fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Kadir Kayan'ı takip eden marangoz ve aşçı

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 01-Ocak-2010, 21:39   : 1598
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
Kadir Kayan'ı takip eden marangoz ve aşçı

Çukurambar'da sevişen çiftlerden sonra, şimdi de marangoz ve aşçıyı gözaltına aldılar.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Fevzi İşbaşaran’ın tarif ettiği üzere Emniyet içinde bir çete, yine kendileri ile irtibatlı haber ajansı ve medya ile uzun zamandır topluma ve devletin kurumlarına o kadar çok zarar veriyorlar ki, ve o kadar gereksiz yere meşgul ediyorlar ki, bu çocukları artık birileri durdurmalı.

 

Kağıt parçaları, krokiler, su şişeleri, faili meçhul telefon ihbarları, ihbar mektupları ile Türkiye Cumhuriyet Devleti ile dalga geçtiklerini zannediyorlar ve kendilerince eğleniyorlar.

 

Beyler, burada polisiye dizi çekmiyorsunuz, koskoca bir milletle oynuyorsunuz..!

 

Açılım konusunda kullanılan ve yanıltılanlar, bu konularda da yanıltılmış ve kullanılmış olabileceklerini bir düşünmeliler..!

 

Aslında bunların kendi çalıp kendi oynuyor.

İşinize, evinize giderken, yolda yürürken, otobüste, sokakta vatandaşın yüzüne bir bakın.

Hiç o medyada koparılan gürültüyü ciddiye alıyorlar mı?

Dert ediyorlar mı?

Sallamıyorlar bile.

 

Biri kameraya alıyor, öbürü yazıyor, siyasi uzantıları da çıkıp konuşuyor.

Kendi kendilerine bir şeyler oynuyorlar, meşgul oluyorlar.

( Halka ve siyasilere paronoya pompalama ile ilgili Nuran Yıldız’ın şu yazısını okuyabilirsiniz: http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=543 )

 

Ama vatandaşın işi gücü derdi başka.

Bunları dinlemiyor bile.

 

Tüm bunları özetleyen bir olay geçenlerde  Çukurambar’da meydana geldi. Haber şöyle:

“Çukurambar'da yol kenarında park etmiş bir otomobilin durduğu yerde sürekli sallanmasından şüphelenen polisler, otomobile operasyon düzenlediler.

Operasyon sonucunda otomobilin içinde çırılçıplak sevişen bir kadınla bir erkek yakalandı.

Çift, Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi'nde sorgulandı."

 

En son marangoz ve aşçı’yı Hakim Kadir Kayan’ı takip ediyor diye gözaltına almışlar. Olayı yine faili meçhul biri telefonlar ihbar edivermiş..! Ne hikmetse aynı kamera yine olay yerinde..!

 

Genelkurmay’ın konu ile ilgili açıklamasını aşağıdan okuyabilirsiniz.

Son zamanlardaki açıklamalardan da anlaşılacağı gibi, Genelkurmay bu kişilerin ne yapmaya çalıştığının farkında ve takibinde olmakla birlikte, kendi işiyle, gücüyle ve göreviyle meşgul oluyor.Yeri geldiğinde de kısa açıklamalarla kamoyunu bilgilendirerek, bu paronoya pompalayıcılarının ka'le alınmaması gerektiğini de anlamamızı sağlıyor.

Ayrıca açıklamada askerin görevini yapmasına engel olan bu kişiler hakkında gereğinin yapılacağı da belirtilmiş.

 

İşte Genelkurmay’ın marangoz ve aşçı tutuklayanlarla ilgili açıklaması:

     1.    Bugünkü bazı medya organlarında dün bir hakimi takip ettiğinden şüphe edilen iki aracın durdurularak arandığı, bu araçların askeri ve içindeki şahısların da askeri personel olduğu haberlerine yer verilmiştir.

 

      2.    Olayın cereyan tarzı aşağıdaki şekilde olmuştur;

 

             a.    31 Aralık 2009 saat 12:30 civarında, Uğur MUMCU caddesinde birbirinden bağımsız olarak idari görevle seyir halinde olan beyaz renkli iki ayrı askeri araç polisler tarafından durdurulmuştur.

 

             b.    Durdurulan bu araçların askeri araç olduğunun anlaşılması üzerine olay yerine Merkez Komutanlığı ekipleri çağrılmıştır.

 

             c.    Söz konusu araçlar ve içindeki personel, durdurma ve arama kararını veren Cumhuriyet Savcısının isteği üzerine saat 14:00 civarında Ankara Merkez Komutanlığına götürülmüşlerdir.

 

             ç.    Burada Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan tespitlerde;

 

                   (1)   Araçlardan birisinin Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait olduğu ve içinde iki şoför er ile bir uzman çavuş aşçının bulunduğu,

 

                   (2)   Diğer aracın ise, Garnizon Komutanlığına ait olduğu ve içinde iki şoför (biri onbaşı biri er), bir elektrik teknisyeni er ve bir marangoz erin bulunduğu anlaşılmıştır.

 

      3.    İlgili Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan inceleme sonucunda, söz konusu askeri personel dün gece saat 22:00 civarında serbest bırakılmıştır.

 

      4.    Olayın, bir şüphe üzerine yapılan ihbar ve bu ihbara yönelik olarak icra edilen bir uygulama olduğu anlaşılmış ise de, son günlerde yaşananların, kişileri ve toplumu ne hale getirdiğini göstermesi bakımından önemli olduğu düşünülmektedir.

 

      5.    Konuya ilişkin olarak gerekli işlemler başlatılmıştır.

 

             Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

 

 

 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |