, bir yığın para harcayıp sınava hazırlanan anadolu gençliğinin..!
Allah zalimin değil, mazlumun yanındadır.
Ve Allah intikam almakta acele etmez..!
Allah'ın intikamı fena olacak..!
Eğitimci [ 06-Haziran-2011, 13:13 ]
2010 KPSS Eğitim Bilimlerine zaten 235 bin kişi girmişti.
Şimdi 75 bin kişi atanmış olacak.
Gerçekten bir gariplik var.

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |