fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

İsrail'in PKK örgütü ile Kürdistan kurma hayalleri

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 0 Tarih  Tarih : 17-Temmuz-2010, 22:45   : 3791
Davut Türkoğlu
Yazar: Davut Türkoğlu
İsrail'in PKK örgütü ile Kürdistan kurma hayalleri

PKK terör örgütünün arkasında İsrail'in olduğu ve Barzani'nin İsrail'in Kürdistan hayali için çalıştığı, bunun için de Irak, İran ve Türkiye'den toprak koparmak istediği konusunda aşağıda iki yazı okuyacaksınız.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK terör örgütünün arkasında İsrail’in olduğu ve Barzani’nin İsrail’in Kürdistan hayali için çalıştığı, bunun için de Irak, İran ve Türkiye’den toprak koparmak istediği konusunda aşağıda iki yazı okuyacaksınız.

 

Ancak önce şunları belirtmekte fayda var.

 

Komplo terorisi diyerek sulandırmaya çalışılsada, uzun zamandır bölgede cerayan eden olaylar takip edildiğinde, PKK terör örgütünün arkasında İsrail olduğu ve bunun nedenin ise Irak, İran ve Türkiye’den koparılacak parçalarla kurmak istedikleri hayallerindeki Kürdistan olduğu çok açık görülüyor.

 

Elbette hayallerindeki Kürdistan kürtler için değil, İsrail’in kendisi için.

Gazze’de Filistinlilere ne yapıyorlarsa, olası bir Kürdistan oluşumunda Kürtlere yapacakları da farklı olmayacaktır.

Bugün, Irak’ı Irak halkı değil, ABD ve Kuzeydeki Kürt Yönetimi ele geçirdiği gibi.

 

20 yıl öncesi olaylar ile bugünkü Irak ve Kuzey Irak’taki duruma baktığımızda İsrail PKK ilişkisinin ve Kürdistan hayalinin hiç de komplo teorisi olmadığı görülüyor.

Irak bunun için parçalandı.

Bu süreçte İsrail’in hayalindeki Kürdistan için sırada İran ve Türkiye var.

 

Yeryüzündeki ırka dayalı tek din ve tek devlet olan İsrail aynı zamanda en ırkçı kavim.

Acaba İsrail’deki arap kökenli İsrail vatandaşları “biz arap İsrail devleti kurmak istiyoruz” dese İsrail buna nasıl bir cevap verecek?

Veya ABD’de sayıları fazla olan Yahudiler, ABD içinde bir devlet kurmaya kalksalar ABD bunu nasıl karşılayacak?

 

İsrail, Kürtler üzerinde yıllardır yaptığı propagandalarla kendi emeline ulaşacağını düşünüyor. Bu konuda kürtlerin büyük bir kısmını kandırmayı başarmış durumda.

Bir insan hem kürt, hem yahudi nasıl olabiliyorsa..! Aynı anda iki ırka mensup olmak…!

O zaman “Kürtler Orta Asya’dan gelen Türk ırkındandır” diye de düşünebiliriz. Yani Kürt ve Türk birdir demek daha mantıklı..

 

PKK’nın yaptığı katliamlara ve vahşete baktığımızda İsrail’in tarih boyunca yaptığı katliamlarla ve Filistin’de yaptığı katliamlarla benzerlik göstermesi, PKK- İsrail ilişkisinin önemli noktalarından biri. Çocukları, bebekleri, kadınları katletmeyi, yeryüzünde ancak tek bir yaratık türü yapabilir.

 

İsrail, kendi emeli için Türkiye’den toprak koparma hayalinden vazgeçmeli.

Zira Türk halkı hamas militanı gibi de olmaz…!

Sadece 60 yıl önce İngilizlerin kuruverdiği korsan devlet de ellerinde gider, gemilere binip açıldıklarında bu defa sığınacakları bir Osmanlı da bulamazlar..!

 

İlk yazımız Yeniçağ Gazetesi’nde çıkan ve Barzani’nin bir kez daha gerçek niyetini ortaya koyduğu yazı:

 

“Washington’ın desteğiyle Irak’ın kuzeyini ele geçiren Peşmergebaşı, şimdi de Türkiye, İran ve Suriye’yi parçalayıp ‘Büyük Kürdistan’ı kuracaklarını açıkladı

 

Çapulcudaki cesarete bak!

ANKARA’nın ısrarına rağmen “PKK terör örgütüdür” demeyen Barzani’nin bu tavrının nedeni ortaya çıktı. Mısır televizyonuna konuşan Peşmergebaşı, Türkiye, Suriye ve İran’daki Kürtlerin tek devlet olacağını ilan etti.

 

AKP bizi destekliyor

TERÖRÜN zayıflatacağı Türkiye’den toprak arzulayan çabulcubaşı, “Türk, Fars ve Arap ulusu gibi Kürtler de devlete sahip olmalı” dedi. PKK’ya karşı iktidarın medet umduğu Kürt lider, hedefe ulaşmada AKP’nin de desteğini ima etti.

 

PKK’yı himayesine aldı

PKK teröristlerinin hamisi Barzani, Türkiye’nin Washington ve Bağdat yönetimine verdiği ve terör örgütünün ele başılarının da yer aldığı 248 kişilik liste için de yalan söylemişti. Peşmergebaşı, “Bizde yok” açıklamasını yapmıştı.

 

Asıl hedef Orta Doğu’da ikinci Yahudi devleti

20 YIL önce Pentagon’da Yahudi asıllı ABD’li istihbaratçıyla görüşmesini köşesinde aktaran Akşam yazarı Serdar Turgut, “Odaya girdiğimde Kürt temsilcileri oradaydı, sınırları güneydoğuyu içine alan harita da önlerindeydi” ifadesini kullanmıştı. Turgut, aşireti Yahudi olan Mesud Barzani’yi İsrail’in de desteklediğine dikkat çekmişti.

 

Wilson 1920’de hazırlamıştı

ABD Başkanı Wilson, 1920 Ekim ayında Paris Barış Konferansı’na sunmak üzere Türkiye’nin parçalanmasını öngören bu haritayı hazırladı. Haritada kuzeydoğumuz Ermenilere, güneydoğumuz ise Kürtlere bırakılıyordu.

 

Pentagon yayımladı

George W. Bush’un başkan olduğu dönemde ise Pentagon, Türkiye’yi parçalayan yeni harita yayımladı. Doğu ve güneydoğuyu Kürt Devleti gösteren harita, 2006’da ABD Silahlı Kuvvetler dergisinde yer aldı.

 

TBMM AYAKTA

Şenol Bal (MHP):

Kürtler, küresel güçlerin oyununa gelmemeli

 

Canan Arıtman (CHP):

Gitsinler devletlerini ABD’de kursunlar

 

Muharrem İnce (CHP):

Barzani’ye haddini bilmesini tavsiye ederim

 

Büyük Kürdistan hevesi

Geçtiğimiz ay Türkiye’yi ziyaretinde devlet başkanı gibi karşılanan peşmerge lideri Mesud Barzani, “Kürtlerin her ulus gibi devlet kurma hakkı var. Türk, Arap ve İran bunu bir gün kabul edecek” dedi.

 

Haber: Fatih ERBOZ

Irak’ın kuzeyindeki peşmerge lideri Mesud Barzani, devlet kurmanın Kürtlerin meşru hakkı olduğunu söyledi. “Türk, Fars ve Arap ulusu gibi Kürtlerin de kendi devletine sahip olması gerekiyor” diyen Barzani, Türkiye Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve diğer üst düzey yetkililerin Kürt sorununun siyasi ve diplomatik yollarla çözümlenmesi konusunda tam bir inanca sahip olduklarını söyledi.

 

Eksiğimiz yok

Mısır’da yayın yapan OTV Televizyonu’na konuşan Barzani, “Türkiye, Irak, İran ve Suriye’de yaşayan Kürtleri acaba bir gün bir devlet bir araya getirebilecek mi?” sorusunu şöyle cevapladı: “Kürtler bir ulustur. Bu ulus kendi istemi dışında Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra Arap ve diğer bölge ülkeleri üzerinde paylaştırıldı. İçinde yaşadığımız bu koşullarda gerçekliğimizin bilincindeyiz. Kürt ulusunun da kendi meşru hakkı olarak Türk, Fars ve Arap ulusu gibi kendi devletine sahip olması gerekiyor. O uluslardan hiçbir eksiğimiz yok. Bu istemimizi de savaş ve şiddet ile elde edemeyiz. Farklı bir süreç gelişebilir, bu devletler bir gün bu gerçekliği kabul edebilir, o uluslar da Kürt ulusunun bu meşru hakkına destek verebilirler.”

 

‘Açılım’a destek

Barzani şöyle devam etti: “Türkiye Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve diğer üst düzey yetkililerden, Türkiye’deki Kürt sorununun siyasi ve diplomatik yollarla çözümlenmesi konusunda tam bir inanca sahip olduklarını duymaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum. Terörün askeri yollarla çözümlenmeyeceği konusundaki değişmeyen tavrımıza yeniden vurgu yapıyoruz. Bana göre Türk hükümeti başlattığı demokratik açılım ile bu sorunun gerçekçi çözüm yolunu ortaya koymuştur ve biz de buna destek veriyoruz.” PKK eylemlerinin Türkiye ile İsrail arasında yaşanan krize bağlanmasının yanlış olduğunu da ifade eden Barzani, “Ne yazık ki ne zaman Kürtler hakkında bir sorun gündeme gelse, bunu İsrail ve Amerika’ya bağlıyorlar. Bana göre bu çelişkinin Gazze sorunu, Türkiye ve İsrail arasında yaşanan krizle bir bağlantısı yoktur” dedi.

 

İnkar etti

Öte yandan Mayıs ayı sonunda yapılan güvenlik zirvesinden çıkan “ABD ve Irak’tan PKK’yla mücadelede somut adımlar atmasının istenmesi” kararını uygulamaya sokan Türkiye, PKK’nın elebaşlarının yer aldığı 248 kişilik listeyi “Teslim edin” diyerek ABD, Irak ve peşmergeye verdi. Murat Karayılan, Cemil Bayık, Mustafa Karasu, Duran Kalkan, Rıza Altun gibi teröristlerin de olduğu listedekilerin gerekirse ortak operasyonla da yakalanmaları istendi. Ancak listedeki teröristlerden yaklaşık 40’ının Kandil’de olduğu bilinmesine rağmen, Barzani, “Bölgemizde terörist yoktur” cevabını vererek teslim etmeye yanaşmadı.

 

Türkiye 4’e bölünsün

ABD Başkanı Wilson’un 1920 yılında Dışişleri Bakanlığı’nın Kafkasya Bölümü’ne Türkiye’yi “Ermenistan, Lazistan, Kürdistan ve diğer etnik parçalar” şeklinde dörde bölen bir harita yaptırdığı ortaya çıktı. Uzun yıllar Türk halkından gizlenen haritanın varlığını açıklayan yazar Sadık Usta, ABD yönetimlerinin Türkiye üzerindeki sinsi emellerini de gözler önüne sermişti.

 

Yahudi devleti planı

Öte yandan ABD’nin Orta Doğu’yu yeniden şekillendirme ve bölgeye hakim olma planını değerlendiren gazeteci-yazar Serdar Turgut şunları yazmıştı: “Irak’ın kuzeyinde Amerikan ”Neocon“larının tasarımladığı ‘Kürt Devleti’ projesinin İsrail tarafından da desteklendi. Barzani’nin aşiretinin Yahudi olması nedeniyle İsrail’in Kürt devleti projesinin aynı zamanda bir din projesi de olduğu da söyleniyordu. İsrail-PKK işbirliğini, Kuzey Irak’ta bir Yahudi devletinin kurulması ve Türkiye’ye komplo hazırlandığını gördüm. Pentagon’da bir istihbaratçıyla randevum vardı. Bu kişi fanatik bir Yahudi’ydi. Odada istihbaratçı önüne bir harita açmıştı. Haritada Türkiye ve Kuzey Irak görülüyordu. Irak savaşının başlamasından 20 yıl önceydi. Onu dinleyenler Barzani’nin Washington temsilcisi, Talabani’nin temsilcisi Behram Salih ve PKK’nın Washington temsilcisiydi. Bugünlerin kaderi o günlerde, Pentagon’un ikinci katında bir odada böyle çizildi.”

 

Kürtler oyuna gelmemeli

MHP’li Bal, Amerika öncülüğünde Irak’ta kurulacak devletin suni bir devlet olacağını söyledi

Irak’ın kuzeyindeki bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin, “Devlet kurmak Kürtlerin meşru hakkı” sözleri büyük tepki gördü. MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal, Barzani’nin sözlerine “Biz, Irak’ın bütünlüğünden yanayız. Orada suni bir devlet kurulması küresel güçlerin işine gelir. Türkler ve Kürtler birbirinin içerisindeler. Türk coğrafyasının unsuru olmuşlar. Ayrım yapılmamış. Bu suni devleti yaratanlar bellidir” şeklinde cevap verdi.

 

Irak’ın bütünlüğü

Bölgede yaşayan Kürtlerin Irak’ın bütünlüğünden yana tavır koymaları gerektiğinin altını çizen Bal, peşmerge liderinin, “Şiddetin kullanılmasına karşıyım. Fakat Kürt ulusunun da kendi meşru hakkı olarak Türk, Fars ve Arap ulusu gibi kendi devletine sahip olması gerekiyor. Biz onlardan daha güçlü olduğumuzu iddia etmiyoruz. Fakat o uluslardan da hiçbir eksikliğimiz yoktur. Bu istemimizi de savaş ve şiddet ile elde edemeyiz. Farklı bir süreç gelişebilir” sözlerini değerlendirdi.

 

Suni devlet çabası

Bal, şöyle konuştu: “Bölge insanı yönetime tepki koymalıdır ve bu kendi gelecekleri, menfaatleri icabıdır. Suni bir devlet kurma çalışmaları Osmanlı döneminde de vardı. Genellikle Türk milletinin içinde kargaşa yaratabilmek için bu tür çalışmalar her dönem yapılmıştır. Bin yıldan fazla Türk milleti ile iç içe yaşamışlar Kürtler. Bu şekilde başkalarının güdümüyle devlet oluşumu devlet olamaz. Kendi insanlarına yazık ederler. Biz Türkiye Cumhuriyeti Devleti olarak Irak’ın bütünlüğünden yanayız. Bunlar bir oyunun tezahürüdür. Bu oyuna gelmemeleri gerekir. Barzani birilerinin sözcülüğünü yapıyor bu açık ve orada yaşayan Kürtlere zarar veriyor.”

 

Arıtman: Gitsin ABD’de kursunlar

Peşmerge lideri Barzani’nin sözlerini değerlendiren CHP İzmir Milletvekili Canan Arıtman, tarih boyunca bir Kürt devleti olmadığını ve Kürtlerin ulus olma özelliklerinin bulunmadığını söyledi. “İstiyorlarsa ABD’de bir devlet kursunlar. Artık onların bir eyaleti mi olurlar, beni ilgilendirmiyor. Beni ilgilendiren ülkemin ve milletimin güvenliğidir, bütünlüğüdür” dedi.

 

Ankara’da onore ettiler

Arıtman şunları söyledi: “Tarihte hiçbir zaman hiçbir yerde Kürt devleti kurulmamıştır. Ne bizim de bulunduğumuz coğrafya da ne de Arap coğrafyasında. Dolayısıyla ulus olma özeliklerinin olmadığını düşünüyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içerisinde hiçbir zaman bir karış devletleri olmayacak. Dünyanın herhangi bir coğrafyasında bir devlet kurarlarsa bütün Kürtleri çağırabilirler. Barzani şunu bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde hiçbir zaman bu hayallerini gerçekleştirmeleri mümkün değil. Türkiye’nin güvenliği için Kuzey Irak’ta da bunu yaşama geçirmeleri mümkün olmayacaktır. Ne yazık ki AKP döneminde sözde bir bölgesel yönetime göz yumulmuştur. Başbakan ve Dışişleri Bakanı ’Kak Mesut’ diyeceğine, onu Türkiye’ye çağırıp onore edeceklerine Kuzey Irak’tan gelip evlatlarımızın hayatına mal olan terörün hesabını sorması ’bunu sana ödetirim’ demesi gerekirdi. Bugün Türkiye’yi yönetenlerin askerimizi şehit edenlerden hesap sormaması. Bugün Türk hükümetinin destekleri sayesinde Kuzey Irak yeniden imar edilmektedir. Türkiye’de bir şirket kurulmuştur bunun ortağı Barzani’dir. Nabucco projesine dahil olmayacağını söylemektedirler. Ama bizimkiler işbirliği içindedir. AKP iktidarını millet ve tarih affetmeyecek.”

 

İnce: Barzani’ye haddini bilmesini tavsiye ederim

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Kürt diye bir ulusun varlığını değerlendirmeyi yapmanın kendisinin işi olmadığını, ancak Türk ulusu diye mutlak bir gerçeğin olduğunu söyledi. “Etnik kökenimiz ne olursa olsun, ister Arnavut kökenli, ister Kürt kökenli, ister Boşnak, ister Çerkez, ister Laz olalım hepimiz Türk milletinin bir parçasıyız” diyen İnce, “Türklük kavramı bir siyasi bilinçtir. Barzani’nin Irak’la ilgili söyledikleri bizi ilgilendirmez. Biz bu ülkede bin yıldır sevinçte ve tasada birlikte olduk. Bizim topraklarımızla ilgili bir değerlendirmesi varsa haddini bilmesini tavsiye ederim” dedi.”

 

İkinci yazımız yukarıda da bahsedilen ve İsrail-PKK-Kuzey Irak- Barzani ilişkisini ve ABD desteğini anlatan Serdar Turgut’a ait bir yazı. Serdar Turgut olaya bizzat şahit olmuş:

 

“İsrail-PKK işbirliği (Komployu gördüm)

 

KUZEY Irak’ta Amerikan neocon’larının tasarımladığı bağımsız Kürt devleti kurulması projesinin İsrail tarafından da gönülden desteklendiği çok anlatıldı.

 

Özellikle Barzani’nin aşiretinin Yahudi olması nedeniyle İsrail’in Kürt devleti projesinin aynı zamanda bir din projesi de olduğu uzun zamandır söyleniyordu.

 

Washington DC’de oluşturulan bu büyük projede, kıyamete inanan Evanjelik yanlarıyla neo-con’lar ve yine kıyamete inanan fanatik Yahudiler bir araya gelmiş, olağanüstü tehlikeli iş yapıyorlar. Bölgemizde yine kıyamete inanan İran faktörünün bulunması nedeniyle bu proje uygulanabilmesi açısından elverişli ortam buluyor. (Dün İran askerlerinin Kuzey Irak’a girmelerini bir de bu gözle değerlendirin.)

 

Türkiye acımasızca dünyanın sonu için oyunlar oynayan güçlerin ortasında bölgedeki tek rasyonel güç oldu. (Başbakan dün çılgınca bir şey yapmayarak çıldırmış tarafları şimdilik sakinleştirdi.)

 

Bundan sonra Ortadoğu’da barış ortamının gelmesini Türkiye koordine edecek, bunun başka alternatifi yok; çünkü etkin güçler dini fanatizmin pençesine düşmüşler, kıyamete doğru koşuyorlar.

 

Yardım gemimizin vurulmasından kısa süre önce İskenderun’da askeri tesislerin PKK tarafından vurulması, İsrail-PKK işbirliği komplo teorilerinin yeniden güçlü bir şekilde ortaya çıkmasına neden oldu.

 

İnsanın kendi sonunun geleceğini anlatsa bile her komplo teorisi zevklidir ve çok rağbet görür. Ben bugün komplo diye anlatılan olayların yarın tarih bilgisi diye anlatılabildiğini bildiğimden komplo teorilerini bir noktaya kadar ciddiye alırım.

 

İsrail-PKK işbirliği ve Kuzey Irak’ta bir Yahudi devleti kurulduğu teorisini, biraz sonra anlatacağım olay nedeniyle daha da ciddiye almaya başladım.

 

Bu anlatacağım olay, noktasına virgülüne kadar doğru.

 

Ben Türkiye’ye komplo hazırlandığını gözlerimle gördüm.

 

Olay ABD’nin başkenti Washington’da geçiyor.

 

O dönemde çalıştığım gazetenin Washington temsilcisiydim.

 

11 Eylül’den çok önce olduğundan, o zamanlar biz gazetecilerin Washington’da Pentagon, Dışişleri Bakanlığı gibi kurumlara girebilmemiz son derece kolaydı. Oralarda çalışan personel gibi kartımızı okutup giriveriyorduk içeriye.

 

Türkiye’ye karşı komplonun hazırlanışını gördüğüm gün, Pentagon’da istihbaratçı olarak çalışan kişiyle randevum vardı.

 

İlk önce odasına gittim. Oda arkadaşı, “Bir grup misafiri vardı, aşağı katta kafeteryanın yanında bir odaya gittiler” dedi.

 

Ben de aşağıya indim.

 

O günlerde özellikle istihbarat konularında Amerikan devleti içinde Türkiye’ye bakan hemen hemen tüm personel Yahudi’ydi. ABD göçmen ülkesi olduğundan hepsi de Amerika’nın çıkarlarının yanı sıra İsrail’in de çıkarlarını koruduklarını açıkça söylerlerdi.

 

Pentagon’da görmeye gittiğim kişi de fanatik bir Yahudi’ydi. Boş zamanlarında Pentagon yakınlarındaki mezarlıktaki taşlar üzerindeki isimleri, Yahudi geçmişi açısından incelerdi. Bir defasında beni de götürdü mezarlığa ve bir yaşlı kadın, ikimizi mezarlara karşı saygısızlıkla ve günah işlemekle suçladı.

 

Neyse Pentagon’da o gün kahvemi aldım, bulundukları odanın kapısını bir tıklatıp içeriye dalıverdim.

 

Şimdi sıkı durun. Manzara şuydu:

 

İstihbaratçı masaya oturmuş ve önüne bir harita açmıştı.

 

Haritada Türkiye ve Kuzey Irak görülüyordu. Unutmayın, Irak savaşının

başlamasından 20 yıl öncesini anlatıyorum. Adam etrafındakilere, Kuzey Irak’a çizdiği bölgede sınırlarının bir bölümü Türkiye’nin güneydoğusuna da taşan yeni bir ülkeyi anlatıyordu.

 

Masada onu dinleyenler, Barzani’nin Washington temsilcisi (adını hatırlamıyorum), Talabani’nin temsilcisi Behram Salih ve PKK Washington temsilcisiydi.

 

Bugünlerin kaderi o günlerde, Pentagon’un ikinci katında bir odada öyle çizildi.

 

Ben ne zaman komplo teorisine uyan bir gelişme duysam (yardım gemisine baskın, İskenderun’da askerimize saldırı ve İran’ın Kuzey Irak’a girişi gibi) o günler aklıma gelir ve her defasında da çok korkarım.

 

Dün Başbakan konuşmadan önce de çok korktum, umarım çılgınlığa o uymaz diye dua ettim. Son gelişmeler de gösterdi ki, Türkiye üzerinde çok büyük oyunlar oynanıyor.

 

Sakin olursak, oyunun büyüklüğüne uygun ciddiyeti ve rasyonelliği gösterirsek Türkiye bu acımasız oyundan başarıyla çıkacak.”

 

KAYNAK:

http://www.yg.yenicaggazetesi.com.tr/habergoster.php?haber=37495

http://www.haberturk.com/yazarlar/520016-israil-pkk-isbirligi-komployu-gordum

israil pkk
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |