fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Dursun Çiçek Şubat Soğuğu sebebiyle mi hedef seçildi

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 2 Tarih  Tarih : 05-Temmuz-2010, 19:13   : 4072
Cansu Deniz
Yazar: Cansu Deniz
Dursun Çiçek Şubat Soğuğu sebebiyle mi hedef seçildi

2004 yılından beri Genelkurmay Başkanlığı Bilgi Destek Dairesinde şube müdürü olarak çalışan Dursun Çiçek, "Şubat Soğuğu" isimli bir dizi ile ilgili komutanlarını bilgilendirdiği için saldırıların hedefinde olduğu düşünülüyor.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

2004 yılından beri Genelkurmay Başkanlığı Bilgi Destek Dairesinde şube müdürü olarak çalışan Dursun Çiçek, “Şubat Soğuğu” isimli bir dizi ile ilgili komutanlarını bilgilendirdiği için saldırıların hedefinde olduğu düşünülüyor.

 

Vatan’ın haberine göre Dursun Çiçek savunmasında bu olayı şöyle anlatıyor:

 

“Biriminde yaptığı bazı çalışmalarını anlatan Çiçek, “Şubat Soğuğu” adlı dizide İrtica ile Mücadele Eylem Planı belgesindeki her maddenin bölüm halinde yer aldığını tespit ettiklerini ifade etti.

Çiçek, dindar insanlara baskı yapıldığının temalar halinde dizide işlendiğini, bunları internetten indirerek komutanlarına arz ettiklerini söyledi.”

 

Dursun Çiçek yaptığı görevi anlatırken kullandığı cümleler de neden saldırılara hedef olduğunu açıklar nitelikte:

“Mehmetçiklere, subay ve astsubaylara yönelik yıpratma çalışmaları var. Bunlara karşı gerçekleri açıklamak yanlış izlenimleri önlemek için bilgilendirme, bilinçlendirme görevi"

 

Dursun Çiçek’in saldırılara maruz kalmasının sebebi, TSK’ya karşı yürütülen psikolojik savaşın, orduyu yıpratma faaliyetlerinin karşı cephesindeki komutan olması.

 

Tarihe dikkat dizi 2004’de başlıyor.

Bitiş tarihi Haziran 2006.

Dizide geçen olayların aynısını Ergenekon İddianamesi’nde görüyoruz.

Dizi gerçek hayata uygulanıyor.

Yani Türkiye bir dizi izliyor.

Çok çarpıcı bir nokta.

 

Altını çizerek bir daha tekrar edelim.

“Şubat Soğuğu” dizisi 2004’de başlıyor ve  Haziran 2006’da bitiyor.

Dizide geçen olayların aynısı daha sonra Ergenekon İddianamesi’nde geçiyor.

Ve sözde“İrtica ile Mücadele Eylem Planı” belgesinde her madde bölüm halinde yer alıyor.

 

Bunlar, Türk Milleti’ni ordusuna düşman etmek, halk ile asker arasında 31 Mart Vak’ası’nda olduğu gibi bir fitne çıkarmak için büyük bir mücadele içindeler. İngiliz Ajanları ile işbirliği yapan Derviş Vahdeti ve Volkan Gazetesi’nin yaptıklarını şimdi bunlar yapıyor.

Halkı orduya düşman etmek, halk ile ordu arasında fitne çıkarmak, orduyu yıpratmak.

 

Bunlar aynı zamanda Ergenekon davasını yürüten mahkemenin resmi yayın organı gibi çalışıyorlar.

Hatta yayın organlığı görevinin de ötesine geçip yargılama işlevine de soyunuyorlar.

Bunları izleyen vatandaşlar Ergenekon ile yatıp, Ergenekon ile kalkıyor.

Ülkede darbe olduğunu veya yarın darbe olacağını zannediyorlar…!

 

“Şubat Soğuğu” dizisini kendileri çekip, kendileri izlediği için, halk arasında pek bilinmiyor.

Şubat Soğuğu dizisi ile ilgili Ekşi Sözlük’te yer alan aşağıdaki yorumlar, 2006’da biten dizinin, Ergenekon İddianamesi’ne ne kadar benzediği açıklar nitelikte:

 

“dizideki karakterlerin cagrıstırdıgı isimlerden bazıları:

tahir mutlu / fethullah gulen

mehmet aziz tarman / sabatay sevi nin musluman olduktan sonraki adı

(tuncer kılınç olduguna dair söylentiler var)

ihsan sonmez / haci kemal erimez

suzan saygıner / turkan saylan

erdogan coskun / ugur mumcu

yucel nesrin / aziz nesin

necmi sebitoglu / necip hablemitoglu

nizam alan / nurettin veren

metin yucel / nuh mete yuksel

husnu gezgin / muslum gunduz

veli kalkan / ali kalkancı

fehime kartal / fadime sahin

nezire kalkan / emire kalkancı

fifi / sisi-seyhan soylu

sah veli / haydar bas

(shark bulbulu, 01.05.2005 15:39 ~ 25.07.2005 13:09) #7416719”

 

 

“dizinin senaryosu birebir ergenekon iddianamesi ne benzemektedir

(niels bohr, 31.07.2008 22:11) #13741542”

 

Dursun Çiçek savunmasında neden hedef olduğu ile ilgili şunları anlatıyor:

"İnsan olarak hiç kimseye kötülük yapmadım. Kimsenin de beni hedef alacak komplo içine gireceğini sanmıyorum. Dursun Çiçek görevlerinden dolayı sevilen biri. Araştıran, okuyan, yurt dışı basını bilen, bu bilgilerini en icra köşede görev yapan subaya dağıtmaya çabalayan bir subay. Silahlı Kuvvetleri içinde bilinen ilk 3 albayın içine girerim. Kara Harp Okulundan gelen deniz piyadeyim. Kara ve Deniz Kuvvetlerinde de beni tanımayan çok azdır. İrtica konusu Dursun Çiçek’in konusu değil. Bunu herkes biliyor. Niye böyle yanlış yapılıyor? Bilgi Destek Dairesinde denizci olan tek şube müdürü Dursun Çiçek.

 

Tutuklananların yarısı denizci. Denizcilerin güncel şeylerden haberi yoktur. Gemilerde seyir halinde olduklarından siyasi gelişmelerden bihaberler.

Karadeniz’de, Doğu Akdeniz’de milli duruş sergileyen denizcilerdir. Hasdal’da bulunan 18 kişiden 13’ü denizci. Bu senaryoyu yazanlar denizcileri hedefe koymuşlardır."

 

Avukat Celal Ülgen, ise bu saldırıların arkasında uluslararası bir gücün olduğunu düşünüyor: “Bu güç kimi zaman ihbar üretiyor. Kimi zaman yıpratma çalışması yapıyor. 'Kafes eylem planı', 'Poyrazköy' ve 'Amirallere suikast' davalarında inanılmaz çalışmalar yapılıyor. Bu ihbarlar tek bir merkezden yapılıyor. Bu ihbarların Türk Silahlı Kuvvetlerini ve bu ülkenin çağdaş, demokrat insanlarını karalamak için yapıldığı görüyoruz”

 

Denizci ve asker olmayan İlhan Cihaner’in de benzer saldırılara maruz kalması, dış güçlerle işbirliği yapan bu şer odaklarını açıklar nitelikte.

 

KAYNAK: 

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=%C5%9Fubat%20so%C4%9Fu%C4%9Fu

http://haber.gazetevatan.com/savcinin-imzasini-taklit-ettiler/314949/1/Gundem

EK:

Ergenekon'un senaryosu 5 yıl önceki diziden çıktı!

"Şubat Soğuğu" dizisi ile ilgili Mynet'in haberinin bir kısmını burada EK olarak veriyoruz:

"Dizinin adı "Şubat Soğuğu"… Adının 28 Şubat'tan geldiğini anlamak hiç de zor değil.  İlk bölümü 21 Eylül 2004'te yayınlanmış ve 30 Haziran 2006 yılına kadar tam 78 bölüm çekilmiş. Senaristi Mahmut Bengi, yönetmeni Demir Keskin, yapımcısı ise Ahmet Gül. "Şimdi durup dururken nerden aklına geldi bu dizi" diyeceksiniz. Söyleyeyim…

Bir kanalın kısa bir haberinde dikkatimi çekti bu dizi. Haberde, dizide Alev Oraloğlu'nun canlandırdığı "Suzan Saygıner" karakteriyle Ergenekon operasyonu kapsamında evi aranan Türkan Saylan arasında benzerlikler olduğuna dikkat çekilmiş. Gerek fiziksel gerekse yağtığı çalışmalarla Suzan Saygıner karakteri birçok yönden Türkan Saylan'a benzetilmiş.  Dizi karakteri Suzan Saygıner doğu illerindeki fakir kız çocuklarını okutmak için dernek kuran ve bu amaçta çabalayan biri. Buraya kadar her şey normal. Kısa bir süreliğine gerçek hayata dönüyoruz. 2004 yılındaki diziden günümüze, 13 Nisan 2009'a… Ergenekon operasyonu kapsamında Türkan Saylan'ın evi aranıyor, birçok ÇYDD üyesi gözaltına alınıyor. 2 gün sonra Türkan Saylan inanılmaz bir açıklama yapıyor. "Bizim devlet tarafından da desteklenen doğudaki kızları okutma çalışmalarımıza PKK'lı yetiştirme, Hristiyanlığı yayma olarak bakıyorlar. Bu yönde sorgulamalar yapıldı." Diyor Türkan Saylan… Şimdi tekrar dizimize dönüyoruz. Dizideki Türkan Saylan olduğuna kanaat getirdiğimiz Suzan Saygıner de dizide açık bir şekilde "doğudaki kızları okula gönderme çabası altında Hristiyanlığı yaymaya çalışan bir misyoner" olarak lanse ediliyor.  Bu olay bir dizide oluyor… 12 Haziran 2007'de Ümraniye Çakmak Mahallesi'nde bir gecekonduda 27 el bombası, TNT kalıpları ve fünyeler ele geçirilmesiyle başlayan, Mart 2008'de Ergenekon adlı bir örgüte bağlanan ve hala operasyonları, iddianameleri, duruşmaları vb. devam eden ülkenin 1 numaralı gündemi ortaya çıkmadan tam 4 yıl önce… Bu "ilginç" ama pek de şaşırtmayan ayrıntı dikkatimi çekiyor ve internet üzerinden ufak bir araştırma yapıyorum.

Bir de ne göreyim… Meğer bizim şahane dizimizin tek ilginçliği bu değilmiş. Bülent Arınç'ın bile sıkı takipçisi olduğu hatta birçok kanalda reklamını yaptığı dizinin sıkı takipçileri olan ve Şubat Soğuğu dizisinin ve Samanyolu televizyonu takipçilerinin forumları ile imamhatip.com sitesinde yazan gençlerin dizi karakterlerini kendilerince çıkardıkları görülüyor… Bir yazılı olan isimlere bakıyorum, bir yazının yazıldığı tarihe… Karakterler arasında Ergenekon soruşturması kapsamında bağlantılarını ilk defa duyduğumuz ve "yok artık!" dediğimiz birçok kişi var… 05 Haziran 2005... yani Ergenekon'un gündeme gelmesinden tam 3 yıl önce! İsterseniz gördükçe "yok artık!" diyeceğiniz kişilere gelelim. Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor. Vereceğim isimler "Bu dizideki kişi, kurum ve kuruluşlar tamamen hayal ürünüdür" çünkü dizinin başında öyle diyor. Bir küçük not da dizideki karakterlerle gerçek hayattaki karşılaştırmalarının ben değil, dizinin hayranları olan ve dizinin yaratıcılarının varlığını inkâr edemeyeceğimiz ideolojik düşüncesinin yandaşları tarafından yapılmış olduğudur. Emin olamadıklarına da soru işareti (?) koymuşlar....."

devamı ve tamamı için aşağıdaki adrese tıklayın:

http://haber.mynet.com/detay/guncel/ergenekonun-senaryosu-5-yil-onceki-diziden-cikti/423918

 
dursun çiçek askeri savcı
 
albay dursun çiçek silivri
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 2 yorum yazılmıştır.

şubat soğuğu [ 18-Ekim-2010, 15:07 ]
"Şubat Soğuğu" dizisini siz bilir misiniz?
aslında bu yazacaklarım başlıbaşına bir HABER..!
Dursun Çiçek bu dizi ile ilgili brifing verdiği için yapılıyor bunlar.
Ben de inanmamıştım ama Hanefi Avcı kitap yazdığında başına gelenleri görünce,
....inandım.
abilen [ 12-Temmuz-2010, 13:29 ]
yazıda eşleştirmelerde atlanmış olabilir..

M.A.TARMAN = B.DALAN

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |