fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İlker Başbuğ basındaki hainlerle ilgili çok sert konuştu

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 1 Tarih  Tarih : 03-Mayıs-2010, 19:22   : 1184
Fazıl Kara
Yazar: Fazıl Kara
İlker Başbuğ basındaki hainlerle ilgili çok sert konuştu

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Tunceli'de askerlerimizin şehit edilmesi ile ilgili olarak basındaki bazı hainlerle ilgili çok sert konuştu.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ'un basının bir bölümü içindeki hainlerle ilgili sert açıklaması:

 

“Bugün bir olay oluyor, daha olayla ilgili elinizde en ufak bir bilgi yok, en ufak bir şey yok, hemen olayla  ilgili olarak komplo senaryoları ortaya atmak ve her şeyde Türk Silahlı  Kuvvetleri'ni eksik ve hatalı olarak göstermek hainliktir.

Bir kere her şeyden evvel, bu şehitlere haksızlık yapıyorsunuz. Hakkınız  yok. Orada kahramanca çarpışan, hayatını feda etmekten çekinmeyen 70 tane  astsubayım, uzmanım, erbaş, erim var. Onlara bu haksızlığı yapamazsınız. Bu kadar  hainlik olmaz. Ben size ifade ettim, biz bin noktada da yeterli kuvvetle, güçlü  bulunmak zorundayız. Hava şartlarını biliyoruz, bölgeyi takviye edemeyiz. Her  şeyi biliyoruz. Dünkü olayda sağlanamayan bir tek silahlı helikopterdir. Silahlı  helikopter de hava şartları müsait değil, nasıl göndereceksiniz? Onun dışında her  şey yeterlidir. Kahramanca mücadele edilmiştir. Ancak bunun altında hala nedenler  aramak, komplolar sürmek... Utansınlar. Mütareke basını bile böyle değildi

 

Elbette hatamız varsa yerine getirmek bizim görevimiz, karşı tedbirleri  almak. Ama haksızlıklara hayır. Kötü niyetlilere hayır. Her vesileyle Silahlı  Kuvvetler'e saldırmayı kendine görev addeden başka bir görevi yok bu basının, bu  medyanın. Yok. Ayıptır. Ben gerçekten İstiklal Savaşı'ndaki mütareke basınının  bile bunlardan daha düzgün, daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum. Bu kadar hain  değildiler.

 

Bakın, uzmanımız şehit oluyor, deniliyor ki 'Niye uzmanlar yalnızca şehit  oluyor?' Bu ne kadar ayıptır? Bu ne biçim insanlıktır? Ben erimle, erbaşımla,  uzmanımla, astsubayımla, subayımla, generalimle nasıl ayırım yaparız? Bizim için  her can önemlidir, değerlidir. Yani subayın canı daha fazla değerli, astsubayın  az... Bu ne kadar hainliktir. Bunu açıkça ifade ediyorlar, 'Niye uzmanlar şehit  oluyor?' Sanki bunu söyleyenler uzmanları çok seviyor, onların çok hakkını  koruyor. Hayır arkadaşlar, bu değil. Bu tamamen Silahlı Kuvvetler personeli  arasına nifak sokmak. Bu adiliktir. 'Niçin uzmanlar yalnızca şehit oluyor?'.  Ertesi gün çıkıyorsunuz, 'Niye subay şehit olmuyor?'. Utansınlar.

 

Bugün 6 tane şehidimiz var, iki günde. Bir subay, bir astsubay, bir uzman  çavuş, üç tane Mehmetçiğimiz. Bunlar omuz omuza görev yapıyor. Bana göstersinler  hangi orduda tugayının başında 20, 30 gün harekata katılan general var? Hangi  orduda? Terbiyesizliktir artık bu. Çıksınlar bana desinler ki, şu orduda  başındaki tugay komutanı, tugayıyla birlikte 30 gün, Mehmetçiğiyle beraber  yürüyerek harekata gider. Göstersinler bir örneğini. Özellikle ön yargılı  olmayan, olaylara objektif bakan, elbette doğru olduğu zaman eleştiri yapan  basına saygılıyım, tüm basına saygılıyım. Onları bir kenara bırakıyorum ama  sadece ve sadece haksız yere, yalanlara dayalı olarak Silahlı Kuvvetlere saldırı  için her vesileyi kullanan basını lanetliyorum. Zannetmesinler ki onlar böyle  yaparak Türk Silahlı Kuvvetlerinin kararlılığını, moral ve azmi zarara  uğratıyorlar. Hayır. Bilakis onların bu saldırıları bizi daha çok  bütünleştiriyor, bizi daha çok kararlı hale getiriyor”

 

 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
şamil tayyar adem yavuz arslan
 
tunceli nazimiye sarıyayla şehit
 
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 1 yorum yazılmıştır.

Suadiye [ 04-Mayıs-2010, 15:31 ]
Fikret Bila yazısında PKK destekçilerinin ne yaptıklarını anlatmış:
"PKK yokmuş!
PKK'nın her saldırısını evirip çevirip, "TSK yaptı" demeye getirenlere bakarsanız; Türkiye'de bir terör ve terör örgütü sorunu yokmuş! PKK yokmuş! Terörün kaynağı TSK'ymış!
Türkiye bu noktaya kadar geldi. 30 yıldır yaşanan PKK terörü aklanmaya çalışılıyor. "PKK yok, derin PKK var" propagandasının amacı bu... Böylece terörün kaynağı PKK yerine, TSK oluyor! Bu algıyı yaratmaya çalışarak TSK'ya karşı etkili bir psikolojik harekât yürütülüyor.

Kurumsal hedef
TSK bugün kurum olarak hedeftir. Her fırsatın, kurumsal olarak TSK'ya saldırmak için kullanılması bunu gösteriyor. PKK'nın saldırılarını doğrudan TSK'ya yükleyenler; tutmazsa PKK'yı TSK'nın yönlendirdiğini ve yönettiğini iddia edenler; o da tutmazsa Ergenekon üzerinden PKK'yı TSK'ya bağlamaya çalışanlar; hepsi, bu gayretin içindeler..."

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |