fikriyet
  Anasayfa | Resimler | Videolar | Yazar Ol | Yazar Girişi | Gönder | Facebook'ta Paylaş | adresi kaydet  Adresi Kaydet | Arama | RSS RSS

KATEGORİLER

  | kapat

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HABER ARA


Gelişmiş Arama

Zaman Gazetesi yine askerimize saldırdı

Kategori  Kategori: Güncel Yorumlar  Yorum Sayısı : 3 Tarih  Tarih : 19-Temmuz-2011, 16:39   : 1971
fikriyet
Yazar: fikriyet
Zaman Gazetesi yine askerimize saldırdı

PKK'nın pusu kurarak kalleşçe yaptığı her saldırının arkasından, Zaman ve benzeri yayın organları TSK'ya karşı saldırıya geçiyor. Bu defa da gelenek bozulmadı.

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

PKK’nın pusu kurarak kalleşçe yaptığı her saldırının arkasından, Zaman ve benzeri yayın organları TSK’ya karşı saldırıya geçiyor. Bu defa da gelenek bozulmadı.

 

“İddia ediliyor”, “iddialar arasında”, “uzmanlar dikkat çekiyor” laflarını kullanarak, kime ait olduğu ve doğruluğu belli olmayan cümlelerle TSK’ya saldıran Zaman, defalarca tekzip yemesine ve yalanlanmasına rağmen bu saldırganlığından vazgeçmiyor. Yoğun bir propaganda ile halkın kafasında şüphe ve güvensizlik oluşturarak, askerimizi pasifize etmeye, etkisiz hale getirmeye çalışıyor.

 

Millet onlarca şehidinin acısıyla uğraşırken, TSK verdiği şehitlere üzülürken, bir de Zaman ve benzeri yayın organlarının saldırısı ile karşı karşıya. Zaman bunu yaparken güya olayı aydınlattığını, temizlik yaptığını zannederek kendini kandırıyor. Askerimize ne kadar zarar verdiğinin farkında değil. Umarız gerçekleri zamanla değil, bir an önce anlarlar..!

 

“Her PKK saldırısından sonra, şehit askerlerin hakkını koruyormuş havası verilerek, TSK’yı “zayıf, haksız ve hatalı”; buna karşın PKK’yı “güçlü, haklı ve hatasız” gösteren haber ve yorumlar artık klişeleşti; mutat bir propaganda, psikolojik harekât yöntemi oldu. Basın yayın organlarına genel olarak bakıldığında propaganda üstünlüğünün PKK’ya geçtiği dahi söylenebilir. Propaganda desteği bakımından PKK kadar şanslı terör örgütü örneğine herhalde sık rastlanmamıştır.”

 

“Dağda, bayırda gerçek bir operasyonun dönüş yolunda askerlerin yorgun olması, şaşılacak bir durum mudur? Operasyona çıkan asker yorulduğunda; dağda pijamalarını giyip duble yatakta deliksiz bir uyku çekip, ne zaman dinlenip uyanırsa o zaman mı göreve devam eder? Bu operasyon denilen görev kordon boyunda volta atmak gibi bir şey midir? Kalem erbabı, dağdaki komutanlardan daha mı iyi bilir bu işleri?” (1)

 

Çatışmada yer alan askerlerden birinin ifadesi aslında her şeyi özetliyor:

“Güvenlik zafiyeti bulunmadığını belirten askerler, şehitlerin yüreklerini dağladığını “Vatan sağolsun” dediklerini, ancak yapılan haberlerin morallerini bozduğunu söylediler.

Bir asker de çatışmanın çıkmasından birkaç dakika sonra medyanın son dakika haberleri vermesinin düşündürücü olduğunu savundu.” (2)

 

İşte Zaman’ın akla hayale gelmeyen saçma saman cümlelerinden bazıları:

 

Zaman:

“14 Temmuz saat 10.00 sularında gerçekleşen ve "Askerler önünüzden geçiyor. Ne bekliyorsunuz?" şeklindeki konuşmalar, istihbarat birimleri tarafından kayda alındı.”

 

“Teröristlerin 10.00'da yaptığı ilk muhaberenin ardından 14.00'te bir başka muhabere gerçekleştirdiğine dikkat çeken uzmanlar, PKK'lıların dört saat boyunca timleri adım adım takip ettiğine dikkat çekiyor.”

 

Cevap:

Yesinler sizin o dikkat çeken uzmanlarınızı..! Zaman teröristlerin yerini biliyormuş gibi yazmış. Pusu kuran, saklanan elbette izler, diğeri izlenir. Asker eğer bilseydi, gider vururdu zaten. Bölge asker kaynıyor. Teröristin önünden geçen asker hangisi? Hangi tim? Üstelik asker teröristi görse zaten vurur? Ayrıca telsizden ses gelmesi, teröristin nerde olduğu anlamına gelmiyor.

 

Zaman:

“PKK'lı teröristlerin, "Asker sersem sersem geziyor, neden vurmuyorsunuz?" dediği belirlendi. Birlikler alarm durumuna geçerken, 14.30 civarında, "Bölgede telsiz kestirmesi var, dikkat edin." emri verildi. 14.40'ta çatışma başladı.”

 

Cevap:

Hee, demek ki asker yan gelip yatmıyor. Alarm durumunda imiş ve dikkat edin emri verilmiş.

 

Zaman:

“Öte yandan Silvan'daki çatışmada 7 değil 2 PKK'lı teröristin öldürüldüğü kesinlik kazandı. Diğer 5 teröristin ise Jandarma Özel Harekat birliğince öldürüldüğü bildirildi”

 

Cevap:

2 teröristi öldüren asker, diğer 5 teröristi öldüren asker değil mi? Neden 7 değil 2 gibi bir ifade kullanıyor Zaman? 2 kişi terörist, diğer 5 kişi terörist değil mi?

 

Zaman:

“Kolordu Komutanı, her bölge için kritik bölgeleri belirterek buralara operasyon planlanmamasını istedi. İddiaya göre Diyarbakır Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ünal Karaosmanoğlu, kendi bölgesinde bu emre uymadı ve teröristlerin çok sık kullandıkları kritik bir bölgeye operasyon emri verdi.”

 

“Silvan Komando Alay Komutanı Murat Toprak'ın, "Zayiat çok olur." uyarılarına rağmen, bölgeye operasyonda ısrar edildiği iddialar arasında”

 

Cevap:

İddia..! Kim oynuyor bu iddiaları? Hangi asker zayiat çok olur diye, teröristin dolaşmasına müsaade edebilir? Ne yapalım o zaman, terörist elin kolunu sallayarak dolaşsın mı? Zaman, teröristlere yapılan operasyondan rahatsız mı oluyor? Şu cümleyi bir daha okuyun: “teröristlerin çok sık kullandıkları kritik bir bölgeye operasyon emri verdi”.

 

Zaman, saçma sapan iddialarla halkın kafasını karıştırıp, askerimizi suçlamasın, askerimize saldırmayı bıraksın artık. Zaman, 13 askerimizi şehit eden PKK terör örgütünü kınamayı denesin birazcık. Biraz da PKK terör örgütünü eleştirmeyi denesin!

 
fatih altaylı habertürk
 
diyarbakır silvan 13 şehit haber

 

(1) http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=715

 
 
(3) Zaman’ın askerimize bir kez daha saldırdığı o haberi:

http://www.zaman.com.tr/haber.do?haberno=1159768&title=teroristlerin-telsiz-konusmalari-saldiridan-4-saat-once-kaydedilmis

 

PKK, ABD ve İsrail tarafından eğitiliyor:

(4) http://www.takvim.com.tr/Guncel/2011/07/19/iste-derin-pkk

 

PKK- İsrail- ABD- Kuzey Irak ilişkisi:

(5) http://www.fikriyet.com/anasayfa/haber_detay.asp?haberID=651

 
 
 
 
Facebook'ta Paylaş
 
 
Yorum Yaz
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Arkadaşlarına Gönder | Yorum Yaz Yorum Yaz | Facebook'ta Paylaş |

Bu habere toplam 3 yorum yazılmıştır.

Tahir Libyalı [ 19-Temmuz-2011, 17:14 ]
PKK telsizinde geçtiği iddia edilen bazı sözlerin, askeri aşağılamak için uydurulduğunu düşünüyorum. Bence bu sözler gerçek değildir, askeri karalamak için uydurulmuştur.
Şu sözlere baksanıza:
"Askerler önünüzden geçiyor. Ne bekliyorsunuz"
"Asker sersem sersem geziyor, neden vurmuyorsunuz"
Resmen askeri aşağılamak için uydurulmuş sözler.
Esra Büyükdağ [ 19-Temmuz-2011, 17:03 ]
Dubai Anlaşması gibi anlaşmalar yapan hükümet, PKK ve Kuzey Irak için hiç bir şey yapmaz.
13 Şehit onlar için küçük bir SAYI dır.
KELLE HESABI.
Yakında bu da geçer diye düşünüyorlardır.
Celalettin Sır [ 19-Temmuz-2011, 16:59 ]
Bunlar olayların arkasındaki dış güçleri, ABD ve İsraili gizlemek istiyor olabilir.
Ortalığı toz duman edip, gerçeklerin üstünü örtüyorlar, hedef saptırıyorlar.
Apaçık hedef saptırıyorlar.
PKK nın hiç mi suçu yok?

Yorumların tamamını okumak için tıklayın.

Güncel

En Çok Okunan Haberler

İletişim | Yazar Girişi | Kullanım Şartları ve Gizlilik | Sitene Ekle |